Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
10
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Małgorzata,
Nikita
Do końca roku 204 dni.
Start arrow Głogów arrow 70 lat historii, tradycji i wychowania

Jubileusz Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej

70 lat historii, tradycji i wychowania

20.05.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności gminy Jerzmanowa. 19 maja odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. W jubileuszu uczestniczyli obecni i byli nauczyciele, uczniowie, absolwenci, samorządowcy oraz mieszkańcy, którzy przez lata współtworzyli historię placówki.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz Rada Rodziców przygotowali wydarzenie, które stało się nie tylko okazją do świętowania, ale również do wspomnień i podziękowań za siedem dekad działalności szkoły. Już od początku uroczystości podkreślano, że szkoła od lat pełni niezwykle ważną rolę w życiu lokalnej społeczności - wychowuje kolejne pokolenia mieszkańców, integruje środowisko i pielęgnuje wartości patriotyczne oraz społeczne.

Wśród gości
nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, którzy przez dziesięciolecia tworzyli charakter jerzmanowskiej podstawówki. Wielu z nich wróciło do szkoły po latach z ogromnym sentymentem. - Pracowałam tutaj ponad 20 lat jako nauczyciel geografii. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Różnie bywało, jak to z młodzieżą, ale była zdyscyplinowana i dobrze się pracowało - mówiła była nauczycielka Emilia Jarząb.

Z kolei Maria Kotula, wieloletnia polonistka, podkreślała wyjątkową atmosferę, jaka przez lata panowała w placówce. - Pracowałam tutaj od 1973 roku. Mam bardzo miłe wspomnienia. Grono pedagogiczne było sympatyczne, świetnie się współpracowało również z dyrektorami. To był naprawdę piękny okres mojego życia - wspominała.

Była nauczycielka zwróciła również uwagę na silne więzi, jakie do dziś łączą szkołę z dawnymi pedagogami i absolwentami. - Obecna pani dyrektor była naszą uczennicą. Jesteśmy zapraszani na szkolne uroczystości, pamięta się tutaj o byłych nauczycielach. To bardzo budujące - mówiła podczas jubileuszu.

W trakcie uroczystości wiele miejsca poświęcono historii szkoły i ludziom, którzy przez lata ją tworzyli. Nie zabrakło również podziękowań dla poprzednich dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji oraz samorządowców wspierających rozwój placówki.

Głos zabrała także wójt gminy Jerzmanowa, która podkreślała znaczenie szkoły dla lokalnej społeczności. - To, że możemy dziś świętować 70-lecie, jest efektem pracy wielu pokoleń. Sztuką jest stworzyć coś wartościowego, ale jeszcze większą sztuką jest utrzymać to przez tyle lat. Jestem spokojna o przyszłość tej szkoły, bo opiera się ona na wartościach i ludziach, którym naprawdę zależy - mówiła Anna Obolewicz.

Podczas jubileuszu nie brakowało wzruszeń, wspólnych zdjęć i rozmów po latach. Spotkanie stało się symbolicznym połączeniem kilku pokoleń mieszkańców Jerzmanowej, dla których szkoła była i nadal jest ważnym miejscem na mapie lokalnej społeczności.
 
Komentarze (32)
1. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 20-05-2026 10:23 4 2
W sąsiedniej gminie wszyscy radni nadali gimnazium imię Jana Pawła II. 
Po likwidacji gimnazium w tym budynku powstanie SP-3 im A Fiedlera. 
Autor książki o Fiedlerze Piotr Bojarski w książce,,Fiedler Głód Swiata,, 
pisze o dziwnej przeszłości tego pisarza. 
Czy on zasługuje by zastąpić wielkiego Jana Pawła II ?? 
Na szczęście od 8 miesięcy szkoła katolicka nosi imię JP II.
2. Dodane przez Obserwator, w dniu - 20-05-2026 11:55 5 4
Z tego co wiem, to wczoraj w Jerzmanowej świętowano dwa jubileusze: 70-lecie istnienia szkoły i 20-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II - Wielkiego Polaka Papieża! Dobrze, że są szkoły w Polsce, które za wzór dla swoich uczniów obrały postać świętego Jana Pawła II. Postać, która nigdy nie ugięła się wobec rządów komunistów i która przyczyniła się znacząco do obalenia komunizmu w Polsce!
3. Dodane przez do1, w dniu - 20-05-2026 13:59 7 3
Czy oprócz JP II nie ma godnych polaków by nazwać ich imieniem szkołę
4. Dodane przez do 3, w dniu - 20-05-2026 16:47 3 4
Widać gdzie Ty masz godnych "polaków".
5. Dodane przez Do 3, w dniu - 20-05-2026 20:10 5 2
Odpowiem Ci na to pytanie. Godnych Polaków znalazłoby się wielu, ale w naszym polskim narodzie pewna nacja tak mieszała przez wieki, że dzisiaj wiele szkół ma za patronów postaci, które nie do końca utożsamiały się z Polską. Teraz, w internecie można znaleźć i wyczytać wiele informacji o różnych osobach, które kiedyś uchodziły za wzór do naśladowania i ich życiorysy można było stawiać jako przykład dla młodych. A dziś okazuje się, że niektórzy z nich nie byli do końca Polakami! Nie jeden z nich miał wiele złego na sumieniu, także wobec Polaków. Taka jest prawda!
6. Dodane przez Swwoj, w dniu - 20-05-2026 20:44 2 0
Impreza odbyła sie w Jerzmanowej a nie Głogowie jak sugeruje pierwsze słowo nagłówka.  
Ciekawą rzeczą jest, ze na pierwszym zdjęciu nie widzimy obecnych władz gminy tylko byłego wójta..
7. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 20-05-2026 21:26 2 0
Do 6. Rzeczywiście, jest to ciekawe. Może dlatego, że obecne władze nie miały nic wspólnego z tą szkołą, a były wójt był jej dyrektorem przez kilkanaście lat.
reklama
8. Dodane przez do6, w dniu - 20-05-2026 22:01 2 0
Były wójt był wcześniej dyrektorem tej szkoły
9. Dodane przez Mieszkanka, w dniu - 20-05-2026 22:50 3 0
Właśnie to za byłego wójta Pana Golby jak był dyrektorem szkoły, nasza szkoła otrzymała imię Jana Pawła II.
10. Dodane przez Uczeń, w dniu - 20-05-2026 23:14 4 3
Były Wójt ? Oczywiście był w tej Szkole Dyrektorem , biernym ale wiernym . Ot jak każdy Dyrektor z nadania .
11. Dodane przez Pierwomajskij prazdnik w mitrz, w dniu - 21-05-2026 08:44 11 1
Skąd tylu tam byłych komunistów na tych obchodach. Wczoraj na 1 maja ze szturnówką, a dziś ze sztandarem JPII również na czele pochodu. Ech...
12. Dodane przez do.3, w dniu - 21-05-2026 09:12 7 1
Pytasz o innych bohaterów? 
Wczoraj Premier Węgier i nasz spotkali się z,, TW Bolkiem,,. 
Profesor Cęckiewicz oraz Paweł Zyzak napisali o byłym prezydencie książkę na podstawie dokumentów. 
Oryginały współpracy TW Bolka przekazała dla prokuratury żona Kiszczaka. 
16 lutego 2016 prokuratorzy IPN przejeli z domu Kiszczaka dokumenty współpracy Lecha W. z SB. 
Czy Premier RP powinien robić taki cyrk z promowaniem agenta SB ? 
Może ulicę lub szkołę nazwać imieniem agenta SB Lecha W.??
13. Dodane przez Do 11, w dniu - 21-05-2026 09:24 12 0
Może stąd, że komuniści w 2023r. powrócili do władzy. Dostali wiatr w plecy i "dumnie" teraz kroczą ze szturmówkami i niebieskimi flagami z gwiazdkami.
14. Dodane przez emeryt, w dniu - 21-05-2026 10:02 1 5
Kiedy Polska zostanie odjaniepawlona?
15. Dodane przez Mariola Tuz-dyrektor szkoły, w dniu - 21-05-2026 10:29 7 7
Szanowni Państwo, 
 
dziękujemy za zainteresowanie uroczystością 70-lecia Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej oraz 20-lecia nadania jej imienia św. Jana Pawła II. Było to ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników oraz wszystkich osób, które przez dziesięciolecia współtworzyły historię naszej szkoły. 
 
Obchody miały charakter jubileuszowy i wspólnotowy, dlatego obecni byli zarówno przedstawiciele obecnych władz samorządowych, jak i osoby, które w przeszłości pełniły ważne funkcje związane ze szkołą i gminą. Szacunek dla historii oraz wkładu poprzednich pokoleń w rozwój placówki jest naturalnym elementem takich uroczystości. 
 
Z przykrością obserwujemy jednak, że część komentarzy odchodzi od merytorycznej dyskusji i przybiera formę obraźliwych ocen personalnych czy politycznych. Jubileusz szkoły nie był i nie jest miejscem do prowadzenia sporów ideologicznych ani dzielenia mieszkańców. 
 
Nasza szkoła od 70 lat uczy wzajemnego szacunku, odpowiedzialności i kultury dialogu. W duchu tych wartości prosimy o zachowanie odpowiedniego poziomu wypowiedzi oraz uszanowanie wszystkich uczestników uroczystości niezależnie od ich poglądów, funkcji czy historii zawodowej. 
 
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
16. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 21-05-2026 10:39 5 1
Do emeryta z kom. 14. To pytanie, które postawiłeś stawia Cię w pierwszym szeregu z tymi, którzy źle życzą Polsce i Polakom. Zastanów się przez chwilę nad sobą! Czy warto tak szydzić z Wielkiego Polaka Papieża i tym samym pluć na Kościół Katolicki? Zastanów się! Nawet jeżeli jesteś ateistą lub jak mówią "wierzącym, ale nie praktykującym" czy musisz to robić? Czy po takim "chorym" wpisie lepiej się czujesz? Lżej Ci na sercu? Zastanów się!
17. Dodane przez Uczestnik, w dniu - 21-05-2026 10:58 5 2
Brawo! Piękna uroczystość i świetnie przygotowana. Zarówno ta część na scenie z piękną dekoracją i występami uczniów, jak i wystawa wspomnieniowa w salce. Super kremówki "ala papieskie". Przemyślane wszystko od A do Z! W ciekawy sposób pokazana historia 70 lat szkoły oraz wydarzenie nadania szkole imienia JPII. Brawo!
18. Dodane przez do 12, w dniu - 21-05-2026 11:22 1 9
(...)kariera twego profesora potoczyła się bardzo szybko skończywszy się na opuszczeniu BBN i bardzo dobrze . Ksero podpisu pod niby lojalką pozyskanych od żony Kiszczaka , przedstawione w TVP info grafolog stwierdził że podrobiony podpis .O grafologu słuch zaginął a materiał ten szybko został usunięty z internetu . Prośby IPN do Wałęsy o złożenie podpisu zakończyły się fiaskiem , ale co tam dla mafii PiS ustalili że to jego i koniec . Zapytania o pokwitowania za donoszenie na których jest suma np. 45,75 gr IPN migał się od odpowiedzi a to były przerobione sumy depozytu na rachunki za donoszenie . Taki profesorek Kaczyńskiego
19. Dodane przez Komnr15, w dniu - 21-05-2026 15:26 4 2
100% Racja ! Brawo ! Gratulacje za Organizację .Nadanie Imienia Szkoły w Jerzmanowej ,,im. Jana Pawła II. Super Ładna i Zasadna .oraz na czasie.
20. Dodane przez do 18, w dniu - 21-05-2026 17:56 7 0
"Profesorek" Kaczyńskiego badał sprawę TW "Bolka", analizując m.in. teczkę personalną i pracy tajnego współpracownika, znalezioną w tzw. szafie Kiszczaka.  
Ten grafolog w TVP info nic takiego nie stwierdził. Natomiast ekspertyza grafologów z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie (przeprowadzona na zlecenie IPN) nie pozostawiła wątpliwości - kluczowe podpisy i odręczne teksty zostały w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę.  
O grafologu słuch nie zaginął. Wycofał się jedynie z aktywnego komentowania sprawy politycznej w mediach, ale w swojej pracowni eksperckiej oferuje prywatne konsultacje grafologiczne, ekspertyzy autentyczności podpisów i testamentów oraz weryfikację błędnych opinii. Materiał nie został usunięty z internetu.  
Prośby IPN do Wałęsy o złożenie podpisu zakończyły się fiaskiem, ponieważ były prezydent konsekwentnie odmawiał współpracy w tym zakresie. Kwestionował on autentyczność dokumentów TW "Bolek" i nie udostępnił własnoręcznych próbek, które miały posłużyć do przeprowadzenia opinii grafologicznej. Mimo braku bezpośredniej współpracy ze strony Wałęsy, biegłym udało się przeprowadzić badania na podstawie zabezpieczonych wcześniej materiałów archiwalnych i współczesnych  
Sam Lech Wałęsa idzie w zaparte, nadal nie przyznaje się do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL i zarzuca Służbie Bezpieczeństwa, że ta posiadane dokumenty lat 1970-1976, mogła przerobić na teczkę agenta "Bolka". Niemniej śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Przyczyną umorzenia śledztwa było stwierdzenie, że wskazanego wyżej czynu (podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy), nie popełniono.
21. Dodane przez Do 18 i 20, w dniu - 21-05-2026 19:47 3 5
Nie czas i miejsce, żeby dyskutować o Wałęsie - człowieku, którego własne ego przerosło! On, dla tego co się wydarzyło w SP w Jerzmanowej nie jest wart dyskusji bo to "cienki Bolek"! Historia wystawi mu ocenę, która jak sądzę będzie jednoznacznie niekorzystna! Natomiast wydarzenie obchodów 70-lecia szkoły i 20-lecia nadania imienia JPII, było bardzo wartościowe. Szkole w Jerzmanowej, jej pracownikom i uczniom należą się gratulacje. Piękne jubileusze szkoła uświetniła porządnie i godnie!
22. Dodane przez do 21, w dniu - 21-05-2026 21:07 6 0
Trochę racji masz, ale o "cienkim Bolku" teraźniejszość skrzeczy i na zakłamywanie historii, jak np. w kom. 18. trzeba reagować.
23. Dodane przez do 21, w dniu - 21-05-2026 22:23 1 8
Cienki Bolku nawet autorzy książki (która jest nierzetelna ) a i historycy z IPN ( którzy na zamówienie polityczne oskarżyli Wałęsę)na czele z Cenckiewiczem nie podważają zasług Wałęsy w obaleniu Komunizmu w Polsce ale .... ale marzenia ( To co zażądał ) Jarosława co do Wałęsy się spełniły . Co do patrona szkoły też ciążą wielkie oskarżenia ,które kiedyś ujrzą światło dzienne
24. Dodane przez do 20, w dniu - 21-05-2026 22:33 0 6
Hahaha. Grafolog w TVP info !!!!!!! stwierdził że podpis Wałęsy z szafy Kiszczaka ,, że podpis posiada znamiona podrobienia ,, Co najmniej rok trwała analiza podpisu aż trafili na swoich .Bo Cenckiewicz nie pracował dla prawdy tylko dla Jarosława za co solennie zostawał nagradzany
25. Dodane przez Do 21, w dniu - 21-05-2026 22:36 0 8
Jestem za , żeby na tematy związane ze Szkołą komentować , ale nie da się pewnych komentarzy o tak sobie obejść , pisowcy zawsze i wszędzie włożą kij w mrowisko aby zamieszać ludziom w głowach . Zawodowi (płatni ) trolle nie odpuszczą , przykład wczoraj z Warszawy .Zawsze i wszędzie będą kłamać, ,bruździć , po trupach do celu .Taka ich szkoła
26. Dodane przez krzysztof, w dniu - 22-05-2026 04:47 7 2
ad23 
a jakie zasługi ma Pan Wałęsa w obaleniu komunizmu? 
jeden człowiek obalił komunizm?
27. Dodane przez Do 23, w dniu - 22-05-2026 08:55 12 1
Powielasz przekaz TVN-u, GW, ONET-u, który swego czasu w formie szerokozakrojonej akcji politycznej uderzał w Jana Pawła II. Miał na celu zniszczyć postać świętego Polaka w oczach Polaków i świata, aby polscy katolicy odwrócili się od Kościoła. Była to haniebna akcja pewnego środowiska. Nie udała się bo prawdy nie można zakłamać! Widać Ciebie zmanipulowali skoro powtarzasz te brednie o rzekomych wielkich oskarżeniach, które kiedyś mają ... Cóż, jesteś przykładem człowieka słabego, któremu można wcisnąć takie zmanipulowane oszczerstwa.
28. Dodane przez tokmek, w dniu - 22-05-2026 21:52 0 6
do Krzysztof 
Jak papież mógł to i Wałęsa.
29. Dodane przez do 28, w dniu - 23-05-2026 13:11 8 2
1. Papież i prezydent USA Ronald Reagan to dwie postacie, które istotnie przyczyniły się do obalenia komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej w drugiej połowie XX wieku. Jan Paweł II stał się duchowym przywódcą ruchu oporu przeciwko reżimom komunistycznym. Jego pielgrzymka do Polski w 1979 r. rozbudziła nadzieję i dała impuls do powstania "Solidarności" - ruchu, który pokazał, że wiara może przekształcić się w polityczną siłę.  
Równolegle Ronald Reagan, amerykański prezydent, prowadził twardą politykę wobec ZSRR. Inwestycje w zbrojenia, w tym program "Gwiezdnych Wojen" (SDI), oraz ostra retoryka wobec komunizmu osłabiły sowiecką potęgę.  
Choć działania Watykanu i Białego Domu nie były oficjalnie koordynowane, ich wspólny cel - wsparcie antykomunistycznej opozycji - przyspieszył zmiany.  
2. Wałęsa komunizmu nie obalił. Nikt i nic komunistów w istocie nie obalało tak skutecznie jak katastrofalny stan gospodarki. "Bolek" i pod jego parasolem część elity solidarnościowej - jak to powiedział Czarzasty do Frasyniuka: "Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li!"
30. Dodane przez Do 29, w dniu - 23-05-2026 17:37 6 2
Bardzo dobry komentarz! To co napisałeś to fakty bezsporne! Te fakty powinny być przedstawiane młodzieży w szkołach na lekcjach historii. Uczniowie powinni je poznawać już kl.VII i VIII, a potem bardziej dokładnie w szkołach średnich. To kwintesencja naszej najnowszej historii.
31. Dodane przez tokmek, w dniu - 25-05-2026 00:57 3 3
do 29 
A Kaczorki były przy tym stole? Jeden biskup i dwóch księży, czyli podwładni 
tego papieża, co obalił komunizm (ponoć) też byli. Czyli co, obalili czy się  
dogadali?
32. Dodane przez olo, w dniu - 25-05-2026 19:08 3 0
Do 29 a o czym Jan Paweł II mogł rozmawiać na trzech spotkaniach z Wałęsą ? Zapewne chciał się poradzić jak oszczędzać energię elektryczną. To dziwne bo o spotkanie z Kaczorami nie zabiegał
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama