Start arrow Piłka ręczna arrow Bramkarki w rolach głównych
MKS Selgros Lublin - Metraco Zagłębie 17:19
Bramkarki w rolach głównych
12.04.2017. Radio Elka, Leszek Wspaniały

Jak można było się spodziewać szlagierowy mecz w hali w Lublinie dostarczył emocji. Mocna obrona, kapitalne interwencje bramkarek obu drużyn, a radość po stronie Miedziowych. Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin 17:19.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Wyrównana i zacięta pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 11:9. Po przerwie podopieczne Bożeny Karkut doprowadziły do remisu 11:11, ale sprawy mocno się skomplikowały przy
stanie 14:11 dla Selgrosu, gdy w konsekwencji trzeciej kary dwóch minut czerwoną kartkę zobaczyła rozgrywająca miedziowych Żana Marić.

Weronika Gawlik w bramce MKS-u i Monika Maliczkiewicz u lubinianek grały główne role w swoich ekipach. Na 6 min. przed końcem Kinga Grzyb zdobyła bramkę kontaktową i miejscowe prowadziły tylko 16:15. Gdy po chwili z karnego wyrównała Juliana Malta zrobiło się naprawdę gorąco. Po kolejnej akcji bliżej wygranej były miedziowe, a prowadzenie Zagłębiu dała Kinga Grzyb. Na 64 sekundy przed końcem przyjezdne prowadziły 18:17, ale piłkę miały zawodniczki Selgrosu i ich trener poprosił o czas. Ostatecznie zawodniczki Bożeny Karkut wygrały w hali Globus 19:17, a wygraną przypieczętowała Victoria Belmas.

Bramki dla Zagłębia zdobyły: Grzyb 5, Marić 4, Załęczna, Buklarewicz, Belmas i Malta po 2 oraz Milojević i Maliczkiewicz po 1.