Pirat drogowy na DwunastceJechał 143 km/h przy ograniczeniu do 90 |
| 26.06.2026. Radio Elka, Hania Ciesielska | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Kierowca został zatrzymany podczas działań kontrolnych prowadzonych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości na drodze krajowej nr 12 poza obszarem zabudowanym. W pewnym momencie zatrzymali kierowcę Opla, który jechał 143 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. - Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 53 km/h 41-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Na jego konto trafiło również 13 punktów karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy - przekazała Magdalena Wiaderek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Policja przypomina, że od 3 marca 2026 roku obowiązują przepisy, zgodnie z którymi kierowca może stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza terenem zabudowanym - na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych. Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i przestrzeganie limitów prędkości. Nadmierna szybkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama

















667 70 70 60


