Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Niespodzianki nie było. Zarząd powiatu otrzymał od radnych rządzącej koalicji wotum zaufania i absolutorium. Od mieszkańców, którzy przyszli na sesję, starosta Michał Wnuk dostał czerwoną kartkę.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Nie brakowało emocji podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Głogowskiego, choć w historii samorządu absolutoryjne debaty miały zdecydowanie bardziej burzliwy charakter. Głosowanie nad skwitowaniem poprzedziła dyskusja na temat raportu o stanie powiatu. W tym punkcie obrad mogli uczestniczyć mieszkańcy Głogowa. Z takiej możliwości skorzystał między innymi Bartłomiej Młynarczyk. W swym wystąpieniu zwrócił on uwagę na fakt, że mimo coraz większych nakładów na walkę z bezrobociem liczba bezrobotnych mieszkańców rośnie. Arkadiusz Wójcik z Komitetu „Bezpieczny Głogów” odniósł się natomiast do sytuacji głogowskiego szpitala.
- W tym raporcie zarząd chwali się festynami, a głogowski
szpital po cichu tonie. Obrazki, uśmiechy i tak dalej, ale jest coraz gorzej i nie ma się co oszukiwać. Taka sytuacja trwała przez cały 2025 rok i zmierzała do tego, co mamy dzisiaj, a będzie jeszcze gorzej. Jeżeli chodzi o głogowski szpital, to mieszkańcom fundowana jest już w tej chwili turystyka medyczna. Mieszkańcy zaczynają szukać porad w innych miastach. Zmusza się mieszkańców także do tego, by coraz częściej korzystali z prywatnej służby zdrowia - mówił Arkadiusz Wójcik.
Swoje wystąpienie przedstawiciel Komitetu „Bezpieczny Głogów” zakończył, wręczając staroście czerwoną kartkę. - O ile znam się na piłce, choć wielkim fanem piłki nożnej nie jestem, to zdaję sobie sprawę z tego, że ta czerwona kartka wyklucza nas z tego meczu. Proszę jednak pamiętać, że po tym meczu będzie kolejny, a po nim jeszcze następny. O tym, czy zarząd wraz ze starostą w nim zagrają, zdecyduje dzisiaj rada powiatu, a nie państwo - odpowiedział starosta Wnuk.
Radni zdecydowali. Głosami rządzącej w powiecie koalicji udzielono zarządowi powiatu głogowskiego wotum zaufania. W przypadku głosowania nad absolutorium przedstawiciele klubu Wyborców Rafaela Rokaszewicza, jak i Koalicji Obywatelskiej, również zapowiedzieli, że udzielą zarządowi skwitowania. Natomiast zdaniem radnych opozycji zarówno starosta, jak i pozostali członkowie zarządu powiatu nie zasłużyli na absolutorium.
- Niestety kończy się w powiecie epoka inwestycyjna, na której można było się wieźć przez ponad pół kadencji. Teraz pytanie brzmi, jakie nowe inwestycje zostały przygotowane przez obecny zarząd z myślą o kolejnych latach. Niestety odpowiedź na nie nie jest optymistyczna. W dokumentach finansowych trudno jest znaleźć inwestycje, które mogłyby stać się jakimś kołem zamachowym rozwoju gospodarczego naszego powiatu. Nie ma żadnego pomysłu i żadnej wizji. Jest natomiast tiktokowa autopromocja i to niestety nawet nie powiatu, tylko pana starosty - mówił Mariusz Kędziora z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Ostatecznie, podobnie jak w przypadku głosowania nad wotum zaufania, tak i w przypadku absolutorium zarząd otrzymał poparcie piętnastu radnych klubów Wyborców Rafaela Rokaszewicza oraz Koalicji Obywatelskiej.
- To jest zdecydowana większość. Udało nam się uzyskać wotum zaufania od radnych, którzy reprezentują znaczną większość mieszkańców naszego powiatu. Jesteśmy więc bardzo dumni i zadowoleni. Zawsze mówiłem, że zarządzanie to praca zespołowa, a ten zespół zdał dzisiaj egzamin na piątkę. Co do gorzkich słów ze strony mieszkańców, a właściwie członków Komitetu „Bezpieczny Głogów”, to takie jest prawo mieszkańców. Mamy demokrację i opozycja ma prawo krytykować. Na tę krytykę byliśmy dziś przygotowani. Nie zostaliśmy niczym zaskoczeni. Oczywiście przeanalizujemy te uwagi, zarówno mieszkańców, jak i opozycji, aby jak najlepiej realizować cele statutowe powiatu - powiedział tuż po otrzymaniu absolutorium starosta Michał Wnuk.
1. Dodane przez ania, w dniu - 03-06-2026 08:41 204 pycha kroczy przed upadkiem, z tym tik tokiem (...) starosty ewidentnie jest coś na rzeczy, znacznie gorzej z konkretami.
2. Dodane przez Racjonalista, w dniu - 03-06-2026 09:20 115 populiści z jednej i z drugiej strony. bezrobocie wśród młodych? jakby każdy pracujący miał takie wymagania, 10 tys. na rękę na dzień dobry, po gimnazjum to bezrobocie było by w Głogowie 90% Pracy jest dużo, ale młody nie pójdzie do pracy za 5-6 brutto, bo na tiktokach wszyscy zarabiaja po 50-60 tys. a młody skończył przecież gimnazjum, ze średnią 2,3 wiec nie jest gorszy
3. Dodane przez re2, w dniu - 03-06-2026 11:21 76 Pracy jest dużo w Głogowie? Pytam poważnie podaj kto obecnie zatrudnia. Konkret podaj. Może skorzystam z Twojej podpowiedzi
4. Dodane przez Obłuda, w dniu - 03-06-2026 11:58 122 Pisowiec głosuje przeciw wotum zaufania a potem kwiaty wręcza. Obłuda w pełnej krasie.
A wy się dalej kłóćcie w domach, z rodziną...
5. Dodane przez Do 3, w dniu - 03-06-2026 12:27 70 Na stronie UP Głogowa jest ponad 80 ofert. Kilka razy tyle w firmach, bez ogłaszania sie w PUP
6. Dodane przez Sprawedliwy, w dniu - 03-06-2026 13:23 60 Mlodzi na bruk ? Maja w d.. żeby pracować . Jak ktoś chce znajdzie prace . Lepiej u mamusi siedzieć . 19 procent to inteligencji ma ta osoba .... poczytajccie ile jest....
reklama
7. Dodane przez re 3, w dniu - 03-06-2026 14:12 00 W jakich firmach?
8. Dodane przez re5, w dniu - 03-06-2026 14:14 10 Podaj te firmy, kilka razy 80 to niech będzie 3 razy 80=240 firm. Bogata wiedza widzę
9. Dodane przez jacob, w dniu - 03-06-2026 15:48 41 tak patrze na te transparenty i czegoś nie rozumiem. Na jednym 45% wzrotstu na innym 19% bezrobocia. Jakieś dane jak to było liczone?
10. Dodane przez Do 7, w dniu - 03-06-2026 17:08 40 W firmach powiatu głogowskiego. Ja mam ci pracy szukać i wypisywać liste firm z adresami, stanowiskami jakich szukają? Jeśli masz takie podejście to bezrobotnym bedziesz do emertytury. Rusz **** i poszukaj. Mój syn znalazł pracę w tydzień. Na pewno nie zadawał takich inteligentnych pytan jak ty w komentarzach
11. Dodane przez Ja, w dniu - 03-06-2026 17:33 60 Piaskownica całą gębą!
12. Dodane przez Szkoda, w dniu - 03-06-2026 18:10 60 Szkoda czasu i prądu na tę obłudę.
13. Dodane przez PiSuski, w dniu - 03-06-2026 19:10 10 ,, od mieszkańców ,, ??? czerwoną kartkę jak by ktoś ich zapytał albo tego wręczacza o absolutorium ,to ani be anie me .Bo nie o to chodzi wręczaczowi i obrońcy Głogowa . Wręczacz promuje siebie do zbiżajacych się wyborów jakich to się okaże .Po prostu czuje PiSmo nosem czyli kasę za fiołowanie . Na razie wzbudza wśród mieszkańców nie potrzebne emocje , dla swoich potrzeb
14. Dodane przez do 8, w dniu - 03-06-2026 19:20 21 Wszedłem na KGHM i ,,KGHM kariera ,, no i powiem Ci że zapotrzebowanie jest na takich jak Ty , więcej dla Ciebie czasu nie będę poświęcał i szukał Tobie pracy Osobiście też potrzebuję pracowników ale adresu Ci nie dam z dwóch względów ,,RODO,, i Twoja błyskotliwość i zapał do pracy
15. Dodane przez do 1, w dniu - 03-06-2026 19:29 13 Weż sobie to do serca , twój komentarz wskazuje że to Ty w tym kierunku zmierzasz . To nie jest normalne .
16. Dodane przez mirek, w dniu - 04-06-2026 08:22 40 A dziura przed ratuszem dalej straszy!
17. Dodane przez Realista, w dniu - 04-06-2026 09:00 130 Żenujący jest stan i obraz dzisiejszych tzw. samorządowców. Lokalni politykiery odgrywający swoje rólki polityczne w imię tzw. samorządu. Lans, uśmiechy, kwiaty za pieniądze podatników i nic poza tym. Czy tak ma wyglądać zarządzanie środkami społecznymi? Z czego wynika ta radość? Z kolejnego roku u koryta?
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.