Start arrow Koszykówka arrow Zadecydowała ostatnia kwarta
CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 56:59
Zadecydowała ostatnia kwarta
18.02.2017. Radio Elka, Tomek Jóźwiak

(fot. Tomasz Jóźwiak)
Kibice koszykówki, którzy zasiedli dziś na trybunach hali przy Dąbrowskiego w Polkowicach nie mogli narzekać na brak emocji. W hicie kolejki polkowiczanki niestety przegrały z liderem z Wrocławia, ale do szczęście zabrakło bardzo niewiele. Koszykarki CCC miały rywalki na wyciągnięcie ręki, ale w ostatniej kwarcie nie potrafiły się odpowiednio zmobilizować i Ślęza w ostatnich minutach przechyliła szalę zawycięstwa na swoją korzyść.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Było to już trzecie w tym sezonie spotkanie dolnośląskich ekip i niestety trzecia porażka polkowiczanek. Po przegranej w pierwszej rundzie, a potem w Pucharze Polski, pomarańczowe miały wielki apetyt na srogi rewanż. Spotkanie zaczęło się jednak od przewagi Ślęzy, która wygrała pierwszą kwartę 18:12. Druga należała jednak do ekipy CCC. Gospodynie wreszcie imponowały skutecznością
w zbiórkach, a pod koszem rządziły Rezan i Faulkner. Swoje oczywiście robiła V. Musina. Drugą kwartę CCC wygrało 17:14, ale do przerwy było 29:32.

Trzecia kwarta była popisem V. Musiny, która zaskoczyła rywalki skutecznymi rzutami za "trzy". Polkowiczankom wychodziło właściwie wszystko i w tej partii wręcz zmiotły wrocławianki wygrywając 20:9 i przed decydującą kwartą prowadziły 49:41. Gdy wydawało się, że w ostatniej części meczu gospodynie spokojnie będą kontrolowały przebieg meczu, nagle wszystko się posypało. CCC stanęło, a Ślęza zaczęła ostro punktować. Dość powiedzieć, że rywalki zdobyły 13 punktów przy zerowym dorobku miejscowych i na 4 minuty przed końcem pomarańczowe przegrywały różnicą trzech punktów. Niestety do końcowej syreny polkowiczanki nie zdołały odrobić strat i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem rywalek z Wrocławia.

- Znowu nie poradziliśmy sobie z obroną strefową Wrocławia, wiedzieliśmy, że mogą nas tym zaskoczyć. W Pucharze Polski Ślęza też stała strefą i wiedzieliśmy teraz jak się zachować, ale niestety przegrałyśmy. Większość spotkania to my prowadziliśmy, ale liczy się ostateczny wynik. Gratulacje dla Ślęzy - oceniła skrzydłowa CCC, Magdalena Idziorek.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 56:59 (12:18, 17:14, 20:9, 7:18)

CCC: V. Musina 13, Rezan 12, Faulkner 11, Leciejewska 7, Harrison 4, Gala 3, Idziorek 3, Urbaniak 2, Stankiewicz 1, Ortiz 0, R. Musina 0.
Ślęza: Greene 14, Zoll 13, Rymarenko 12, Skobel 9, Kastanek 6, Koperwas 3, Treffers 2, Sklepowicz 0, Majewska 0.