Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

22.03.2008. Radio Elka, Mateusz Kowalski
thumb_chrobry-rakw3.jpgGłogów. Chrobry Głogów nie sprostał dziś liderowi trzeciej ligi Rakowowi Częstochowa i przegrał na własnym boisku 0:1. Bramka dla gości padła w ostatnich sekundach spotkania po rzucie karnym. Piłkarze Chrobrego długo nie podnosili się z murawy. Najbardziej zrozpaczony był Marek Jabłoński, po którego przypadkowym zagraniu ręką sędzia podyktował "jedenastkę".
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Na głogowskim stadionie zmierzyły się drużyny z dwóch krańców tabeli. Gospodarze po słabej rundzie jesiennej zgromadzili zaledwie 12 punktów. W przerwie zimowej przebudowali w dużej mierze skład, w którym pojawiło się wielu młodych zawodników. Ekipa dobrze wypadła w inauguracyjnym meczu tej rudny. Głogowianie przywieźli 3 punkty z Graczy, gdzie wygrali 2:1. Natomiast Raków to lider tabeli. W poprzedniej kolejce wygrał z Orłem Ząbkowice 1:0. Zwycięstwo skromne, ale ważne dla drużyny są trzy punkty. Przed meczem w Głogowie za faworyta można było uważać więc częstochowian. Z drugiej jednak strony Rakowowi nigdy nie grało się łatwo z Chrobrym. Wynik meczu był zatem sprawą otwartą.

Pierwsze minuty spotkania należały do miejscowych. Głogowianie chcieli szybko strzelić bramkę, która mogła ustawić cały mecz. W ciągu 10 minut czterokrotnie na bramkę częstochowian strzelał Milkowski. Piłka jednak albo trafiała w obrońców gości, albo o kilka metrów mijała ich bramkę. Częstochowianie pierwszą sytuację mieli w 15 min. Rzut wolny z 30 metrów wykonywał Mastalerz, piłkę bez większych problemów złapał jednak Długosz. Trzy minuty później Raków miał kolejny rzut wolny, ale Żebrowski strzelił bardzo niecelnie.
W 27 minucie Długosz pokazał, że musi jeszcze trochę poćwiczyć wykopy piłki. Po jego fatalnym zagraniu piłka trafiła do jednego z zawodników Rakowa, ten jednak nie trafił do bramki. W 31 min. po dwójkowej akcji Bańskiego i Sołtysika częstochowianie mogli objąć prowadzenie, lecz ten ostatni źle wykończył akcję i piłka o centymetry minęła bramkę głogowian. Z minuty na minutę coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga gości. Chrobry sporadycznie przedostawał się pod bramkę rywali. Jedną z niewielu sytuacji nie wykorzystał w 37 min. Niedźwiedź. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili częstochowianie. Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Bański, ale piłka minęła wszystkich zawodników stojących w „jedenastce”. Od 41 min. Chrobry mógł grać w osłabieniu. Za groźny faul drugą żółtą kartkę mógł bowiem dostać Milkowski. Sędzia jednak dał zawodnikowi tylko ostrzeżenie. Tuż przed przerwą bramkę mogli jeszcze zdobyć goście. Tuż pod poprzeczką strzelał Bański, Długosz jednak minimalnie ją musnął i wybił nad bramką. Do przerwy bezbramkowy remis.

Druga połowa niewiele zmieniła w grze obu ekip. Częstochowianie nadal atakowali, brakowało im jednak skutecznego wykończenia akcji. Głogowianie mądrze się bronili, dobrze w formacji defensywnej spisywał się szczególnie Jabłoński, który cały czas uprzykrzał życie zawodnikom z Częstochowy. W 48 min. po faulu Niedźwiedzia goście wykonywali rzut wolny. Niecelnie strzelał jednak Mastalerz. Kilka minut później Długosza mógł zaskoczyć Lenartowski, ale bramkarz gospodarzy obronił strzał pomocnika gości. W 58 min. dobrą akcją popisali się Foszmańczyk i Bański, piłka jednak nie znalazła się w bramce głogowian. Kolejny raz przed stratą bramki uchronił gospodarzy Długosz, który w 60 min. po strzale Skwary delikatnie trącił piłkę, a ta odbiła się od porzeczki i wyszła za linię końcową. Chrobry szansę na zdobycie bramki miał dopiero w 67 min. Pieniążek minął Mastalerza i dośrodkował z prawej strony, podał jednak zbyt mocno i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Chwilę później piłkę przejął Jabłoński, krosowym podaniem uruchomił Węglarza. Ten próbował zdobyć bramkę główką, ale obrońcy zdążyli z interwencją. Potem inicjatywę znów przejęłi goście. Na bramkę Długosza ponownie strzelali Mastalerz, Bański i Skwara. Głogowianie odpowiedzieli jedynie niecelnym strzałem Smolińskiego. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w 93 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne jednego z częstochowian piłka trafiła w rękę Jabłońskiego. Sędzia bez zastanowienia wskazał na „jedenastkę”. Karnego bezbłędnie wykorzystał Trepka, po czym sędzia odgwizdał koniec meczu. Piłkarze Chrobrego długo nie podnosili się z murawy. Do szatni wracali ze spuszczonymi głowami. Najbardziej rozgoryczony był Jabłoński, który rozegrał świetne spotkanie, a boisko opuszczał ze łzami w oczach. Po tym meczu Raków umocnił się na pozycji lidera, Chroby musi nadal walczyć, by odbić się od strefy spadkowej.

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0-1 Trepka

CHROBRY: Długosz - Jabłoński, Błauciak, Smolin, Plewko, Kowalski (72 Smoliński), Niedźwiedź, Milkowski (45 Pytlarz), Pieniążek, Szuszkiewicz (67 Papuszka), Węglarz (79 Filipiak). Trener: Tomasz TRZNADEL.

RAKÓW: Cyruliński - Mastalerz (80 Pluta), Trepka, Żebrowski, Kowalczyk, Lenartowski, Bielecki (70 Gliński), Skwara, Bański (75 Stefański), Sołtysik (65 Korytkowski), Foszmańczyk. Trener: Robert OLBIŃSKI.

- Gdyby ktoś przed meczem pokazał mi scenariusz tego spotkania, to bym mu nie uwierzył. Mimo wszystko cieszę się ze zwycięstwa, bo zawsze trudno nam się grało w Głogowie. Trudno powiedzieć, czy remis byłby tu sprawiedliwy - podsumował trener Rakowa Robert Olbiński.

- Nie powiem, żebym był zadowolony z tego meczu. Raków był zdecydowanie lepszą drużyną. Naszą szansę upatrywaliśmy w dobrej obronie i kontrach. Nie udało się, mimo to dziękuję chłopakom za walkę. Na pewno nie obwiniam za porażkę Jabłońskiego, bo to było przypadkowe zagranie - powiedział po meczu Tomasz Trznadel, trener Chrobrego.

- Myślę, że zwycięstwo nam się należało, choć mieliśmy dużo szczęścia, bo zdobyliśmy bramkę w ostatnich sekundach. Przeważaliśmy na boisku. Porażka w Głogowie byłaby dla nas bardzo bolesna. Te punkty dużo nam dały, bo walka o pierwsze miejsce dopiero się zaczyna. Szkoda tylko, że brakuje nam skuteczności - przyznał Grzegorz Skwara z Rakowa.

- Brakło nam naprawdę niewiele. Karny w ostaniej minucie i przegraliśmy. Szczerze to nie wiem, czy było tam zagranie ręką. Mogliśmy zdobyć jeden punkt i to byłby spory sukces. Brakowało nam przytrzymania piłki i wykończenia akcji. W obronie radziliśmy sobie całkiem nieźle, ale w ataku było już gorzej - mówił bramkarz Chrobrego Michał Długosz. (mat)