Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

(fot. Leszek Wspaniały)
Podziałem punktów zakończyły się derby Dolnego Śląska. Na inaugurację rozgrywek PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław. Choć pewnie żadna z drużyn nie jest do końca zadowolona, należy przyznać, że z przebiegu meczu to sprawiedliwy wynik.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Na spotkanie odwiecznych rywali wszyscy ostrzyli sobie zęby. Derby Dolnego Śląska przyciągnęły na trybuny blisko dziesięć tysięcy kibiców. Po pięciu latach przerwy na stadionie Zagłębia pojawili się też fani z Wrocławia.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy przez pierwszą połowę mieli optyczną przewagę. Stworzyli kilka sytuacji, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada, który popisał się trzema dobrymi interwencjami.

Pierwsze zagrożenie Zagłębie stworzyło w 12. minucie.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarosław Jach wygrał pojedynek główkowy, ale piłka przeleciała obok słupka. W 28. minucie podopieczni Piotra Stokowca oddali pierwszy, i jak się okazało, jedyny celny strzał w tej połowie, ale uderzenie Łukasza Łakomego było zdecydowanie za lekkie i nie sprawiło żadnych problemów Michałowi Szromnikowi. Miedziowi mieli okazję na zdobycie gola do szatni. Piłkę w polu karnym dobrze opanował Tomasz Pieńko, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji w wykończeniu akcji.

W przerwie trener Stokowiec zdecydował się na pierwszą zmianę. W miejsce Kacpra Chodyny na boisku zameldował się Filip Starzyński.

Początek drugiej części spotkania należał do lubinian. Dwukrotnie bramkarza gości zatrudnił Łukasz Łakomy, ale Szromnik był na posterunku. Po godzinie gry trzy roszady w składzie przeprowadził trener Śląska Ivan Djurdjević. Chwilę później kibice gospodarzy odetchnęli z ulgą, bo z dystansu huknął Samiec-Talar, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W 69. minucie Zagłębie wyszło ze znakomitym kontratakiem. Starzyński dośrodkował wprost na głowę Martina Dolezala, który jednak nieznacznie się pomylił. To była jego ostatnia szansa na zdobycie bramki, gdyż wspólnie z Tomaszem Pieńko opuścili plac gry.

Ostatnia cześć spotkania była raczej spokojna, choć w samej końcówce kibice Zagłębie wstali z miejsc. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Filip Starzyński, ale żadnemu z jego kolegów nie udało się oddać strzału i sędzia Tomasz Raczkowski zagwizdał po raz ostatni.

Derby Śląska zakończyły się bezbramkowym remisem i oba zespoły muszą zadowolić się po jednym punkcie na inaugurację sezonu PKO Ekstraklasy.

- Na pewno chcieliśmy ten mecz wygrać. Na tym bardzo nam zależało. Rywal początek miał lepszy, ale my z czasem się rozkręcaliśmy. Cała drużyna zagrała na zero z tyłu. Nie zabrakło walki. Trzeba już myśleć o kolejnym meczu - podsumował Mateusz Bartolewski z Zagłębia.

- Czujemy niedosyt. Takie mecze powinniśmy wygrywać, szczególnie u siebie. Dziś straciliśmy dwa punkty. Na pewno potrafimy grać lepiej - powiedział pomocnik miedziowych Łukasz Łakomy.

- Dużo nerwowości i niepewności w pierwszej połowie i stąd Śląsk miał inicjatywę. Skorygowaliśmy to trochę składem i w drugiej połowie po wejściu Starzyńskiego wyglądaliśmy już lepiej i przeważaliśmy. Na pewno więcej wymagam od swojej drużyny - podsumował trener Piotr Stokowiec.

W 2. kolejce Zagłębie wyjedzie na mecz do Legii Warszawa.