Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartPolkowice PIP zakończyła kontrolę w Aquaparku. Nie stwierdzono nieprawidłowości
Anonim wywołał polityczną burzę
PIP zakończyła kontrolę w Aquaparku. Nie stwierdzono nieprawidłowości
29.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak
Paweł Kowalski, prezes Aquaparku Polkowice (fot. Iwona Mierzwiak)
Jeszcze kilka miesięcy temu wokół polkowickiego Aquaparku rozpętała się medialna burza. Anonimowe pismo, zarzuty o mobbing, łamanie przepisów BHP i dramatyczną sytuację pracowników trafiły do radnych, a później do opinii publicznej. Dziś sprawa ma swój finał! Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła szczegółową kontrolę i nie potwierdziła żadnych nieprawidłowości. Teraz prezes spółki zapowiada walkę o swoje dobre imię w sądzie.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Wyniki kontroli przedstawił podczas sesji Rady Miejskiej prezes Aquaparku Paweł Kowalski. Raport liczy 19 stron i jak podkreślono nie wykazał żadnych uchybień w funkcjonowaniu spółki.
- Bywałem tutaj na komisji przecież w marcu. Koło mnie siedzieli radni, którzy próbowali wykorzystać to politycznie. Nie ukrywam, trochę nerwów napsuli nie tylko mi, ale przede wszystkim pracownikom naszej
spółki, którzy bardzo ciężko pracują od momentu otwarcia, żeby był ten wspólny sukces całej gminy - mówił Paweł Kowalski.
Prezes nie krył emocji, odnosząc się do anonimowego pisma, które stało się początkiem całej sprawy.
- Można było przyjść, znamy się przecież, można było zapytać. Natomiast działanie w oparciu o spreparowany anonim, który powiem szczerze - śmierdzi od samego początku, do tego jeszcze sztucznie wygenerowane zdjęcia. Mam dziś satysfakcję, że prawda, zgodnie z tym, co deklarowałem od początku, po prostu jest prawdą - podkreślał.
Jak przypomniał, w anonimie pojawiały się oskarżenia dotyczące rzekomego mobbingu, fatalnej sytuacji pracowników i nieprzestrzegania zasad BHP. - Stanowiska związków zawodowych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz naszych partnerów biznesowych pokazują, że nic takiego nigdy nie miało miejsca - dodał Kowalski.
Kontrola PIP została przeprowadzona na wniosek radnych Roberta Drobiny i Krzysztofa Nestera. Ten drugi tłumaczył podczas sesji, że interpelacja była reakcją na sygnały, które otrzymali radni.
- Otrzymaliśmy pismo na nasze skrzynki, mówiące o apelu ze strony pracowników, że dzieje się źle w Aquaparku. Nie wiemy, kto był autorem anonimu? Mając na względzie dobro gminy, spółki i jej wizerunek, postanowiliśmy poprosić Państwową Inspekcję Pracy o przeprowadzenie kontroli - wyjaśniał Krzysztof Nester.
Jak zaznaczył, radni chcieli działać transparentnie i pokazać mieszkańcom, że każdy sygnał kierowany do samorządu jest traktowany poważnie.
Tymczasem prezes Aquaparku zapowiedział już, że będzie dochodził swoich praw na drodze sądowej, zarówno wobec autora anonimowych oskarżeń, jak i osób odpowiedzialnych za rozpowszechnianie bezpodstawnych zarzutów.
1. Dodane przez jola, w dniu - 29-05-2026 07:10 121 kolejna porażka poznaniaka no jak chłopakowi nie idzie to nie idzie czy ktoś słyszał żeby on coś kiedyś wygrał? gdzie sie nie miesza to wiecznie przegrane czy to polityczne czy związkowe tematy
2. Dodane przez Polkowiczanin, w dniu - 29-05-2026 07:13 101 Brawo Panie Prezesie...
3. Dodane przez Czester, w dniu - 29-05-2026 07:15 110 Jakby co to my tylko pytaliśmy i nic nie sugerowaliśmy. Kompromitacja
4. Dodane przez k, w dniu - 29-05-2026 07:20 81 Krzysztof chcieli się na swoim portaliku dyplomem z Jagielona A zapomniał dopisać jakiez to były studia. Moze podyplomowe zaocznie albo online?
5. Dodane przez robet, w dniu - 29-05-2026 07:28 141 fajni ci zgłaszający najpierw napisali donos do PIP jak przyszła kontrola i wyniki to okazało się że źle sprawdzili :D to może trzeba było najpierw sprawdzić co i jak kontroluje PIP zanim się donos napisało? ale czego się spodziewać po "redaktorze" z pyrlandi
6. Dodane przez Wyborca, w dniu - 29-05-2026 07:52 153 Polityka Obywatelska - co by tu jeszcze zepsuć....
7. Dodane przez mieszkNIWX, w dniu - 29-05-2026 08:01 50 pytani - kto będzie płaciłć za te sprawy sądowe ?
reklama
8. Dodane przez Noja, w dniu - 29-05-2026 08:01 22 Twoje inicjały mi się nie podobają i lokalizacja borggio u prezydenta miasta Poznań jeśli miałbym wierzyć misiu kolorowy cóż bohaterów się nie rusza będzie karuzela
9. Dodane przez p, w dniu - 29-05-2026 08:08 32 A przewodniczący kolejny raz jak dobry wujek, że nic się nie stało, że radni mogą pytać itd widać ciężko skumać, że takie bezpodstawne oskarżenia maja swoje konsekwencje. To sejm że posłowie mogą sobie gadać co chcą z trybuny sejmowej Obstawiam, że do końca kadencji nie dojedzie na tym stanowisku
10. Dodane przez Dwa asy, w dniu - 29-05-2026 08:32 131 Buahahahahahaha to się panowie popisali... Panie Kowalski - liczę że wyciągnie pan konsekwencje na drodze sądowej
11. Dodane przez koper, w dniu - 29-05-2026 09:28 72 Kontrole z PIP.......fikcja...zanim przyjadą by dokonać kontroli uzgadniają temat kontroli z kierownikiem jednostki......i tylko w tym zakresie kontrolują....jak trzeba być naiwnym by szukac wsparcia w PIP
12. Dodane przez Do kom. 7, w dniu - 29-05-2026 09:37 60 Może ci sami, przez których trzeba było wydać konkretnie ponad 2 miliony na ugodę za przekroczenie terminu realizacji inwestycji. Tacy to fachowcy byli od wydawania publicznych pieniędzy
13. Dodane przez Jola, w dniu - 29-05-2026 09:39 20 Czy te 100 000 odszkodowania będzie płacić spółka procownicy ?
14. Dodane przez jol, w dniu - 29-05-2026 09:46 81 jakim trzeba być małym człowieczkiem, żeby sie chwalić studiami no ale jak się nie ma osiągnięć zawodowych to trzeba sobie jakoś podbić ego tylko zapomniał Pan dopisać jakie to były studia .... a może to jakiś kurs korespondencyjny jednak był?
15. Dodane przez Robert, w dniu - 29-05-2026 09:56 91 wiecie tak sobie myślę, że dziennikarz po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim to powinien pracować w jakieś dużej redakcji, najlepiej ogólnokrajowej gazecie, a tu się okazało, że taki doświadczony i wykształcony człowiek poświecił swoją zawrotną karierę żeby założyć portalik na facebooku żeby informować nas malutkich o ważnych sprawach :D jak afera w aqua której nie było. w imieniu całej społeczności dziękujemy ...... heheh
16. Dodane przez lukasz, w dniu - 29-05-2026 10:50 40 czepiacie sie redaktora po studiach a widać biznes się kręci, co chwile sponsorowane posty na faceboku a to tanie nie jest
no chyba, że to wina braku odwiedzających jego portalik? proponuje zamieszcza tam wartościowe wpisy nie trzeba będzie płacić żeby ktoś to zobaczył w ogóle
17. Dodane przez do 6, w dniu - 29-05-2026 12:48 40 Polityka KO, jak u W. Młynarskiego: "Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"
18. Dodane przez aszblch, w dniu - 29-05-2026 16:04 127 Powołanie Pawła Kowalskiego na prezesa Aquaparku budzi do dziś poważne pytania. Brak otwartego konkursu oznacza brak transparentności. Mieszkańcy Polkowic do dziś nie wiedzą: -ilu było kandydatów, -jakie mieli kompetencje, -według jakich kryteriów dokonano wyboru, -kto dokładnie rekomendował Kowalskiego. W praktyce wygląda to na nominację z nadania, a nie profesjonalny proces rekrutacyjny. Aquapark Polkowice to nie mały ośrodek sportowy, lecz strategiczna spółka komunalna zarządzająca majątkiem wartym dziesiątki milionów złotych. W normalnych standardach samorządowych takie stanowiska obsadza się po publicznym konkursie z udziałem ekspertów, a nie w zaciszu gabinetów. Paweł Kowalski był wcześniej aktywnym politykiem lokalnym i kandydatem na burmistrza. Dlatego jego nominacja automatycznie rodzi podejrzenia o polityczny rewanż i obsadzanie spółek swoimi ludźmi, niezależnie od formalnej legalności decyzji.
Szczególnie niepokojący jest moment tej nominacji: -zmiana władz w gminie, -zmiany w radzie nadzorczej, -szybkie powołanie nowego prezesa. Dla wielu mieszkańców wygląda to jak klasyczny mechanizm wymiany kadr po zmianie układu politycznego.
Władze miasta przekonują, że Kowalski zna Aquapark, bo wcześniej tam pracował. Jednak znajomość obiektu nie jest równoznaczna z kompetencjami do zarządzania ogromną spółką komunalną: -złożonym budżetem, -inwestycjami, -personelem, -odpowiedzialnością finansową wobec mieszkańców.
Nie przedstawiono publicznie żadnego: -audytu kompetencji, -programu naprawczego, -planu finansowego, -mierzalnych celów dla nowego prezesa.
Samorząd bardzo często deklaruje transparentność i nową jakość. Tymczasem brak konkursu na jedno z najważniejszych stanowisk w gminnej spółce jest dokładnym przeciwieństwem tych haseł. Warto przypomnieć, że również poprzedni prezes Aquaparku został powołany bez konkursu. Powstaje więc pytanie, czy w Polkowicach konkursy na wysokie stanowiska są wyjątkiem, a nie standardem.
Największym problemem tej nominacji nie musi być nawet sama osoba Pawła Kowalskiego, lecz fatalny sygnał wysłany mieszkańcom:
Najważniejsze stanowiska w spółkach komunalnych można obsadzać bez otwartej rywalizacji i pełnej jawności.
W demokratycznym samorządzie standard powinien być prosty: -publiczny konkurs, -jawne wymagania, -prezentacja kandydatów, -pełna odpowiedzialność za wybór.
19. Dodane przez Edi, w dniu - 29-05-2026 19:31 50 Patrząc na tę sprawę z boku odnoszę wrażenie, czy te anonimy nie wyszły z tej samej ręki co pseudo artykuły na śmiesznym portaliku. Nie wierzę, że ktoś z pracowników niby mobbingowanych zdecydował się donosić do akurat tych dwóch radnych a potem nie próbował dostarczyć dowodów. I jeszcze jedno. Dziennikarstwo od szczujni różni się tym, że dziennikarz nie chwali się dyplomem a pokazuje rzetelną pracę. Czy zwiący się dziennikarzem zbadał sprawę? Pozyskał rzetelne informacje? Przekonał pracowników Aquaparku do rozmowy? Przedstawił stanowisko drugiej strony? Nie. Więc nie jest to dziennikarstwo lecz prywatna wojenka. Radni też się ośmieszają. Czym innym jest zadawanie pytań i badanie spraw zgodnie z mandatem radnego a czym innym rzucanie nie sprawdzonych informacji do dziwnego portaliku kolegi partyjnego. Choć mam wrażenie, że droga była odwrotna. Słabe to jest bardzo.Tak, to można obrzucać błotem każdego. Równie dobrze można powiedzieć, że poprzedni dyrektor jednego z wydziałów w urzędzie stosował mobbing tylko nikt nie chce o tym oficjalnie mówić. I nie bronię Kowalskiego. Nie znoszę tylko takich pseudo redakcji. Przypomina mi to tę jedną ogólnopolską. Rzucanie błotem, bo można schować się za rejestracją dziennikarską. A czy etyka dziennikarska pozwala na słanie epitetów pod adresem burmistrza? Chyba tego na studiach dziennikarskich nie uczą. Ten poznański jegomość nie rozumie, że nie jest już rzecznikiem przeciwnej opcji politycznej, czy też politykiem. A jak się czuje politykiem, to niech nie nazywa siebie dziennikarzem. Jak się nie ma argumentów, to poziom bruku staje się szczytem możliwości. Nie cierpię takich ludzi.
20. Dodane przez Do 18, w dniu - 29-05-2026 20:53 32 Zawsze jest dylemat. Jak przedtem rządziło PdMP, to były głosy, że na stołkach sami swoi. Potem nastała zmiana i mieli powrócić ci, którzy musieli czasowo wyemigrować z Polkowic. I niektórzy wrócili. Ale tym samym inni musieli wyemigrować, łącznie z burmistrzem, bo w ramach zemsty noe było dla nich pracy. A przy tym mocny zaciąg kolegów Łukasza spoza Polkowic. PGM, Aqua, PCUZ, PTBS, intratne stanowiska w urzędzie min. Nieszczęsny rzecznik z pyrlandii. Teraz na wičkszość stanowisk wrócili Polkowiczanie. To znowu źle. To są stanowiska zależne od gminy i nie ma się co dziwić, że właściciel chce mieć zaufanie do ludzi, z którymi pracuje. Tak jest zawsze i wszędzie. Ważne czy ci ludzie mają kwalifikacje, czy są przypadkowi. Realia. Nowe nazwiska powinny się budować, żeby awansować. No i trzeba zrozumieć, że jeżeli zaangażowałeś się politycznie i źle oficjalnie oceniałeś kandtdata w wyborach, który ostatecznie wygrał, to nie dziw się, że nie chce ci potem zaufać. A jak zechce, to dobrze o nim świadczy.
21. Dodane przez Do kom. 18, w dniu - 29-05-2026 21:38 50 Z tego co pamiętam to radny Nester też był wcześniej prezesem Aquaparku i to powołanym bez konkursu!!! I po 3 miesiącach zrezygnował co tylko poteierdza, że nie każdy ma odpowiednie kompetencje i się nadaje do zarządzania tak wymagającą spółką. Dlatego nie rozumiem tych groteskowych zagrywek z jego strony.
22. Dodane przez Obserwator, w dniu - 29-05-2026 21:54 52 A jakie to ma znaczenie czy w konkursie czy bez konkursu? Ważne aby dobrze zarządzał. Obecnie widać, że aquapark żyje i nie chodzi mi tylko o moczenie nóg w wodzie. Oceniam więc dobrze jego działalność, co dla niektórych może być solą w oku
23. Dodane przez pkpkpkpkp, w dniu - 30-05-2026 09:46 10 SAM PISZE-SAM ODPOWIADA.
24. Dodane przez Mieszkańcy, w dniu - 30-05-2026 14:27 12 Do kom.18 A ty skąd się urwałeś? Nie jesteś z Polkowic żebyś nie wiedział jak tu działają konkursy? Czym się różnił ten od konkursu na dyr. Domu kultury, co? Czy nie było tak samo a nawet Lepiej rozegrane?..hm? A prezes PGM i jego dyrektorka to co, wiosło? A przychodnia? Wymieniać dalej? Odkrycia nie zrobiłeś, nie błysłeś i nie popisałeś się. A co do Aqua parku to chyba teraz jest najciekawiej funkcjonującym obiektem od lat. Nikt wcześniej nie miał tam pomysłu na wieczorne spędzanie czasu tylko dla dorosłych bez bachorandii siedzącej do ostatniej minuty otwarcia, nawet jakby był czynny do północy.
25. Dodane przez Do kom 24, w dniu - 31-05-2026 08:46 41 Sam piszesz - sam sobie odpisujesz. Polkowicki Trump - naj , naj, naj ......
reklama
26. Dodane przez DO pkppkppkppkp i 24, w dniu - 01-06-2026 13:17 00 Właśnie widac kto wkleja. Wysilasz sie tylko przy przy imieniu. Nie wysilaj sie wklejaj to samo...pkppkp....To takie inteligentne
27. Dodane przez dziwna kariera, w dniu - 07-06-2026 16:18 00 Dziwna jest ta kariera prezesa !! Nadaje się na niezły film.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.