Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLubin Autobus potrącił na pasach starszą kobietę
Wypadek na ul. Skłodowskiej w Lubinie
Autobus potrącił na pasach starszą kobietę
29.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak
(fot. Iwona Mierzwiak)
Dziś około godziny 15:00 na przejściu dla pieszych przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie doszło do potrącenia starszej kobiety przez autobus komunikacji miejskiej. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Poszkodowana została przewieziona karetką do szpitala na badania. (Aktualizacja).
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- Do zdarzenia doszło około godziny 14.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca autobusem miejskim 63-letnia kobieta jadąc od strony ulicy Marii Skłodowskiej-Curie
nie zdążyła opuścić skrzyżowania przed zmianą sygnalizacji świetlnej i jadąc w kierunku ulicy Tysiąclecia potrąciła wchodzącą na przejście dla pieszych 66-letnią kobietę. Poszkodowana w stanie ciężkim została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala, a następnie przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do specjalistycznej placówki w Legnicy. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki - powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowa KPP w Lubinie.
Na miejscu pracowali policjanci, zabezpieczając ślady, przesłuchują świadków zdarzenia. Powołany został również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Kierująca autobusem w chwili zdarzenia była trzeźwa - informuje Serafin.
1. Dodane przez Jaok, w dniu - 29-05-2026 16:15 44 Zaczeło się....
2. Dodane przez Mati, w dniu - 29-05-2026 16:42 1427 Mam w pracy kamerę która obejmuje główną ulicę i widzę jak jeżdżą autobusy co drugi na czerwonym świetle i zdarza się często że kierowca jedzie i rozmawia przez telefon pełny autobus ludzi skandal a na znaku stop to żaden się nie zatrzymuje co do tego wypadku jak się okaże że wina kierowcy to powinien iści siedzieć na 10 lat i odszkodowanie 200000tys i zabrać prawojazdy na zawsze władze miasto powinny zamontować rejestrator wykroczeń i mandaty
3. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 29-05-2026 16:49 1224 Kierowcy autobusów szczególnie w Lubinie jeżdżą bardzo nie rozważnie. Wymuszają, jeżdżą na czerwonym. Więcej badań psychologicznych a szczególnie na zawartość alkoholu. Przed uruchomieniem pojazdu powinni dmuchać w alkomat....
4. Dodane przez Zet, w dniu - 29-05-2026 17:29 106 Ten autobus to sam potrącił? Nie było tam kierowcy? Czy może kierowca autobusu potrącił kobietę?
5. Dodane przez Zygmunt ., w dniu - 29-05-2026 18:05 913 Kilka osób z tych autobusów, to bym zwolnił.
6. Dodane przez Vardy, w dniu - 29-05-2026 19:44 46 Aitobus autonomiczny? Sam potrącił. Ciekawe
7. Dodane przez Kolo, w dniu - 29-05-2026 19:49 165 Kom 2 człowieku (...) się w łeb jakie 200tys i 10 lat ? Komentarze powinny przestać być anonimowe i powinni pokazać twój ryj
8. Dodane przez Młody, w dniu - 29-05-2026 20:12 3010 Banda komentujących tłuków co nie mają pojęcia jak wygląda ta praca o jakie jest obciążenie psychiczne przez wiecznie niezadowolonych lubinian. Jak to czytam to co dopiero niektórzy zeszli z drzewa. Szkoda kierowcy pewnie teraz przeżywa to co się stało. Oby do komentujących przyszła karma jak najszybciej. Brak słów na takie chamstwo bez wiedzy o pracy kierowcy autobusu miejskiego.
reklama
9. Dodane przez dadi, w dniu - 29-05-2026 20:27 16 Wiadome źe kierowca
10. Dodane przez Robert, w dniu - 29-05-2026 20:41 292 Wypadek to ogromna tragedia. Winę konkretnej osoby ustali sąd, a nie sekcja komentarzy. Generalizowanie i oskarżanie całej grupy zawodowej z powodu jednego dramatu jest po prostu nieuczciwe
11. Dodane przez Robert, w dniu - 29-05-2026 20:53 122 Wypadek to ogromna tragedia. Winę konkretnej osoby ustali sąd, a nie sekcja komentarzy. Generalizowanie i oskarżanie całej grupy zawodowej z powodu jednego dramatu jest po prostu nieuczciwe
12. Dodane przez do 11., w dniu - 29-05-2026 21:32 105 Przeczytaj jeszcze raz artykuł , to się dowiesz kto ,co i jak doszło do wypadku . Powoli ze zrozumieniem !
13. Dodane przez !!!!!!!!, w dniu - 29-05-2026 21:38 66 Szkoda, że w artykule nie uwzględnionio, że to pasażerowie autobusu udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej a przede wszystkim pielęgniarka pracująca w pobliskim szpitalu
14. Dodane przez , w dniu - 29-05-2026 23:22 191 wy wszyscy ludzie jestescie jacys nienormalni, nie wiecie co sie stalo, kto zawinil, nie wiecie nic, a wszyscy wydajecie juz jakis osad, smieszne. zajmijcie sie dziecmi domem czy wnukami zamiast chodzic i pierdzielic jakies glupoty
15. Dodane przez ups, w dniu - 29-05-2026 23:45 715 kto zatrudnia 63 letnią kobietę jako kierowcę autobusu ???? dyrektor pks powinien się stuknąć w pustą głowę !!!!!!
16. Dodane przez Do 6, w dniu - 30-05-2026 06:34 71 Naprawdę taki głupi jesteś?
17. Dodane przez Do 2, w dniu - 30-05-2026 07:24 111 Nie przesadzaj i nie oczerniaj kierowców.To trzeba mieć czas aby w czasie pracy obserwować jazdę kierowców.Nie chciał bym mieć takiego pracownika jak ty!
18. Dodane przez Xxxx, w dniu - 30-05-2026 08:09 52 Inteligencie z komentarza 13 jeszcze może powinni wymienić wszystkich z imienia i nazwiska i medal im dać, obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ma każdy !!!
19. Dodane przez jergol, w dniu - 30-05-2026 08:38 26 Autobusy w Lubinie jeżdżą bardzo punktualnie. Niestety, większości kierowcom, wydaje się, że nie wożą ludzi tylko ziemniaki. Ostre hamowania są na porządku dziennym, mimo że wie kierowca o tym, że będzie hamować na światłach czy dojeżdżając do przystanku. Przydałaby się kontrola ze strony pracodawcy !!!
20. Dodane przez Aro., w dniu - 30-05-2026 09:10 51 Wystarczy zmiana ustawień świateł. Po co puszczane są dwa kierunki na raz. Tam auto omija inne skręcające w lewo po prawej stronie jakby byłdodatkowy pas ruchu. I z Kościuszki to samo.
21. Dodane przez Anna, w dniu - 30-05-2026 09:17 23 A światełko na przejściu było jakiego koloru ????
22. Dodane przez Robert, w dniu - 30-05-2026 10:30 102 komentarz 15 :Kierowcy zawodowi przechodzą obowiązkowe badania lekarskie i psychologiczne, które decydują o dopuszczeniu do pracy nie wiek. Jeśli 63letnia osoba ma aktualne orzeczenia, to znaczy, że lekarze uznali ją za w pełni zdolną do prowadzenia autobusu. Wiek nie jest tu argumentem, a winę ustalają fakty, nie emocje.
23. Dodane przez Robert, w dniu - 30-05-2026 10:37 61 &co drugi autobus na czerwonym, kierowcy przez telefon, 10 lat więzienia, 200 tys. odszkodowania& Oho, widzę, że mamy tu osobiste centrum monitoringu Lubina, tylko szkoda, że z funkcją zgłoś wykroczenie coś nie działa, a jedynie napisz dramat w komentarzach.A te Twoje wyroki? 10 lat, 200 tysięcy& Jeszcze dorzuć egzorcyzmy i konfiskatę roweru, będzie komplet.
24. Dodane przez Do 15, w dniu - 30-05-2026 13:15 30 Najpierw ty stuknij się w ten swój pusty,,czerep,,!
25. Dodane przez do 22, w dniu - 30-05-2026 13:23 20 politycy też mówią że wiek nie ma znaczenia ... ochłoń , zastanów się i pomyśl... 63 lata , upał , monotonia , TO RECEPTA NA PROBLEMY nawet jeśli zgodna z prawem
26. Dodane przez ada, w dniu - 30-05-2026 17:28 61 Wczoraj wracałam z pracy autobusem stałam z przodu widziałam jak kierowca miał telefon na kolanach a prawą ręką cały czas pisał widziała właśnie jak koncentrował się na drodze i prowadzeniu pojazdu
27. Dodane przez Do 21., w dniu - 30-05-2026 17:48 40 Aniu przeczytaj uważnie artykuł .
28. Dodane przez Do 21., w dniu - 30-05-2026 17:59 51 Piesza miała zielone.
29. Dodane przez Miły, w dniu - 30-05-2026 19:18 32 Do 23 chodziło mi oto że jak będzie wina kierowcy ktory spowodował wypadek tak jak w tym przypadku to powinien isci siedzieć a nie za przejechanie na czerwonym świetle czy rozmawianie przez telefon źle
30. Dodane przez Kierowca, w dniu - 30-05-2026 20:50 144 Wiecie co? Nic nie wiecie! Zapraszam na zajezdnie PKS o godzinie 3.15! I zapakować sobie kanapeczki i ruszyć rano z kierowca do pracy! To zobaczymy cwaniaki ile czasu wytrzymacie. Nie jeźdząc gapiąc sie w telefon tylko skupiając sie na wszystkim co musi ogarniac jak Wy to mówicie (zje**ni kierowcy ) i wysłuchiwać tego ze zle podjeżdżamy pod krawężnik. ( ale szkoda ze nie widzicie tego jak blisko stoicie tego krawężnika i przez to my nie możemy bliżej podjechać) jak traktujecie kierowców!!! Jakieś gorszych ludzi. Jak wszytsko komentujecie! Jak wchodzicie w czasie naszej przerwy do autobusu.CZY WY NIE ROZUMIECIE ZE PRACUJEMY TYLE GODZIN I CHCIELI BYSMY MIEC CHOCIAZ 10 MIN SPOKOJU I BRAKU WIDOWNI. Nie rozumiecie bo nie wiecie nic o tym zawodzie! Przestańcie komentować. Bądźcie ludźmi! I pomyślcie troszkeO
31. Dodane przez do 30., w dniu - 30-05-2026 22:02 64 To wybieraj ,albo ogladanie filmów w telefonie w czasie jazdy albo koncentracja i bezpiecznie zawieść ludzi do domu . Wieziesz ludzi a nie ziemniaki na targ.
reklama
32. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 31-05-2026 07:18 80 Ludzie sami stwarzają problemy i zagrożenie przy wsiadaniu do autobusu .Ustawiają się przy samym krawężniku gdy autobus podjeżdża na przystanek,a później ludzie wysiadając z autobusu mają pretensje do kierowcy ,że zatrzymał się daleko od krawężnika.Często korzystam z komunikacji miejskiej i widzę jak ludzie sami stwarzają problemy a później mają pretensje do kierowców.
33. Dodane przez Mieszkaniec Lubina, w dniu - 31-05-2026 20:59 52 Nie korzystam z komunikacji ale widząc jak kierowcy autobusów, korzystają z telefonów w czasie jazdy lub pałac papierosy czy e- papierosy jest to niedopuszczalne i brak szacunku dla ludzi korzystających z komunikacji
reklama
34. Dodane przez Jovi, w dniu - 01-06-2026 09:53 60 Kochani to tragedia dla obu stron piszecie o czymś o czym nie macie pojęcia, zielone światło ani KIEROWCY ani PIESZEGO nie zwalnia z MYSLENIA!! Dlatego że kierica to też człowiek i jak każdy popełnia błędy, niech rzuci kamieniem ten co nigdy nie popełnił błędu na drodze jako PIESZY lub KIEROWCA ale może się poszczęściło, udało się. Ale za którymś razem mode się nie udać.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.