Miejscowość: Polkowice
Miejsce: Salon (ul. Rynek 27)
Data rozpoczęcia: 22.10.2025 16:00:00
Data zakończenia: 22.10.2025 17:00:00
Organizator: Centrum Kultury w Polkowicach
Opis wydarzenia: Dodaj blasku każdej stylizacji i wyraź swój unikalny styl!
Zapraszamy młodzież i dorosłych na warsztaty, podczas których stworzysz jedyne w swoim rodzaju fantazyjne nakrycie głowy, czyli fascynator! Zajęcia odbędą się 22 października 2025 roku o godzinie 16.00 w Salonie (Polkowice, ul. Rynek 27).
Co Cię czeka na warsztacie?
-2 godziny twórczej pracy
-zrobisz własnoręcznie fascynator, który zabierzesz ze sobą do domu
-wyjątkowa atmosfera
Warsztaty poprowadzi:
Kamila Fyda-Sikorska – dyplomowana mistrzyni modniarstwa i założycielka Pracowni Artystycznej Kapeluszowo. Jej autorskie nakrycia głowy zdobiły głowy gwiazd podczas sesji zdjęciowych, w teatrach oraz na wyścigach konnych w kraju i za granicą.
Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/Kapeluszowo
Czym jest fascynator?
Nazwa „fascynator” ma wspólny rdzeń z „fascynacją”, a to słowo pochodzi z łacińskiego „fascinare”, czyli rzucać urok. I rzeczywiście zadaniem fascynatora jest zafascynować. Możecie nam wierzyć, efekt gwarantowany.
Dzisiaj fascynatory noszone są szczególnie w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Australii. Fascynatorowe okazje to śluby, wesela, wyścigi konne, wydarzenia kulturalne. Także na mniej formalne okazje (jak wizyta w kawiarni) możemy zestawić niewielki fascynator na przykład z letnią sukienką. Te piękne i efektowne nakrycia głowy były też popularne w latach dwudziestych XX wieku, dodawały paniom wdzięku, podkreślały urodę i były nietuzinkową ozdobą, wyróżnikiem.
Jeśli cenisz sobie stylowe dodatki i chcesz dopełnić swoją kreację – weź udział w tych wyjątkowych warsztatach modniarskich i stwórz swój własny fascynator!
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 509 051 365. Liczba miejsc ograniczona.
Koszt: 50 zł/ osoby
Płatne na konto Centrum Kultury w Polkowicach