Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Porażką 0:1 sezon kończą piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowi nie sprawili niespodzianki w Białymstoku i nadzieje na grę w europejskich pucharach kibice muszą przełożyć minimum o rok. Zespół Leszka Ojrzyńskiego zakończył sezon na siódmym miejscu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Aby zakończyć rozgrywki na piątym miejscu, gwarantującym grę w eliminacjach Ligi Konferencji, Zagłębie musiało wygrać i liczyć na potknięcie GKS-u Katowice. To drugie spełniło się, bo zespół ze Śląska zremisował z Pogonią Szczecin 1:1.
Piłkarze
Jagiellonii nie zamierzali ułatwiać zadania Miedziowym, bo sami walczyli o grę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Gospodarze prezentowali się lepiej i korzystali z błędów graczy Zagłębia. Tak też było w 29. minucie, gdy po błędzie Dąbrowskiego piłka trafiła do Pululu i napastnik Białostoczan został sfaulowany w polu karnym przez goniącego go Orlikowskiego. Poszkodowany podszedł do wyegzekwowania jedenastki i pokonał Buricia, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.
Po przerwie gra Zagłębia nieco ruszyła. Nie mieli nic do stracenia i zaczęli pozwalać sobie na coraz więcej. Skuteczny był jednak golkiper Jagiellonii, Abramowicz, co udowodnił w decydującym momencie meczu. W 75' Miedziowi stanęli przed szansą na wyrównanie, bo tym razem im przyznano rzut karny. Do strzału podszedł Marcel Reguła, ale jego uderzenie obronił Abramowicz.
Zagłębie zakończyło sezon z 48 punktami na koncie, które dały im siódme miejsce. Mistrzem Polski został Lech Poznań (62 pkt), wicemistrzem Górnik Zabrze (56 pkt), a trzecie miejsce zajęła Jagiellonia (56 pkt).
1. Dodane przez Arek, w dniu - 23-05-2026 19:39 80 Nie dziwię się, .....
2. Dodane przez kilof, w dniu - 23-05-2026 20:36 190 Cel zrealizoeany miało być miejsce między 7 a 10 i tak wyszło. Spadek nie groził a centrala KGHM o Europejskich Pucharach nie chciała nawet słyszeć. Premie za 7 miejsce wypłacone więc można zaczać wakacje. Taki GKS Katowice zagra w pucharach ale nie te miernoty sponsorowane przez KGHM udające wielkich piłkarzy. Ważne że wille i fury bez kredytów. Zero ambicji i tyle w temacie. W przyszłym sezonie będzie gra o miejsca między 10 a 12 aby nie spaść i kolejne premie za utrzymanie wziaść. Marne wkłady do koszulek.
3. Dodane przez Antykilof, w dniu - 23-05-2026 20:41 151 Jakich pucharów buhahaha,przecież te przeplacone zelusie celowo oddali punkty spadkowiczom arce i termalice żeby przypadkiem nie być zagrożonym pucharami,a tak cyk wakacje i można leciec na malediwy i Seszele a wy naiwniaczki dalej kupujcie karnecik na zagl....obie buhaha
4. Dodane przez Lubiniak, w dniu - 23-05-2026 20:53 82 Ojrzyński to beznadziejny trener.....musi jak najszybciej wylecieć z klubu
5. Dodane przez dramat, w dniu - 23-05-2026 20:55 100 BOsszzze, jacy oni są słabi . Niżej w tabeli od Legii.
6. Dodane przez Kibic, w dniu - 23-05-2026 21:08 72 A niech ida w Pis d...
7. Dodane przez górnik, w dniu - 23-05-2026 21:20 46 To jest właśnie największe frajerstwo. Ten klub ci pseudo kopacze i ich kibicki. Punkty oddawane Niecieczy czy Arce wyszły bokiem. Im się nie chciało grać w europie. Może trzeba jednak docenić RRodzinę i jej pilkarki ręczne które zawsze grają o mistrza Polski i europejskie puchary. Na to wychodzi że RRodzina miatrz a KGHM frajerzy. Zaorać ten stadion i kasę przeznaczyć w Lubinie na inne sporty jak piłka ręczna siatkówka a nawet koszykówkę.
8. Dodane przez Ech, w dniu - 23-05-2026 22:21 54 Do górnika: widzisz gościu, sztuką nie jest umieć pisać, sztuką jest coś napisać.
9. Dodane przez Zibi, w dniu - 24-05-2026 00:48 60 Trzeba napisać szczerze. Dopóki tych (...)sponsoruje kghm to o pucharach czy medalach można w Lubinie zapomnieć. Musi być prywatny właściciel który jak coś moco pier.....ręką w stół a nie pozwalać na dziadostwo. A do kom.8 jak robisz ech to też robisz ach?? Mądry to ty nie jesteś.
10. Dodane przez ojej, w dniu - 24-05-2026 02:01 23 brawo cenzor .... dzięki swojej "pracy" musisz być dumny z lubina !!! chociaż przez takie zakłamanie to raczej durny z lubina !!!!
11. Dodane przez glog, w dniu - 24-05-2026 06:28 44 Nie dla psa kiełbasa.
12. Dodane przez Vardy, w dniu - 24-05-2026 08:38 71 Cieszcie się z 7 miejsca W przyszłym sezonie znów gra o utrzymanie. Ps Z kim i z czym do pucharów, ogarnijcie się.
13. Dodane przez fan, w dniu - 24-05-2026 09:09 30 Puchar to oni mogą sobie zobaczyć na zdjęciu.
reklama
14. Dodane przez fan, w dniu - 24-05-2026 09:10 13 Po co te puchary?. Po pierwszym meczu dostali by lanie i osmieszeli polska ectraklase. W latach 90 tych przyjechala do Lubina FC BOLOGNIA Wlosi naewt nie biegali bawili sie pikla jak na treningu,min Roberto Bggio. Przepasc...techniczna i fizyczna.
15. Dodane przez nowy, w dniu - 24-05-2026 09:10 32 Ruszyła sprzedaż karnetów na następny sezon, zapraszamy do kas.
16. Dodane przez kibic, w dniu - 24-05-2026 09:22 23 Podobno Lewandowski ma przyjść do Zagłębia, a Woźniak bo Barcelony.
17. Dodane przez Kolo, w dniu - 24-05-2026 09:26 32 Gratulacje z Głogowa, dobrą robotę robicie tam w Lubinie.
18. Dodane przez Ola, w dniu - 24-05-2026 09:34 12 Robert Lewandowski,jest obecnie bezrobotny zakonczyl kontrakt w Fc Barcolona.Moze Zglebie Lubin by go zatrudnilo...LUKASZ Podolski mistrz swiata Gra w Gorniku Zabrze, I se klub wykupil na wlasnos.a Lewy pewnie ruszy do ARABOW szejkow po miliony dolarow,mowa jest 90 milionow dolarow za sezon
19. Dodane przez Do18, w dniu - 24-05-2026 12:01 21 Po co Zagłębiu Lewandowski skoro klub nie miał by klub z niego pożytku ponieważ ,,Lewy,,sam decyduje kiedy ma ochotę grać!
20. Dodane przez Syn marnotrawny, w dniu - 24-05-2026 12:57 40 Dlaczego nikt szczerze nie napiszę że Zagłębie nie było zainteresowane zdobyciem mistrzostwa czas gry w pucharach europejskich . Ta drużyna jest sztuczna bez ambicji sportowych tak jak ich całe szefostwo .bo kalkulują że trzeba by było ponieść większe koszty , a tak zawodnicy mają swoje stawki i nie musza się wysilać . Widać to było po odpuszczaniu meczu że słabiutkim drużyna
21. Dodane przez ZeteL, w dniu - 24-05-2026 14:17 32 Do 11 - glog , "Nie dla psa kiełbasa" ...nie dla Chrobrego Ekstraklasa.
22. Dodane przez Takaprawda, w dniu - 24-05-2026 18:19 11 Dziadostwo w Lubinie, Głogowie i Legnicy.
23. Dodane przez Tadeusz, w dniu - 25-05-2026 10:05 21 Dobra decyzja. Na grę w pucharach europejskich to Zagłębie nie ma zawodników na zmiany w każdej pozycji. Ustawienie zespołu na przyszły sezon z myślą o pucharach, to jest sprawa Prezesa, Trenera i pozostałych działaczy Zagłębia. Życzę mądrych i przemyślanych decyzji. Trzymam kciuki.
24. Dodane przez kibic, w dniu - 25-05-2026 10:41 30 Zawodnicy, trenerzy i działacze Zagłębia nie byli zainteresowani grą w pucharach europejskich, niestety taka jest smutna prawda !!!
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.