Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
15
Czerwca 2026
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Angelina, Bernard,
Jolanta, Witold
Do końca roku 199 dni.
gmina-polkowice.gif
Start arrow Polkowice arrow Ciężki sprzęt wjechał na ul. Słubicką

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa

Ciężki sprzęt wjechał na ul. Słubicką

28.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak


(Fot. Iwona Mierzwiak)
Prace na ul. Słubickiej w Polkowicach oficjalnie wystartowały. Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt, a wykonawca rozpoczął pierwsze roboty związane z kompleksową przebudową drogi. Inwestycja obejmuje budowę nowej jezdni, chodników, 27 miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego oraz kanalizacji deszczowej. To pierwsze zadanie realizowane w ramach Wieloletniego Planu Budowy Dróg, przygotowanego przez burmistrza Polkowic.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Jak podkreśla Wiesław Wabik, przebudowa ul. Słubickiej była jedną z najważniejszych inwestycji wskazywanych przez mieszkańców.

- Ostatecznie, kiedy ranking został wypracowany,
ulica Słubicka była pierwszą z pierwszych w całej gminie. Zaproponowałem, abyśmy to w całości sfinansowali z budżetu gminy. Ogłosiliśmy przetarg, wybraliśmy wykonawcę, podpisaliśmy umowę. Ja czekam w takim razie tylko na efekty. Proszę tylko mieszkańców o wytrwałość, bo chwilę będzie może trochę trudniej się tutaj żyło przez to, że ta budowa będzie trwała, ale jak wykonawca mówi, że chce to zrobić szybciej niż zakłada umowę, to ja trzymam za niego kciuki -
powiedział burmistrz Polkowic.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma zakończyć się do końca wakacji 2026 roku.
(fot. Iwona Mierzwiak)
Na czas prowadzonych prac wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności, stosowanie się do oznakowania oraz niepozostawianie samochodów na terenie budowy. Zaparkowane pojazdy utrudniają prowadzenie robót i mogą powodować opóźnienia w realizacji inwestycji.
 
Komentarze (23)
1. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 28-05-2026 09:37 4 4
na kominie w ratuszu jeszcze o tym napiszcie...
2. Dodane przez Mateusz, w dniu - 28-05-2026 10:36 3 0
Od czego jest straż miejska i laweta. Auta możecie wywieźć w godzinę. Jak ktoś do tej pory nie usunął to znaczy, że nie usunie, bo albo porzucił grata i wyjechał gdzieś daleko, albo na słupa zarejestrowane i tak tego nie zrobi.
3. Dodane przez Mieszkaniec słubickiej, w dniu - 28-05-2026 11:00 2 1
Teraz to będzie można jeździć po tej drodze, świetna wiadomość.
4. Dodane przez Robson, w dniu - 28-05-2026 11:30 1 1
Buchachchchchchchaaaa !!!!!!!!!!!!!
5. Dodane przez RB, w dniu - 28-05-2026 11:31 4 0
Dzięki odzyskanym środkom z CIT wkrótce ruszą kolejne inwestycje drogowe. Pula została przeznaczona m.in. na ulice: Kminkową, Jaśminową, Porzeczkową, Truskawkową i Lawendową na osiedlu Polkowice Dolne. 
 
Kto ma tam dziąłki budowalen ?
6. Dodane przez Do Krakowa, w dniu - 28-05-2026 11:58 3 0
Od Polkowic do Krakowa krótka droga - słuchania głosu społeczności, a nie drogiej autoreklamy w mediach trzeba w Polkowicach.
7. Dodane przez MieszkaAnka Słubickiej, w dniu - 28-05-2026 12:50 4 0
W końcu, inwestycja na ul. Słubickiej to długo oczekiwana modernizacja, która realnie poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Takie działania wymagają czasu i przygotowania, dlatego dobrze, że prace wreszcie ruszyły. Warto docenić konsekwentne realizowanie zaplanowanych zadań, a nie ciągle narzekać i pluć. Co niektórym to już naprawdę w głowach dzwoni...a jak się nie podoba do wyjazd Do Krakowa.
8. Dodane przez Słubicki, w dniu - 28-05-2026 12:51 2 3
Po tylu latach wreszcie widać konkrety, to nie są już rozmowy i dyrdymały poprzedniej władzy, tylko realna budowa! My Mieszkańcy naprawdę długo czekaliśmy na tę inwestycję i w końcu wymarzona ulga. Dobrze, że burmistrz doprowadził tę sprawę do końca i nie została tylko na papierze.
9. Dodane przez Paweł z Polkowic, w dniu - 28-05-2026 12:55 1 6
Zamiast szukać powodów do krytyki, warto w końcu powiedzieć, marzenia się spełniają lub wręcz zaśpiewać. A tak nawiasem pisząc ( Dziękuję Burmistrzowi ) i nie jestem jakimś tam urzędnikiem, czy zatrudnionym w spółce i te inne bzdury... o te, tych co to chcieli tą Słubicką zrobić, ale tylko się na gadaniu skończyło. Burmistrz swój chłop, mało gada, dużo robi. BRAWO !!!
10. Dodane przez Zgoda, w dniu - 28-05-2026 13:23 7 3
Dużo gada, malo robi. Tu prawda.
11. Dodane przez roblox, w dniu - 28-05-2026 14:01 5 1
Kto ma trochętych działek na Dolnych o które pytali radni ?
12. Dodane przez Komitet, w dniu - 28-05-2026 14:02 6 2
Dziękujemy Burmistrz Łukasz Puźniecki za wszelkie starania. Teraz każdy się przyklei.
reklama
13. Dodane przez Przypadkowy burnnistrz, w dniu - 28-05-2026 14:07 7 1
Ile obietnic było w poprzednich latach za to co zrobił Burmistrz Puźniecki to tylko oklaski. 
Parki, drogi, rezonans, autobusy itd. Tylko teraz każdy wymazuje i się podpina
14. Dodane przez PMM, w dniu - 28-05-2026 14:21 3 3
W POLKOWICACH TYLKO LEWICA I KO !!!!!!!! 
ŁUKASZ, ROBERT, KRZYSIEK - DO ROBOTY !
15. Dodane przez do14, w dniu - 28-05-2026 17:33 1 2
Lewica? Masz na myśli pis?
16. Dodane przez Marszałek, w dniu - 28-05-2026 22:07 2 0
Burmistrz Późnieckiego to zadłużył na ogromną kwotę Gminę Polkowice, Zabetonowal Polkowice brzydkim projektem,betonem na zewnątrz Aquaparku...tyle co zrobił....
17. Dodane przez Edek, w dniu - 29-05-2026 08:46 0 1
A elewacja na Ociosowej nadal czeka...
18. Dodane przez Ad 16, w dniu - 29-05-2026 09:06 0 0
Zadłużył, bo cały czas budował, remontował. Aquapark 100 mln, baseny Grzybek - 32 mln, droga Przemysłowa - ponad 30 mln, parki, masę dróg na wsiach. Tomograf, załatwił rezonans od rządu, dopiero teraz go uruchamiają. To tylko niewielki odsetek co zrobił. Obecny burmistrz wypada blado przy Puźnieckim. Ten wcale zadłużenia nie zmniejsza, a jakoś szczególnych inwestycji nie widać.
19. Dodane przez do.18 PolkowiczAnka, w dniu - 29-05-2026 11:11 1 0
Czegoś ty się najadała / najadłeś, chyba szleju, Puźniecki zadłużył Polkowice na ponad 200 milionów, Aquapark zamiast modernizować za 42 miliony, to czekał do wyborów i zaczął remontować za ponad 100 milionów, a i tak nie zdążył przed wyborami, a miało być tak pięknie, zabetonował parki za grube miliony, plac defilad zrobił, zamiast drzew i krzewów nasadzić, a pomników nastawiał za grube pieniądze, dróg nie porobił, a nie sorry Moskorzyn dostał, bo tam koleżanka mieszka. Teraz wszystko ruszyło z prawdziwego kopyta. Ale oczywiście strupki swędzą ha ha ha ...
20. Dodane przez Szkoda, w dniu - 29-05-2026 11:16 0 0
Szkoda, że miedziowe nie publikuje wysłanych komentarzy, które pokazują pasmo absurdow przy budowie tej drogi, i które stawiają w niekorzystnym świetle wszystkie 3 ostatnie kadencję samorządu. Zwykła tuba propagandowa... Nadal pompujcie to jako wielki sukces.
21. Dodane przez Kiju XXD, w dniu - 29-05-2026 11:16 0 0
do 18. ja pier....ta kasa to była na tych kartonikach, gdzie się ulotniła próżno szukać, to za Puźnego Polkowice zaczęły być Polcorico i DPL czytaj ....dziura pod Lubinem, no to koleś kojarzysz, czym stały się Polkowice za tej ośmiornicy....halo halo niech ci się tam neurony zaczną łączyć.
22. Dodane przez do 13., w dniu - 29-05-2026 11:31 0 0
Niech cię uratują, chłopie to za Puźnieckiego komunikację zaorano na maksa, nie jedz masła, tylko margarynę.
23. Dodane przez Tilozof, w dniu - 01-06-2026 23:13 0 0
Obecnie mamy najlepsze Burmistrza, Włodarza jakim jest Wiesław Wabik. 
Oby tak dalej Burmistrzu, nie damy się tym TROLOM i zadłużycielom..
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama