Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
13
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Antoni, Lucjan,
Maria Magdalena,
Tobiasz
Do końca roku 201 dni.
Start arrow Głogów arrow Wotum, absolutorium i czerwona kartka

W powiecie bez niespodzianek

Wotum, absolutorium i czerwona kartka

03.06.2026. Radio Elka, Maciej Iżycki

(fot. Maciej Iżycki)
Niespodzianki nie było. Zarząd powiatu otrzymał od radnych rządzącej koalicji wotum zaufania i absolutorium. Od mieszkańców, którzy przyszli na sesję, starosta Michał Wnuk dostał czerwoną kartkę.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Nie brakowało emocji podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Głogowskiego, choć w historii samorządu absolutoryjne debaty miały zdecydowanie bardziej burzliwy charakter. Głosowanie nad skwitowaniem poprzedziła dyskusja na temat raportu o stanie powiatu. W tym punkcie obrad mogli uczestniczyć mieszkańcy Głogowa. Z takiej możliwości skorzystał między innymi Bartłomiej Młynarczyk. W swym wystąpieniu zwrócił on uwagę na fakt, że mimo coraz większych nakładów na walkę z bezrobociem liczba bezrobotnych mieszkańców rośnie. Arkadiusz Wójcik z Komitetu „Bezpieczny Głogów” odniósł się natomiast do sytuacji głogowskiego szpitala.

- W tym raporcie zarząd chwali się festynami, a głogowski
szpital po cichu tonie. Obrazki, uśmiechy i tak dalej, ale jest coraz gorzej i nie ma się co oszukiwać. Taka sytuacja trwała przez cały 2025 rok i zmierzała do tego, co mamy dzisiaj, a będzie jeszcze gorzej. Jeżeli chodzi o głogowski szpital, to mieszkańcom fundowana jest już w tej chwili turystyka medyczna. Mieszkańcy zaczynają szukać porad w innych miastach. Zmusza się mieszkańców także do tego, by coraz częściej korzystali z prywatnej służby zdrowia
- mówił Arkadiusz Wójcik.

Swoje wystąpienie przedstawiciel Komitetu „Bezpieczny Głogów” zakończył, wręczając staroście czerwoną kartkę. - O ile znam się na piłce, choć wielkim fanem piłki nożnej nie jestem, to zdaję sobie sprawę z tego, że ta czerwona kartka wyklucza nas z tego meczu. Proszę jednak pamiętać, że po tym meczu będzie kolejny, a po nim jeszcze następny. O tym, czy zarząd wraz ze starostą w nim zagrają, zdecyduje dzisiaj rada powiatu, a nie państwo - odpowiedział starosta Wnuk.

Radni zdecydowali. Głosami rządzącej w powiecie koalicji udzielono zarządowi powiatu głogowskiego wotum zaufania. W przypadku głosowania nad absolutorium przedstawiciele klubu Wyborców Rafaela Rokaszewicza, jak i Koalicji Obywatelskiej, również zapowiedzieli, że udzielą zarządowi skwitowania. Natomiast zdaniem radnych opozycji zarówno starosta, jak i pozostali członkowie zarządu powiatu nie zasłużyli na absolutorium.

- Niestety kończy się w powiecie epoka inwestycyjna, na której można było się wieźć przez ponad pół kadencji. Teraz pytanie brzmi, jakie nowe inwestycje zostały przygotowane przez obecny zarząd z myślą o kolejnych latach. Niestety odpowiedź na nie nie jest optymistyczna. W dokumentach finansowych trudno jest znaleźć inwestycje, które mogłyby stać się jakimś kołem zamachowym rozwoju gospodarczego naszego powiatu. Nie ma żadnego pomysłu i żadnej wizji. Jest natomiast tiktokowa autopromocja i to niestety nawet nie powiatu, tylko pana starosty - mówił Mariusz Kędziora z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatecznie, podobnie jak w przypadku głosowania nad wotum zaufania, tak i w przypadku absolutorium zarząd otrzymał poparcie piętnastu radnych klubów Wyborców Rafaela Rokaszewicza oraz Koalicji Obywatelskiej.

- To jest zdecydowana większość. Udało nam się uzyskać wotum zaufania od radnych, którzy reprezentują znaczną większość mieszkańców naszego powiatu. Jesteśmy więc bardzo dumni i zadowoleni. Zawsze mówiłem, że zarządzanie to praca zespołowa, a ten zespół zdał dzisiaj egzamin na piątkę. Co do gorzkich słów ze strony mieszkańców, a właściwie członków Komitetu „Bezpieczny Głogów”, to takie jest prawo mieszkańców. Mamy demokrację i opozycja ma prawo krytykować. Na tę krytykę byliśmy dziś przygotowani. Nie zostaliśmy niczym zaskoczeni. Oczywiście przeanalizujemy te uwagi, zarówno mieszkańców, jak i opozycji, aby jak najlepiej realizować cele statutowe powiatu - powiedział tuż po otrzymaniu absolutorium starosta Michał Wnuk.
 
Komentarze (17)
1. Dodane przez ania, w dniu - 03-06-2026 08:41 20 4
pycha kroczy przed upadkiem, z tym tik tokiem (...) starosty ewidentnie jest coś na rzeczy, znacznie gorzej z konkretami.
2. Dodane przez Racjonalista, w dniu - 03-06-2026 09:20 11 5
populiści z jednej i z drugiej strony. 
bezrobocie wśród młodych? jakby każdy pracujący miał takie wymagania, 10 tys. na rękę na dzień dobry, po gimnazjum to bezrobocie było by w Głogowie 90% 
Pracy jest dużo, ale młody nie pójdzie do pracy za 5-6 brutto, bo na tiktokach wszyscy zarabiaja po 50-60 tys. a młody skończył przecież gimnazjum, ze średnią 2,3 wiec nie jest gorszy
3. Dodane przez re2, w dniu - 03-06-2026 11:21 7 6
Pracy jest dużo w Głogowie? 
Pytam poważnie podaj kto obecnie zatrudnia. 
Konkret podaj. Może skorzystam z Twojej podpowiedzi
4. Dodane przez Obłuda, w dniu - 03-06-2026 11:58 12 2
Pisowiec głosuje przeciw wotum zaufania a potem kwiaty wręcza. 
Obłuda w pełnej krasie. 
 
A wy się dalej kłóćcie w domach, z rodziną...
5. Dodane przez Do 3, w dniu - 03-06-2026 12:27 7 0
Na stronie UP Głogowa jest ponad 80 ofert.  
Kilka razy tyle w firmach, bez ogłaszania sie w PUP
6. Dodane przez Sprawedliwy, w dniu - 03-06-2026 13:23 6 0
Mlodzi na bruk ? Maja w d.. żeby pracować . Jak ktoś chce znajdzie prace . Lepiej u mamusi siedzieć . 19 procent to inteligencji ma ta osoba .... poczytajccie ile jest....
reklama
7. Dodane przez re 3, w dniu - 03-06-2026 14:12 0 0
W jakich firmach?
8. Dodane przez re5, w dniu - 03-06-2026 14:14 1 0
Podaj te firmy, kilka razy 80 to niech będzie 3 razy 80=240 firm. 
Bogata wiedza widzę
9. Dodane przez jacob, w dniu - 03-06-2026 15:48 4 1
tak patrze na te transparenty i czegoś nie rozumiem. Na jednym 45% wzrotstu na innym 19% bezrobocia. Jakieś dane jak to było liczone?
10. Dodane przez Do 7, w dniu - 03-06-2026 17:08 4 0
W firmach powiatu głogowskiego. 
Ja mam ci pracy szukać i wypisywać liste firm z adresami, stanowiskami jakich szukają? 
Jeśli masz takie podejście to bezrobotnym bedziesz do emertytury.  
Rusz **** i poszukaj.  
Mój syn znalazł pracę w tydzień.  
Na pewno nie zadawał takich inteligentnych pytan jak ty w komentarzach
11. Dodane przez Ja, w dniu - 03-06-2026 17:33 6 0
Piaskownica całą gębą!
12. Dodane przez Szkoda, w dniu - 03-06-2026 18:10 6 0
Szkoda czasu i prądu na tę obłudę.
13. Dodane przez PiSuski, w dniu - 03-06-2026 19:10 1 0
,, od mieszkańców ,, ??? czerwoną kartkę jak by ktoś ich zapytał albo tego wręczacza o absolutorium ,to ani be anie me .Bo nie o to chodzi wręczaczowi i obrońcy Głogowa . Wręczacz promuje siebie do zbiżajacych się wyborów jakich to się okaże .Po prostu czuje PiSmo nosem czyli kasę za fiołowanie . Na razie wzbudza wśród mieszkańców nie potrzebne emocje , dla swoich potrzeb
14. Dodane przez do 8, w dniu - 03-06-2026 19:20 2 1
Wszedłem na KGHM i ,,KGHM kariera ,, no i powiem Ci że zapotrzebowanie jest na takich jak Ty , więcej dla Ciebie czasu nie będę poświęcał i szukał Tobie pracy Osobiście też potrzebuję pracowników ale adresu Ci nie dam z dwóch względów ,,RODO,, i Twoja błyskotliwość i zapał do pracy
15. Dodane przez do 1, w dniu - 03-06-2026 19:29 1 3
Weż sobie to do serca , twój komentarz wskazuje że to Ty w tym kierunku zmierzasz . To nie jest normalne .
16. Dodane przez mirek, w dniu - 04-06-2026 08:22 4 0
A dziura przed ratuszem dalej straszy!
17. Dodane przez Realista, w dniu - 04-06-2026 09:00 13 0
Żenujący jest stan i obraz dzisiejszych tzw. samorządowców. Lokalni politykiery odgrywający swoje rólki polityczne w imię tzw. samorządu. Lans, uśmiechy, kwiaty za pieniądze podatników i nic poza tym. Czy tak ma wyglądać zarządzanie środkami społecznymi? Z czego wynika ta radość? Z kolejnego roku u koryta?
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama
robust