Start arrow Piłka nożna arrow Trzecie zwycięstwo z rzędu
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 1:2
Trzecie zwycięstwo z rzędu
20.05.2017. Radio Elka, Tomek Jóźwiak

(Fot. Tomasz Jóźwiak)
Piłkarze Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Po dość poprawnym widowisku podopieczni Piotra Stokowca wygrali w Płocku 2:1 i umocnili się na 9. miejscu tabeli Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Miedziowych strzelili Tosik i Buksa, dla gości trafił Sylwestrzak. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki spotkań.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Po efektownych i niezwykle ważnych zwycięstwach z Piastem Gliwicem i Śląskiem Wrocław, trener Stokowiec dał dziś odpocząć kilku podstawowym graczom. W Płocku na ławce rezerwowych usiedli Woźniak, Starzyński,
Janoszka, Kubicki, Nespor, a od pierwszych minut zobaczyliśmy Buksę, Jończego, Jagiełło i Janusa. W dość eksperymentalnym składzie Miedziowi zaprezentowali się całkiem przyzwoicie. Tuż przed przerwą Janus idealnie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Tosika i Zagłębie objęło prowadzenie. Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa. W 61. minucie Buksa znalazł się tam, gdzie powinien i strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Nafciarzy. Bramkę na osłodę dla Wisly zdobył Sylwestrzak, ale wynik nie uległ już zmianie i Miedziowi wracają z Płocka z tarczą.

Na dwie kolejki do zakończenia rundy finałowej Zagłębie umocniło się na pozycji lidera grupy walczącej o utrzymanie się w ekstraklasie. Za tydzień Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, a sezon zakończą meczem u siebie z Arką Gdynia.