Start arrow Siatkówka arrow Włodarczyk pogrążył dawnych kolegów
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 1:3
Włodarczyk pogrążył dawnych kolegów
14.12.2016. Radio Elka, Tomek Jóźwiak

(fot. Tomasz Jóźwiak)
Nie będą mile wspominać tego meczu siatkarze Cuprum Lubin. Po zaciętym boju Miedziowe Lisy musiały uznać wyższość rywala ze stolicy Warmii i Mazur przegrywając 1:3. Lubinianie wrócili do gry wygrywając trzeci set, ale w czwartym secie goście dopięli swego i wyjeżdżają z Lubina z kompletem punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu został Aleksander Śliwka z AZS.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Trudno było jednoznacznie wskazać faworyta dzisiejszej konfrontacji. Do lubińskiej hali RCS zawitała ekipa z Olsztyna z Wojciechem Włodarczykiem w składzie, który w poprzednim sezonie był mocnym punktem
lubińskiego zespołu. Już pierwszy set udowodnił, że emocji z pewnością nie zabraknie i lubinianie będą musieli ostro pracować na każdy punkt. Pierwszy set wygrali goście do 19. W drugim Curpum za wszelką cenę starało się uspokoić grę i wyrównać stan rywalizacji. Niestety olsztynianie wygrali i tę partię do 22.

Przebudzenie gospodarzy nadeszło w ostatnim momencie. Lubinianie zagrali świetnie w trzecim secie i wygrali 25:21. By myśleć o korzystnym wyniku Lisy musiały wygrać czwartą partię i doprowadzić do tie breaka. Niestety biało-zieloni włączyli szósty bieg i wygrali do 23 i cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1. Tytuł MVP powędrował do przyjmującego Indykpolu, 21-letniego Aleksandra Śliwki. 17 grudnia lubinianie zagrają na wyjeździe z zespołem AZS Częstochowa.