Start arrow Siatkówka arrow Goście z Bydgoszczy się postawili
Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1
Goście z Bydgoszczy się postawili
18.03.2017. Radio Elka, Tomek Jóźwiak

(fot. Tomasz Jóźwiak)
Nie było niespodzianki w meczu Cuprum z Łuczniczką Bydgoszcz. Faworyzowani lubinianie wygrali z rywalem 3:1, ale goście wysoko zawiesili poprzeczkę. Podopieczni Gianniego Cretu przechyli szalę zwycięstwa w trzecim i czwartym secie wygrywając odpowiednio do 21 i 19. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrano Łukasza Kaczmarka.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zdecydowanie niżej notowani w tabeli PlusLigi bydgoszczanie nie przyjechali do Lubina skazani na pożarcie. Goście udowodnili, że
potrafią skutecznie przeciwstawić się zespołom z górnej półki stawiając dzisiaj Cuprum twarde warunki gry. W pierwszym secie Łuczniczka długo prowadziła, aż do momentu, gdy Pupart zdobył dwie piłki z rzędu wyrównując stan rywalizacji po 20. Lubinianie zdołali wygrać tę partię 26:24. W drugim secie goście nie spuścili z tonu i grając dalej swoje wygrali z Cuprum 25:17.

Po przerwie lubinianie wzięli się ostro do pracy i dwa kolejne sety przechylili na swoją korzyść wygrywając do 21 i 19. Tytuł MVP przyznano Łukaszowi Kaczmarkowi.