Nowoczesne laboratorium KGHM LAB w BolesławcuMiedziowa spółka inwestuje w przyszłych specjalistów |
| 03.06.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak | |||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Laboratorium powstało w jednej z najlepiej ocenianych szkół średnich w regionie. Jak podkreślają przedstawiciele KGHM, o wyborze placówki zdecydowały przede wszystkim osiągane przez nią wyniki edukacyjne. - Jesteśmy w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu na otwarciu II KGHM LAB. Jest to wyjątkowa i nowoczesna przestrzeń edukacyjna stworzona po to, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać praktyczne umiejętności i lepiej przygotować się do wyzwań, jakie stoją przed nimi, gdy wkroczą w dorosłe życie i będą musieli konkurować na rynku pracy. Pierwsza pracownia została otwarta w Legnicy, dzisiaj jesteśmy w Bolesławcu, a w najbliższym czasie spotkamy się w Złotoryi - mówił Artur Newecki, rzecznik prasowy KGHM. - Głównym kryterium były wyniki, które szkoły osiągały na polu edukacji. Dzięki wsparciu spółki szkoła mogła przeprowadzić kompleksową modernizację pracowni. - Edukacja wymaga finansowania. Jesteśmy przeszczęśliwi, że padło na nas, że KGHM postanowił nas dofinansować ogromnym zastrzykiem finansowym. Dzięki temu mogliśmy naprawdę doposażyć, wyposażyć i zmodernizować pracownię. W zasadzie można powiedzieć, że mamy jedną ogromną, podzieloną na dwie części pracownię - podkreśla Katarzyna Żak, wicedyrektor I LO w Bolesławcu. - Klasy biologiczno-chemiczne cieszą się u nas największą popularnością, dlatego jest to ukłon w stronę młodych ludzi, ale też w stronę firmy, która wie, jak ważna jest edukacja i jej dofinansowanie. Nowe wyposażenie znacząco zwiększy możliwości prowadzenia zajęć praktycznych. - Dużo odczynników zakupiliśmy, dużo sprzętu i szkła laboratoryjnego. To daje możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń laboratoryjnych przez młodzież - mówiła Monika Szopa, nauczyciel chemii. Jak zaznacza KGHM, projekt ma również strategiczny wymiar dla regionu. - Zależy nam, żeby przyszłe kadry KGHM-u, które zazwyczaj rekrutują się z naszego regionu, były jak najlepiej wykształcone. KGHM LAB jest właśnie taką pomocą, żeby tę edukację promować, szczególnie w naukach ścisłych, które są bardzo istotne dla przemysłu i dla KGHM-u - dodał Artur Newecki. Z nowej pracowni cieszą się także uczniowie. - Bardzo fajne, na pewno jest duże zaopatrzenie i będziemy mogli robić bardziej zaawansowane eksperymenty - mówiła Judyta z klasy II C. - Mamy więcej okazji do rozwoju i dzięki temu możemy robić więcej doświadczeń. - Łatwiej będzie się uczyć z doświadczeń, które zobaczymy na własne oczy, niż tylko z reakcji chemicznych zapisanych na tablicy - dodaje Maja z klasy II C. Wybór szkoły w Bolesławcu nie był przypadkowy. To placówka, która od lat rozwija kompetencje młodych ludzi w obszarach kluczowych dla nowoczesnego przemysłu, energetyki i nowych technologii. Program KGHM LAB ma pomóc w jeszcze skuteczniejszym przygotowaniu przyszłych specjalistów do wyzwań rynku pracy.
reklama
reklama
| |||||||||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


