Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
PGM modernizuje sieć wodociągową w Polkowicach i okolicach
Miliony pod ziemią, spokój nad kranem
19.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak
(Fot. PGM)
Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej konsekwentnie realizuje wart ponad 40 milionów złotych program modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, rozpisany do 2030 roku. Prace prowadzone obecnie m.in. przy ulicach Jaśminowej i Gorczycowej w Polkowicach oraz w Jędrzychowie warte blisko 1,5 mln - mają zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo dostaw wody, ograniczyć ryzyko awarii i przygotować kolejne tereny pod rozwój budownictwa mieszkaniowego.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- Celem modernizacji infrastruktury jest zabezpieczenie nieprzerwanych dostaw wody oraz otwarcie nowych terenów pod budownictwo mieszkalne na terenie Polkowic. Co kluczowe środki te pozyskane zostały z Krajowego Planu Odbudowy, dzięki czemu
nowoczesną sieć budujemy bez obciążenia kieszeni mieszkańców miasta. Inwestujemy w niewidoczną na co dzień, ale kluczową dla życia infrastrukturę. Chcemy, aby Polkowiczanie zapomnieli o słowie awaria, mieli pewność stabilnych dostaw czystej wody, a nowe osiedla mogły bez przeszkód się rozwijać - powiedział nam Marek Skowerski, kierownik Działu Technologicznego ZWiK.
Jeszcze przed końcem lata zakończą się prace przy ulicy Jaśminowej, których koszt wynosi 470 tys. zł, oraz przy ulicy Gorczycowej, tam inwestycja pochłonie ponad 303 tys. zł. Z kolei do końca września gotowa ma być rozbudowa sieci wodociągowej w dynamicznie rozwijającym się Jędrzychowie. Wartość tego zadania przekracza 675 tys. zł.
To jednak nie koniec planów. PGM zapowiada kolejne inwestycje związane z rozbudową infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej przy ulicach Jaskrowej, Kaktusowej i Kminkowej. W planach jest także budowa sieci wodociągowej na odcinku Żuków - Komorniki. W sumie modernizacją objętych zostanie 81 węzłów cieplnych.
1. Dodane przez Inwestor podatnik, w dniu - 19-05-2026 21:41 111 Modernizacja czy inwestycja do niezabudowanych działek na Gorczycowej i Jaśminowej? Pomyśleć, że wielu prywatnych inwestorów gdzieś na wsiach musi sama za własne pieniądze doprowadzać instalację wodną do działki... (...)
2. Dodane przez do kom 1, w dniu - 20-05-2026 12:11 30 aj waj zarobić daj !
3. Dodane przez Polanka, w dniu - 20-05-2026 12:18 20 Wszystko to propaganda sukcesu ! Wystarczy jeden pożar a cisnienie leci w całym mięscie. Hydranty niepozakręcane, ciekawe ile kosztowało ich oklejenei - trzeba było komuś dać zarobić ?
4. Dodane przez Mati, w dniu - 20-05-2026 12:24 30 Burmistrzowi Puźnieckiemu ciągle zarzucano, że do spółek ściągnął ludzi spoza Polkowic. A wychodzi na to, że bardzo dobrze. Taki były prezes PGMu z Wrocławia robił to co miał robić, nie myślał gdzie kogo działka się znajduje, gdzie kto mieszka, robił i tyle, zgodnie ze stanem faktycznym, Prezes Aquaparku również spoza Polkowic, budowlaniec, specjalista, ciągnął cały remont Aqua. Do Górnika również prawnika z Wrocławia, na razie jego nikt nie zmienił. Ale okazuje się, że dobrze, że spółkami kierowali ludzi spoza rodzinnych koneksji, układów, historii. Mogli swobodnie podejmować decyzje, bo nikogo nie znali.
5. Dodane przez Do Inwestora podatnika, w dniu - 20-05-2026 13:43 13 A mogłeś kupić działkę w mieście...
6. Dodane przez pożyczka !!, w dniu - 21-05-2026 08:05 00 Grzechem byłoby nie wziąć tych pieniędzy. To pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego, wspierana środkami europejskimi z KPO. Nikt się nie spodziewa, że jakikolwiek bank komercyjny dałby komukolwiek tak tanią pożyczkę wyjaśnia prezes Stańczyszyn. Aby ją otrzymać spółka potrzebowała poręczenia ze strony gminy Polkowice. Podczas ostatniej sesji radni miejscy, głosami 11 za i 4 wstrzymujących się, zadecydowali o umożliwieniu PGM-owi pozyskania tych pieniędzy. Mówimy o kwocie 31 mln 600 tys. zł, którą otrzyma spółka w najbliższym czasie, a spłacać będzie przez kolejnych 20 lat. I mówimy o pożyczce niezwykle atrakcyjnej. Nawet lokaty są wyżej oprocentowane, nie mówiąc już o innych instrumentach, jak choćby obligacje Skarbu Państwa. O pieniądze z KPO nie jest łatwo. Dlatego tym bardziej należy docenić fakt, że pan prezes ze swoim zespołem uporali się z wnioskiem i znaleźli się na wysokiej pozycji, aby osiągnąć ten cel dodaje burmistrz Wiesław WABIK. ps.tak oto ekipa pana Wabika zadłuża nas na 20 lat.!
7. Dodane przez Do kom 6, w dniu - 21-05-2026 08:30 00 No to widac ze malzenstwo W. wzielo się do PR klikania hehe
reklama
8. Dodane przez zaufaj doświadczeniu, w dniu - 21-05-2026 09:32 00 Czy Burmistrz lub radni dawnej PdmP mając pod domem drogę gminną o długości 200 m utwardzoną częściowo , tymczasową kanalizację wykonaną przez mieszkańców ulicy czekałby na asfalt 10 lat? Po każdych opadach ta droga zamienia się w błotne jezioro! Gumowce to codzienność po opadach. Właścicielem tej drogi polnej jest jedna z najbogatszych gmin w Polsce !! Sucha Górna bo niej mowa, nie ma nawet w centrum wioski chodnika a dwa samochody osobowe na tej drodze się nie miną. Czyje to hasło ,,zaufaj doświadczeniu..?
9. Dodane przez historia powraca.., w dniu - 21-05-2026 10:00 00 Jak już informowaliśmy, zarządzone przez burmistrza gminy Wiesława W. wybory do rad osiedli trwały od 24 do 26 kwietnia 2018r. Sprawa jest o tyle intrygująca, że w mieście nie było na ten temat ogłoszeń. Z informacji, jaką otrzymaliśmy z ratusza dowiedzieliśmy się, że: Zarządzenie zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Polkowice oraz na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Polkowice. Informacja została również przekazana członkom rad osiedlowych przez przewodniczących podczas spotkań sprawozdawczych. W rzeczywistości wielu mieszkańców poszczególnych osiedli nie wiedziało o takich wyborach. Dodajmy, że rady osiedli są jednostkami pomocniczymi gminy, finansowanymi przez samorząd. Słowa te wypowiedział jeden z przewodniczących nielegalnie wybranego osiedla ponieważ wybory nie były powszechne i tajne.
10. Dodane przez środki pozyskane.., w dniu - 21-05-2026 16:34 00 Piękne nazewnictwo typu ,,środki pozyskane,,z KPO. Rzeczywistość to normalna pożyczka i zadłużanie gminy na 20 lat ! Kredyt w wysokości 31mln 600 tyś.to spora kwota. Najpierw należało spłacić zadłużenie gminy a dopiero za kilka lat brać pożyczki.
11. Dodane przez Do 10, w dniu - 21-05-2026 19:40 00 Trzeba działać i kuć póki gorące
12. Dodane przez Realista, w dniu - 22-05-2026 12:59 10 Czytam i nie wierzę... śmiechu warte, co niektórym zadam pytanie, odkręcasz kran no...leci woda ??? leci, a czym ? rurami .. no rurami, co niektórzy to tu gorzej niż w żłobku !!!! a tak na poważnie...wiele osób narzeka dopiero wtedy, kiedy zabraknie wody albo pojawi się poważna awaria. Prawda jest taka, że sieci wodociągowe w wielu miejscach mają już swoje lata i wymagają modernizacji. Dobrze, że PGM robi to teraz, a nie dopiero po dużych problemach. Jeśli udało się pozyskać środki z KPO i nie obciążać tym dodatkowo mieszkańców, to moim zdaniem jest to rozsądne działanie. Takie inwestycje może nie są spektakularne, ale to właśnie one realnie poprawiają komfort życia mieszkańców. Zrozumiano
13. Dodane przez Blondyneczka, w dniu - 22-05-2026 13:12 10 Oj ja też to bym chciała być wiecznie młoda i piękna ha, ha, ha, no takie bóstwo, ale nie da się, trzeba się podrasować tu botoksik i jakiś kwasek hialuro ...eh ... a tu mam wrażenie, że niektórzy oczekują, że infrastruktura będzie działała wiecznie bez inwestowania. Woda w kranie, kanalizacja czy bezpieczeństwo dostaw to nie są rzeczy same z siebie. Polkowice rozwijają się, powstają nowe osiedla, więc sieć też musi być rozbudowywana. Lepiej robić to planowo i z dofinansowaniem niż później płacić za ciągłe awarie i prowizorki. No więc ja daję łapkę w górę i duży Plus dla PGM za myślenie, tak właśnie MYŚLENIE długofalowe.
14. Dodane przez Wodociągi, w dniu - 22-05-2026 13:14 10 Mieszkańcy często nie widzą takich inwestycji, bo są pod ziemią, ale właśnie od nich zależy codzienne funkcjonowanie miasta. W artykule jasno napisano, że celem jest ograniczenie awarii i przygotowanie terenów pod dalszy rozwój budownictwa. To normalne działania każdego nowoczesnego samorządu. Krytyka dla samej krytyki niczego nie zmieni, a infrastruktura wodociągowa niestety nie naprawi się sama.
15. Dodane przez PolkowiczAnka, w dniu - 22-05-2026 13:15 10 Najważniejsze jest to, że inwestycje są realizowane z wykorzystaniem środków zewnętrznych, w tym KPO. W całej Polsce samorządy i spółki komunalne korzystają z takich programów właśnie po to, żeby modernizować sieci wodociągowe, kanalizacyjne czy energetyczne. To są konkretne pieniądze przeznaczone na rozwój infrastruktury, a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto, jak próbują sugerować niektórzy komentujący. Lepiej inwestować dziś niż za kilka lat mierzyć się z kosztownymi awariami i przerwami w dostawie wody. Czy to tak trudno zrozumieć ???
16. Dodane przez Górnik, w dniu - 22-05-2026 13:17 10 Polkowice znajdują się na terenach szkód górniczych, więc infrastruktura zużywa się szybciej niż w wielu innych miejscach. Modernizacja sieci to nie fanaberia, tylko konieczność. Dobrze, że PGM prowadzi działania etapami i planuje inwestycje do 2030 roku, zamiast działać chaotycznie po każdej awarii. Tak właśnie powinno wyglądać odpowiedzialne zarządzanie miejską infrastrukturą. Wiadomo, oderwanym od koryta to nic nie będzie pasowało !
17. Dodane przez do 4. Falcon, w dniu - 22-05-2026 13:21 10 Nie zgodzę się z opinią, że osoby z zewnątrz zawsze są najlepszym rozwiązaniem dla miejskich spółek. Kompetencje są ważne, ale równie ważna jest znajomość lokalnych realiów, problemów mieszkańców i specyfiki samego miasta. Ktoś, kto od lat mieszka w Polkowicach, często lepiej rozumie potrzeby mieszkańców i skutki podejmowanych decyzji niż menedżer przyjeżdżający tylko do pracy. Poza tym mieszkańcy mają prawo oczekiwać, że lokalne stanowiska kierownicze będą szansą także dla osób związanych z regionem, które tutaj żyją, płacą podatki i ponoszą konsekwencje decyzji władz na co dzień. Problemem nie jest samo pochodzenie spoza miasta, ale sytuacja, kiedy zaczyna brakować transparentności i mieszkańcy mają poczucie, że pomija się lokalnych specjalistów. Warto też pamiętać, że dobry zarządca to nie tylko osoba od twardych inwestycji, ale również ktoś, kto potrafi budować zaufanie społeczne. A to dużo łatwiej osiągnąć, kiedy mieszkańcy czują, że osoby zarządzające są częścią lokalnej społeczności, a nie tylko przejazdem w kolejnej spółce. O czym wszyscy dobrze wiemy, jak było za Ł. Puźnieckiego, oby to nie wróciło.., czytaj ...oby Polkowice, nie było dojnymi Polkowicami dla ludzi z zewnątrz, bo już chyba wszyscy o tym zapomnieli, te decyzje np. żeby wstrzymać remont np. Aqua za 40 milionów i i zrobić go z opóźnieniem za 2 lata za ponad 110 milionów. O tak wygląda zarządzanie z zewnątrz
18. Dodane przez Do. 3, w dniu - 22-05-2026 13:24 10 W celu uzupełnienia... hydranty były oklejane za czasów Puźnieckiego o prezesa PGM, który był z Wrocławia, tak jak i inny dyrektor PGM, którego również przygarnięto z Wrocławia na ciepłe posadki ha, ha, ha,
19. Dodane przez Remigiusz, w dniu - 22-05-2026 22:18 70 Co by nie zrobili będzie źle i nie dobrze... Ludzie w tyłkach wam się poprzewracało, dobrobyt gubi i wieczne narzekania. Rozbudowują infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną a te internetowe trole nie mają co robić tylko celowo narzekają aby napędzić tę propagandę oszczerstw wobec obecnych władz czy to ratusza gminy czy spółki PGM. Jeszcze nikt tak odpowiedzialnie nie zarządzał na rzecz Polkowic... Tyle na temat...zacznijmy najpierw od siebie a później wymagamy od innych...
reklama
20. Dodane przez Marian, w dniu - 25-05-2026 14:55 10 Mati, z komentarza nr 4. Taki dobry ten twój prezes z Wrocławia ? i jego dyrektor ? A kto kupił działki budowlane w Suchej ? I po co ? Obaj nakupowali ziem. Zwęszyli chłopaki interes życia.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.