Zawisza Serby świętuje 60-lecieJubileusz zwieńczony awansem do A klasy |
| 22.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - Zaczęliśmy od pokazania naszej młodzieży, która jest przyszłością klubu. Mamy cztery grupy młodzieżowe, rozegraliśmy także mecze z drużynami z Borku, Przedmościa i Ruszowic. Na zakończenie zaplanowaliśmy spotkanie oldbojów z seniorami - mówił podczas jubileuszu prezes Zawiszy Leszek Lesiński. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Na uczestników czekały dmuchańce, minigolf oraz paintball. Jubileusz był okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek i podziękowań dla osób, które przez lata wspierały klub. Wśród wyróżnionych znaleźli się samorządowcy, działacze oraz zawodnicy. - Trzeba podziękować za dobry sezon, za 60 lat istnienia klubu i życzyć mu kolejnych długich lat działalności - podkreślał prezes Zawiszy. Obchody jubileuszowe miały wyjątkowy wymiar sportowy. Zawisza Serby wywalczył bowiem awans do A klasy, dominując rozgrywki B klasy. - W ubiegłym roku chcieliśmy awansować, ale się nie udało. W tym sezonie zrobiliśmy to w naprawdę bardzo dobrym stylu. Na 22 spotkania wygraliśmy 21 i tylko jedno zremisowaliśmy. Cieszymy się, że wracamy do A-klasy. Myślę, że właśnie tam jest nasze miejsce - mówił Lesiński. Choć działacze nie ukrywają większych ambicji, na razie zamierzają spokojnie budować pozycję zespołu na wyższym szczeblu rozgrywek. W jubileuszu uczestniczył także wójt gminy Głogów Bartłomiej Zimny, który podkreślał znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową. - Naszym celem jest aktywizowanie młodzieży i odciąganie jej od komputerów czy smartfonów. Zainwestowaliśmy w szatnię sportową, powiększyliśmy teren boiska i nadal rozwijamy ten obiekt. W planach jest rozbudowa trybun, budowa mini boisk oraz doświetlenie terenu - mówił wójt. O znaczeniu klubu dla lokalnej społeczności mówił również sołtys Serbów Tadeusz Marut. - Jestem dumny z tego, że Zawisza awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Mam nadzieję, że młodzież będzie kontynuować tradycje starszych pokoleń i dalej rozwijać ten klub - podkreślał. Szczególnie wzruszającym momentem jubileuszu były wspomnienia założycieli klubu - Zygmunta Przytulskiego i Ryszarda Jankowskiego. - Kiedyś wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Na mecze do Grębocic czy Dużej Wólki jeździliśmy rowerami, często po dwóch na jednym. Nikt nas nie woził, nikt nie sponsorował. Sami organizowaliśmy zabawy, a zarobione pieniądze przeznaczaliśmy na sprzęt sportowy - wspominali. Dziś Zawisza może pochwalić się nowoczesnym zapleczem, rozwijającą się młodzieżą i coraz lepszymi warunkami do treningów. Dla założycieli największą satysfakcją jest jednak widok najmłodszych piłkarzy biegających po boisku. - Najbardziej cieszą te dzieciaki, które dziś grają. To dla nich warto było budować ten klub - zgodnie podkreślali. 60-lecie Zawiszy stało się więc nie tylko okazją do wspomnień, ale również potwierdzeniem, że klub ma solidne fundamenty i ambitne plany na przyszłość. A awans do A klasy jest najlepszym prezentem, jaki piłkarze mogli sprawić sobie i swoim kibicom w jubileuszowym roku.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


