Start arrow Koszykówka arrow Wygrały po dogrywce
CCC Polkowice - Energa Toruń 90:86
Wygrały po dogrywce
21.12.2016. Radio Elka, Leszek Wspaniały

(fot. Leszek Wspaniały)
Na kilka dni przed świętami sporych emocji fanom basketu w Polkowicach dostarczyły zawodniczki CCC i Katarzynek z Torunia. Energa przez trzy kwarty prowadziła z pomarańczowymi. W czwartej blisko wygranej było CCC, ale ostatecznie przyjezdne doprowadziły do dogrywki. Dodatkowe 5 minut zdecydowało o wygranej w tym spotkaniu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Polkowiczanki mecz zaczęły fatalnie - od 0:5 i 4:15. Szybko o przerwę musiał prosić trener Kovacik. Wskazówki okazały się przydatne, bo pierwszą kwartę miejscowe przegrały tylko 20:24, a w drugiej padł remis 15:15. Prym w ekipie gości wiodła Julie McBride, która zdobyła aż 18 z 39 punktów torunianek. -
W przerwie powiedziałyśmy sobie, że musimy zatrzymać najskuteczniejszą zawodniczkę gości. W obronie dobrą robotę wykonała Angelika Stankiewicz i Raisa Musina. Ale McBride i tak w drugiej połowie rzuciła ważne punkty dla rywalek -
mówiła po spotkaniu Marta Urbaniak z CCC.

Po trzech kwartach miejscowe przegrywały dwoma punktami, ale w czwartej odsłonie sygnał do ataku dały siostry Musina - najpierw Walerija trafiła za trzy, za dwa poprawiła Raisa, a gdy kolejne dwa punkty zdobyła Magdalena Leciejewska o czas poprosił trener Paulauskas. Energa w samej końcówce po rzucie spod kosza Cain doprowadziła do remisu 77:77.

W dogrywce miejscowe musiały już sobie radzić bez W. Musiny, która w końcówce regulaminowego czasu gry opuściła parkiet z pięcioma faulami. CCC zachowało jednak więcej zimnej krwi w tej wojnie nerwów. Z rzutów wolnych nie myliły się R Musina i Mariona Ortiz. Ostatecznie CCC wygrało po bardzo ciekawym spotkaniu 90:86.

- W końcu wygrałyśmy jakiś mecz w końcówce. Do tej pory nam się to nie udawało. Dziś do końca walczyłyśmy i to było najważniejsze. Zachowałyśmy tak ważne skupienie i koncentracje. - podsumowała spotkanie M. Urbaniak.

Punkty dla CCC zdobyły: R. Musina 21, Rezan 17, W. Musina 14, Leciejewska 13, Urbaniak 10, Harrison 7 oraz Ortiz i Stankiewicz po 4.