Młodzi strażacy rywalizowali w RuszowicachBlisko 120 uczestników gminnych zawodów |
| 31.05.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Do zawodów stanęło sześć drużyn chłopięcych, trzy drużyny dziewczęce oraz trzy drużyny dziecięce w wieku od 3 do 10 lat. Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach sprawdzających sprawność fizyczną, szybkość oraz umiejętności związane z pożarnictwem. - Jesteśmy jako gmina bogaci w te dzieci. Mamy sześć drużyn chłopców, trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny dziecięce. Garną się do tego munduru. To przede wszystkim zasługa opiekunów, którzy są motorem napędowym tych młodzieżowych drużyn - podkreślał Henryk Wanat, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w gminie Głogów. Młodzi druhowie musieli wykazać się podczas ćwiczenia bojowego oraz sztafety pożarniczej. Na torze przeszkód czekały między innymi tunel, ściana, zadania z wykorzystaniem hydronetek, elementy związane z armaturą wodną oraz wiązaniem węzłów. Organizatorzy zdecydowali, że zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy będą wykonywali te same konkurencje. - Poszliśmy w takim kierunku, że kiedyś ci najmłodsi będą startować jako starsi, dlatego nie robimy różnicy. Wykonują te same zadania, choć oczywiście najmłodszym w razie potrzeby mogą pomagać osoby dorosłe - wyjaśniał Henryk Wanat. Na najlepszych czekały puchary, medale i nagrody. Równie ważny był sam udział w zawodach, integracja oraz możliwość doskonalenia umiejętności przydatnych w przyszłej służbie strażackiej. Zadowolenia z frekwencji nie krył również wójt gminy Głogów. Jak zaznaczył, dziecięce i młodzieżowe drużyny pożarnicze są przyszłością lokalnych jednostek OSP. - Cieszy mnie zaangażowanie dzieci i młodzieży. Chodzi o to, aby w przyszłości uzupełniały składy starszych strażaków, którzy będą odchodzić na zasłużoną emeryturę. Najlepiej zachęcać młodych ludzi właśnie poprzez zabawę i takie wydarzenia jak dzisiejsze zawody - mówił Bartłomiej Zimny. Gminne zawody w Ruszowicach były nie tylko sportową rywalizacją, ale także okazją do nauki współpracy, odpowiedzialności i rozwijania strażackich umiejętności, które w przyszłości mogą przełożyć się na bezpieczeństwo mieszkańców gminy. W gronie dziewcząt wygrała MDP OSP Serby. W chłopcach także wygrała młodzież z Serbów. W dziecięcych drużynach wygrała ekipa z Przedmościa.
reklama
| ||||||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


