Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Marzenia są coraz bliżej spełnienia! Chrobry Głogów zagra o awans do PKO BP Ekstraklasy. Półfinałowe starcie z ŁKS-em Łódź przyniosło sporo emocji i dramaturgii. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce było 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria jedenastek. Rzuty karne skuteczniej egzekwowała drużyna Łukasza Becelli i zwyciężyła w nich 5:4.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Przed meczem trener Becella tonował nastroje, wskazując, że goście są faworytem i to oni są pod większą presją awansu do ekstraklasy. Choć dla Chrobrego sama obecność w barażach była ogromną niespodzianką, to jego słowa można było uznać za kurtuazyjne i wprowadzające spokój w szeregi zespołu.
Głogowianie weszli w mecz bez kompleksów - pewni siebie, z planem na grę i ambicją. Byli nastawieni ofensywnie i mogli tym nieco zaskoczyć Łodzian. Do boju zagrzewali ich też kibice, którzy w pełni wypełnili trybuny stadionu
przy Wita Stwosza i przez cały mecz głośno ich dopingowali. Goście popełniali błędy, już w pierwszej minucie ich stoper został napomniany żółtą kartką, ale przetrwali oblężenie. Mimo dużej liczby ataków pomarańczowo-czarni nie zdołali znaleźć sposobu na strzelenie pierwszego gola.
W szatni ŁKS-u w przerwie musiały paść męskie słowa, bo na drugą połowę przyjezdni przeszli z diametralnie innym nastawieniem. To oni byli zdecydowanie bardziej aktywni w ataku, czego dowiedli w 61. minucie. Gola główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Arasa. Piłkarze Chrobrego ruszyli do odrabiania strat i przy jednej z akcji byli tego naprawdę blisko. Szybki wyrzut z autu i dogranie Ibe-Tortiego dały Laskowskiemu dobrą okazję do strzału, ale uderzył prosto w bramkarza, który bez problemu odbił piłkę.
Golkiper Łodzian miał sporo pracy, bo Głogowianie byli niezwykle zdeterminowani. Akcję Strózika z trudem zatrzymał, ale kilka minut później skapitulował. Laskowski użył swojego popisowego zagrania, czyli zejścia z lewego skrzydła i strzału prawą nogą, po czym precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, przywracając nadzieje na zwycięstwo. W końcówce ŁKS miał jeszcze kilka okazji, jednak regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy.
W dogrywce to Chrobry nadal sprawiał wrażenie drużyny, której bardziej zależy. Zespół Łukasza Becelli oddawał strzały na bramkę rywala, ale były one niecelne. W 109' po uderzeniu głową Gricia piłka zmierzała w samo okienko, ale bramkarz ŁKS-u zdołał palcami wybić ją i uchronić swój zespół przed stratą gola. Do rozstrzygnięcia konieczne było przeprowadzenie konkursu rzutów karnych.
Jako pierwszy strzelał Radosław Bąk i bramkarz ŁKS-u zdołał obronić ten strzał. Po pierwszej serii goście prowadzili 1:0. W kolejnej obaj golkiperzy byli bliscy szczęścia, ale nie dali rady zatrzymać piłki. Wykonawcy rzutów karnych nie mylili się i każda kolejna próba była celna. Przy stanie 4:4 Krykun mógł zapewnić awans ŁKS-owi, ale trafił w poprzeczkę i rywalizacja trwała dalej. W szóstej serii Lis trafił dla Chrobrego, a chwilę później Arndt obronił strzał rywala, dzięki czemu Głogowianie awansowali do finału baraży.
Finał odbędzie się w najbliższą niedzielę. Chrobry zagra na wyjeździe z Wieczystą Kraków.
1. Dodane przez Luki, w dniu - 28-05-2026 20:34 166 Brawo
2. Dodane przez Wzl, w dniu - 28-05-2026 20:35 1529 No wielkie brawa dla chrobrego. Tylko jedno mnie zastanawia jak uda Wam się wejść do ekstraklasy to gdzie wy będziecie grali? Przecież każdy wasz mecz na KGHM arena to będzie meczem podwyższonego ryzyka może nie na samym stadionie ale na Waszej drodze na stadion.
3. Dodane przez Józef, w dniu - 28-05-2026 20:36 146 Gratulacje życzę awansu
4. Dodane przez ZL, w dniu - 28-05-2026 20:55 187 Powodzenia w ostatnim meczu dajacy awans .
5. Dodane przez Mamo, w dniu - 28-05-2026 21:05 25 Bijo nas w Łodzi
6. Dodane przez Fc Piastów, w dniu - 28-05-2026 21:12 135 Brawo Chrobry!!!!
7. Dodane przez kabaret, w dniu - 28-05-2026 21:13 153 juz to sobie wyobrazam. mecz chrobrego (jako gospodarz) ze slaskiem wroclaw na stadionie w lubinie. bedzie ciekawie.
reklama
8. Dodane przez Do 2, w dniu - 28-05-2026 21:42 56 W Lubinie myślę, że lepiej niż w Grodzisku. Mam nadzieje, że kibole znowu nie będą bojkotować i bronic terytorium watykańskich przybytków lub kota na Żoliborzu.
9. Dodane przez Kamil, w dniu - 28-05-2026 22:15 63 Brawo Chrobry! Świetny mecz, emocje bezcenne
10. Dodane przez tadeusz, w dniu - 28-05-2026 22:21 919 Chrobry nie nadaje się do gry w ekstraklasie - piszę to poniewaź oglądałem mecz i stąd moja opinia
11. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 28-05-2026 22:31 51 W Niedziele Chrobry gra w Krakowie z Wieczysta,niestety ! Szkoda...
12. Dodane przez WZL, w dniu - 28-05-2026 22:41 93 Brawo Chrobry, pozdrawiam z Lubina, życzę powodzenia
13. Dodane przez Do 11, w dniu - 28-05-2026 22:56 40 Z czysto piłkarskiego punktu widzenia szkoda, że finał nie w Głogowie i szkoda, że z Wieczystą, bo będzie po prostu o awans znacznie trudniej. Ale.... W przestrzeni medialnej pojawiły się jakiś czas temu pogłoski o wycofaniu się właściciela Wieczystej i jego zaangażowaniu w Wisłę, której jest wielkim kibicem. Osobiście bardzo dziwne by mi się wydało wycofanie się z takiego projektu w takim momencie, po tylu sezonach kolejnych awansów przez kolejne poziomy rozgrywkowe. Gdyby jednak się takie plotki ziściły, to Chrobry byłby w Ekstraklasie niezależnie od wyniku finału baraży.
14. Dodane przez Bolo, w dniu - 28-05-2026 22:57 82 Gratki dla pilkarzy i tyle w temacie.Co do awansu to ani sportowo a tym bardziej organ8zacyjnie Chrobry nie jest gotowy do gry w ekstraklasie a pomysł z rozgrywaniem meczy w Lubinie tak samo genialny jak tramwaje ozdobione barwami ZL jeżdżące po Wrocławiu.
15. Dodane przez Bňbr z Sopotu, w dniu - 28-05-2026 23:30 10 Catering Pań z Kluczy lepszy niż ten serwowany wcześniej na stadionie. Wiecej takich akcji
16. Dodane przez Do Tadeusz, w dniu - 28-05-2026 23:43 02 Czy ty wiesz co oznacza okno transferowe?
17. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 29-05-2026 04:26 11 tadeusz.Byle co Jesz,byle co Piszesz!-
18. Dodane przez Juda, w dniu - 29-05-2026 04:53 33 Do Wit Stwosza,jaki z ciebie kibic?Skoro ty nie wiesz gdzie będą grać? Sosnowiec się kłania
19. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 29-05-2026 05:35 31 Twn mecz finalowy o ex powinien sie odbyc w Glogowie !! dlaczego Polonia nie wygrala z Wieczysta ?!-
20. Dodane przez Vardy, w dniu - 29-05-2026 06:01 40 Zobaczymy w niedzielę jak będziecie słodzić piłkarzom. Niezależnie co się stanie życzę Chrobremu żeby ten mecz wygrał
PS BĘDZIE BARDZO CIĘŻKO
21. Dodane przez Kibic, w dniu - 29-05-2026 06:16 32 Powtórka z rozrywki? Już taki mecz był w historii Chrobrego.
Miasta nie stać na ekstraklase. Piniedzy nie ma i niebedzie
22. Dodane przez Marian, w dniu - 29-05-2026 06:32 42 Do kom.10. Masz racje. Ekstraklasa to za wysoka poprzeczka dla chrobrego. Wystarczy mecz z Lechem
23. Dodane przez lala, w dniu - 29-05-2026 08:05 22 Do 2.Oj tam, oj tam w Głogowie jest boisko i nie muszą mecze być rozgrywane w Lubinie! Przecież 100tys.kibiców nie będzie na meczach Chrobrego w Ekstraklasie
24. Dodane przez Piastów, w dniu - 29-05-2026 08:08 30 Juda.Wczotaj Wieczysta z Polonia grala na stadionie Wisly !wiec sami nie wiedza gdzie maja grac? Klub bez stadionu !..
25. Dodane przez Pan Kura, w dniu - 29-05-2026 08:14 20 Kibic.A Wez przyklad Puszczy kilka lat tenu ,co tez nie byla na gre w ex ?!
26. Dodane przez Do 16, w dniu - 29-05-2026 08:18 04 Dobre. Chrobry i okno transferowe... Na bank będą się zbroić w razie awansu... Może Lewandowskiego ściągną, bo jest do wzięcia za miesiąc. Pomarzyć sobie w Głogowie o Ekstraklasie można, ale w razie gdyby udało się się w niedzielę awansować, to spektakularny spadek z hukiem za rok gwarantowany. Zapewne bijąc przy okazji kilka niechlubnych rekordów Ekstraklasy. Nie mniej jednak fajnie by było kiedyś wnukom opowiedzieć, że Chrobry grał kiedyś na najwyższym poziomie rozgrywkowym...
27. Dodane przez ja, w dniu - 29-05-2026 08:27 23 Moim zdaniem Chrobry już jest w ekstraklasie. Zawodnicy Wieczystej grają tylko o wysokie premie za awans które mają w kontraktach. Nawet jek wygrają i awansują właściciel klubu wycofa ich z rozgrywek i z kasą przeniesie się do Wisły. Ale wierze że Chrobry wywalczy awans na boisku.
28. Dodane przez Poli, w dniu - 29-05-2026 09:56 21 Chrobry, Śląsk,Zagłębie,ale jazda,szkoda że Miedzianka nie wejdzie
29. Dodane przez Do lala, w dniu - 29-05-2026 10:15 00 Minimalne wymogi licencyjne PZPN dotyczące stadionu w Ekstraklasie obejmują pojemność minimum \(4,5\) tys. miejsc siedzących (z czego wymagana jest określona pula dla kibiców gości) oraz podgrzewaną murawę. Ponadto kluby muszą spełnić rygorystyczne kryteria dotyczące oświetlenia, bezpieczeństwa, infrastruktury telewizyjnej, miejsc dla mediów i osób z niepełnosprawnościami.
30. Dodane przez SCPT, w dniu - 29-05-2026 10:54 51 Gratulacje dla ekipy Chrobrego i dzięki za emocje i thriller w karnych W przypadku awansu porblemem nie będzie tylko stadion, ale i sponsor ... Miasto nie pociągnie. Jeśli chodzi o lokalny biznes to KGHM ma już drużynę w ekstraklasie, a kolejnych kandydatów którzy byliby gotowi na stałe zapewnić finansowanie 30-50 mln rocznie jakoś nie widać. Chyba że MPWiK ze Społem się zrzucą
31. Dodane przez Zet, w dniu - 29-05-2026 11:52 42 Gdyby to był prywatny klub to można by się cieszyć. Ale za taki awans zapłacimy wszyscy, w końcu klub jest miejski, czyli za wszystkie ulepszenia będzie musiał zapłacić jak zwykle podatnik. Nie zapominając o pensjach dla nażelowanych i wytatuowanych kopaczy.
32. Dodane przez Głos, w dniu - 29-05-2026 12:30 53 No z tym sponsorem to KGHM wie gdzie Ryć pod ziemią GGP to przyszłość KGHM to chyba zacząć czas myśleć bo nie tylko pracują tam lubinianie czy inni mieszkańcy lgom...
33. Dodane przez stary lubiniok, w dniu - 29-05-2026 15:40 01 No tak, złoża rudy coraz bardziej na północ to i tamtejsza drużyna musi być. Taka zasada.
34. Dodane przez Daniel, w dniu - 31-05-2026 08:41 00 Coś nie widzę komentarz tych , co zawsze powtarzają. Chrobry nie chce awansować
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.