Start arrow Koszykówka arrow Stankiewicz: Nie oddamy tego brązu
CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 80:63
Stankiewicz: Nie oddamy tego brązu
19.04.2017. Radio Elka, Leszek Wspaniały

(fot. Leszek Wspaniały)
Choć końcowy wynik jest wysoki, to wygrana wcale nie przyszła łatwo. W pierwszym meczu o brązowy medal Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice pokonały u siebie Artego Bydgoszcz 80:63. Rywalizacja prowadzona jest do trzech wygranych.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Dziś pomarańczowe grały falami. Zaczęły już w pierwszej kwarcie od prowadzenia 20:9, by... w kolejnych minutach stracić 14 punktów i Artego wyszło na 20:23. Pierwsza
kwarta ostatecznie zakończyła się remisem 23:23. Druga, wyrównana padła łupem miejscowych 16:13. Na przerwę ekipa trenera Kovacika schodziła z wynikiem 39:36. Kluczowa dla końcowego triumfu była trzecia, wysoka wygrana kwarta 19:9. W ostatnich 10 minutach CCC przypieczętowało wygraną 80:63.

- Mecz był ciężki. Rywal też przyjechał tu po zwycięstwo. Będziemy walczyły do ostatniego spotkania. Wierzymy, że wygramy rywalizację 3:0 i medale będą nasze. Nie oddamy tego brązu - podsumowała Angelika Stankiewicz z polkowickiej drużyny.

Punkty dla CCC zdobyły: Gajda i W. Musina po 17, R. Musina 12, Ortiz i Harrison po 10, Gala 7, Leciejewska 4 oraz Stankiewicz 3.

W czwartek o 19:00 w hali przy Dąbrowskiego drugie spotkanie obu drużyn.