Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartPiłka nożna Będą mogli grać w elicie, ale na stadionie w Lubinie
Chrobry z licencją na grę w ekstraklasie
Będą mogli grać w elicie, ale na stadionie w Lubinie
13.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki
(Fot. Archiwum)
Chrobry Głogów wciąż liczy się w walce o grę w przyszłym sezonie na boiskach ekstraklasy. Jeżeli uda im się awansować, mecze domowe będą musieli rozgrywać na stadionie Zagłębia Lubin. We wtorek (12.05) ukazał się komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Komisja ds. Licencji Klubowych poinformowała o decyzjach dla klubów ubiegających się o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz w Betclic 1 Lidze.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Komisja postanowiła przyznać Chrobremu Głogów licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2026/2027. Została ona jednak obwarowana nadzorem infrastrukturalnym dotyczącym stadionu przy ul.
Marii Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie. Oznacza to, że obiekt w Głogowie na ten moment nie spełnia wymogów licencyjnych elity.
W tym samym rzucie Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Stal Rzeszów i Śląsk Wrocław otrzymały licencje bez żadnych zastrzeżeń. Z kolei Polonia Warszawa, Wisła Kraków i ŁKS Łódź znalazły się pod nadzorem infrastrukturalnym lub finansowym. Decyzje odmowne usłyszały natomiast Wieczysta Kraków, Puszcza Niepołomice, Polonia Bytom oraz Pogoń Nowy Grodzisk Mazowiecki.
Na dwie kolejki przed zakończeniem części zasadniczej rozgrywek Głogowianie zajmują czwarte miejsce w tabeli i nie mają już szans na bezpośredni awans. Ścisk w stawce jest jednak ogromny, a o prawo gry w barażach wciąż ubiega się osiem zespołów. Piłkarzy Chrobrego czekają teraz dwa kluczowe starcia: domowy mecz ze Zniczem Pruszków, który zaplanowano na 16 maja o godzinie 19.30, oraz wyjazdowa konfrontacja z Wieczystą Kraków.
1. Dodane przez mks, w dniu - 13-05-2026 15:02 208 Stadion w Lubinie ma super położenie przy dawnej S3,duży parking oraz stacja kolejowa Lubin Stadion. Dojazd dla tysięcy kibiców bezproblemowy.
2. Dodane przez do 1, w dniu - 13-05-2026 15:23 1717 Z tymi tysiącami kibiców to pojechałeś. W Głogowie na mecze przychodzi średnio po 300-400 osób ...
3. Dodane przez Niemądre ludzie, w dniu - 13-05-2026 15:58 168 Ten kto z głogowa to wymyślił. Ten kto lubina się zgodzil powinni zrezygnować z pracy.
4. Dodane przez lunn, w dniu - 13-05-2026 15:59 236 na szczęście nie będą mięli kłopotu z szukaniem, bo nie awansują.. do tego trzeba jeszcze pieniążków, a nie tylko stadionu
5. Dodane przez gosc, w dniu - 13-05-2026 16:41 1615 A więc czas na sztamę kibiców Zagłębia i Chrobrego!
6. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 13-05-2026 16:55 303 dla mnie chore, grasz tam gdzie masz stadion i tyle
7. Dodane przez do 1, w dniu - 13-05-2026 17:06 921 Niech sobie grają na Zagłębiu ale w Sosnowcu. Od lat Chrobry uważa się za najważniejszego na dolnym śląsku jadąc po wszystkich i mają w nagrodę grać w Lubinie??!! Niedoczekanie. Nie dla psa kiełbasa.
8. Dodane przez Kibic, w dniu - 13-05-2026 17:08 189 Jest więc szansa, że w końcu na tym stadionie będzie komplet.
9. Dodane przez kibic, w dniu - 13-05-2026 17:24 142 A więc derby zawsze będą w Lubinie!
reklama
10. Dodane przez D, w dniu - 13-05-2026 17:47 56 Do 7 mamy gdzieś ten wasz kurnik.
11. Dodane przez Głos, w dniu - 13-05-2026 18:05 22 A co na to Władze Kombinatu ???
12. Dodane przez Glos, w dniu - 13-05-2026 18:06 30 Piękne słowa i mądre do kom 6
13. Dodane przez ZnafcA, w dniu - 13-05-2026 18:07 175 Powinien Chrobry grać na stadionie który ma? Jakich warunków nie spełnia? Boisko ma wymiary, jest trawą, siedzenia, tablica wyników i oświetlenie - nawet bramki są dwie. Wymagania czego dotyczą? Ten stadion nie różni się niczym od Niecieczy czy innych klubików nie wspominając już kiedyś o Amice Wronki czy Groclinie. Teraz wymyślają jakieś metry od boiska, srety tety&. A może komuś nie posmarowali?
14. Dodane przez Marek, w dniu - 13-05-2026 18:09 105 do 2 widać trollu że na mecze Chrobrego nie chodzisz
15. Dodane przez Lgiń, w dniu - 13-05-2026 18:25 99 A ten Chrobry to skąd jest?
16. Dodane przez Fc serby, w dniu - 13-05-2026 18:44 73 Prędzej drugi most wybudują...
17. Dodane przez 1.2, w dniu - 13-05-2026 18:50 134 Tylko że władze chrobrego nie chcą awansu do ekstraligi.
18. Dodane przez lubinianin, w dniu - 13-05-2026 18:52 48 Może pora na zmiane nazwy? "CHROBRY LUBIN" ?
19. Dodane przez do 8, w dniu - 13-05-2026 18:55 51 Oooo kibic z wytwórni tabora i patelni zabrał głos. Zajmij się lepiej swoim pseudo klubikiem w 1szej lidze, a poważne tematy zostaw poważnym ludziom.
20. Dodane przez Do 15, w dniu - 13-05-2026 19:06 51 Ciężko wytłumaczyć
21. Dodane przez hahs, w dniu - 13-05-2026 19:09 71 Misto Głogów utrzymuje drużynę którą będą mogli ogladać mieszkańcy Lubina, to się trzyma 7upy.
22. Dodane przez do 15., w dniu - 13-05-2026 19:19 72 Z dynastii Piastów.
23. Dodane przez Mądry, w dniu - 13-05-2026 20:12 71 Już widzę jak kibice glogowa co 2 tygodnie palą wrotki spod stadionu. Na szczęście nie awansuje bo pieniędzy niema i nie będzie
24. Dodane przez 1312, w dniu - 13-05-2026 20:59 52 niech do (...) jeżdżą albo do maliniaków tak pluli na Zagłebie na miasto Lubin na stadion wiadomo wszystko z zazdrości to niech teraz jadą do "przyjaciół" na mecz
25. Dodane przez hahaha, w dniu - 13-05-2026 21:01 113 Odezwali się kibice Zagłębia, przed którymi trzeba się kłaść, tak wysoko noszą głowy. Przypominam - pierwszy stadion wybudował kombinat, drugi stadion wybudował też kombinat pod nazwą KGHM. Drużyna sponsorowana przez KGHM. Starzy pracownicy pamiętają, że jak kombinat zaczynał sponsorować Zagłębie to wmawiali wszystkim - tym z Głogowa, Legnicy, Polkowic i Lubina że to nasza kombinacka drużyna. Ale później tak się sprytnie porobiło, że to drużyna tylko Lubińska... mimo, że region nie podchwycił tej całej idei, ale sponsor został
26. Dodane przez buahaha, w dniu - 13-05-2026 21:16 43 Dajcie sobie siana. Żadna Ex dla Chg. Cud będzie jak wejdą do baraży, a tam polegną.
27. Dodane przez WZL, w dniu - 13-05-2026 21:20 42 Zapraszamy Głogowian na Krecik Arenę.
28. Dodane przez Do 24, w dniu - 13-05-2026 21:31 52 Do 24 I pluc bedziemy! Nie my wybralismy stadion w lubiniu. Juz lepiej byloby na stadionie slaska niz u was
29. Dodane przez LGOM, w dniu - 13-05-2026 21:53 42 Do post24.A to jest twoj prywatny stadion czy pracownikow KGHM.Pamietaj jedno jeszcze przyjdzie taki czas jak zamknął kopalnie w Lubinie.To beda grac we Wrocku.
30. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 13-05-2026 22:45 40 Re 2.Juz nie przesadzaj ze na Chrobrego przychodzi tylu kibicow !
31. Dodane przez Os .Srodmiescie, w dniu - 13-05-2026 22:51 21 Znafca.Kolego Masz racje,popieram cie.Tylko zapewne na ex napewno jest mocniejsze oswietlenie podczas meczu ,a w obecnej chwili na Chrobrym jest 1300 luxow,to malo niestety.
32. Dodane przez Pan Kura, w dniu - 13-05-2026 23:00 30 W 2020 r pan Prezyd Miasta Rokaszewicz przedstawil gotowe projekty modernizacji Stadionu Chrobrego w kolorze,bylo ich kilka zdjec w internecie no i ta saprawa zostala zlekcewazona,nici z tego.Poszlo zamiecione pod dywan moze jeszcze jest w Archiwum UM? wazniejsze byly budowanie Bulwaru Nadodrzanskiego.Ronda Hutnikow,czy remont generalny Neptuna z placem przyleglym.A teraz o modernizacji stadionu Chrobrego narazie nic nie slychac.Pozdrawiam i dobranoc.
33. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 13-05-2026 23:04 40 Przypomne jak kilka lat temu Puszcza awans do ex ,to tez bez pieniedzy i stadionu.I jakos grala w ex,w Sosnowcu.
34. Dodane przez Szybki, w dniu - 13-05-2026 23:55 00 KOM 8 .... DOBRZE WJECHAŁEŚ..
35. Dodane przez tomi, w dniu - 14-05-2026 01:12 02 pomnik już jest teraz jeszcze drużyna
36. Dodane przez Krzysztof, w dniu - 14-05-2026 04:28 53 To jest sygnał dla kghmu że w Głogowie czas najwyższy wybudować stadion, ekstraklasa w regionie to było by coś pieknego
37. Dodane przez Wit Stwosz, w dniu - 14-05-2026 06:54 32 Ludzie z Glogowa tez przcuja w KGHM ,wiec nikt nie powinien robic przeszkod gdzie i na jakim stadionie ma grac Chrobry.Ps a przeciez Stadion Zaglebia jest wybudowany przez KGHM,wiec jaki problem?
38. Dodane przez Do38, w dniu - 14-05-2026 10:14 63 Taki problem że biurowiec jest w Lubinie. Więc sponsorują sobie Zagłębie - piłkę nożną, siatkówkę, ręczną. Pieniądze na stadion wyłożyli... do szpitali dokładają. A tak naprawdę jest tam jedna nic nie znacząca kopalnia. Całe wydobycie jest w rejonie Polkowic-Głogowa plus huta w Głogowie. I tak wygląda sytuacja od 50 lat.
39. Dodane przez Pan Kura, w dniu - 14-05-2026 11:20 21 Re 38.Ale nie Zapomnij ze w naszym regionie zwanym LGOM wiekszosc pracoje ludzi w KGHM ! reklamy na stadionie Chrobrego tez sa z reklama KGHM !nie tylko w Lubinie
40. Dodane przez Do39, w dniu - 14-05-2026 12:18 12 PanieKura - dwie małe reklamki to jest nic w porównaniu do budżetu Zagłębia Lubin, gdzie przekazywane jest rocznie 20-30 milionów.
41. Dodane przez Ultra, w dniu - 14-05-2026 12:29 10 CIEKAWE JAK DERBY BĘDĄ WYGLĄDAĆ W LUBINIE Z CHROBRYM NIE Wesoło TO WIDZĘ,A NA POZOSTAŁYCH MECZACH W NIKNĄ CHG TO NIE MOŻE BYĆ REALNEE. GDZIE TU JEST MYŚLENIE
42. Dodane przez Os .Srodmiescie, w dniu - 14-05-2026 13:41 10 Ultra.A jak Slask gral z Zaglebiem w ex kiedys ,to jak wygladaly derby ?!.
43. Dodane przez Misiek, w dniu - 14-05-2026 14:21 21 Po co się doktoryzujecie przecież to fikcja, nie będzie żadnego grania w ekstraklasie, nawet baraży nie będzie drodzy doktoranci
44. Dodane przez Były WZL, w dniu - 14-05-2026 16:39 01 Stadion były na śmieci. Lubin z kosa na glogow udostępnia stadion. Bojkot Kibiców Zagłębia. Jeszcze udostępnijcie cyganom z legnicy. Frajerstwo z Lubina.
45. Dodane przez Wzl, w dniu - 14-05-2026 18:22 01 Ale jaja Te patałachy myślą że do ekstraklasy wejdą? A nawet gdyby to przez cały sezon nie na zbierają tyle kibiców żeby KGHM Arenę zapełnić w całości. Już widzę jak co dwa tygodnie w popłochu do głogowa spierdzielają. Kto to wymyślił to co dwa tygodnie mecz podwyższonego ryzyka
46. Dodane przez Os .Srodmiescie, w dniu - 14-05-2026 21:39 10 Wzl.Wazne ze wasi Reczni Spadli z ex !! - chociaz jedno Wzl !-
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.