Policja apeluje o szczególną rozwagę podczas upałówZostawił psa w rozgrzanym aucie. Zwierzę nie przeżyło |
| 26.06.2026. Radio Elka, Hania Ciesielska | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Do zdarzenia doszło w Polkowicach wczoraj (25.06.) po południu. Jak ustalili funkcjonariusze z Polkowic, 27-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego podczas wynoszenia swoich rzeczy z mieszkania partnerki pozostawił psa rasy american bully w zamkniętym pojeździe na około 30-60 minut. - Mężczyzna tłumaczył policjantom, że stracił poczucie czasu. Kiedy wrócił do samochodu, zauważył, że zwierzę nie oddycha. Natychmiast wyciągnął psa z auta i rozpoczął reanimację. O zdarzeniu powiadomiono również służby ratunkowe. Pomimo podjętych działań życia czworonoga nie udało się uratować - informuje Magdalena Wiaderek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności, a wezwany lekarz weterynarii stwierdził zgon zwierzęcia. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną śmierci było uduszenie spowodowane pozostawieniem psa w rozgrzanym pojeździe bez odpowiedniej wentylacji. Trwa postępowanie mające wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze apelują, aby nigdy nie pozostawiać dzieci, osób starszych ani zwierząt w zaparkowanych pojazdach - nawet na kilka minut. Uchylona szyba nie zapewnia bezpieczeństwa i nie chroni przed gwałtownym wzrostem temperatury wewnątrz auta. Policjanci podkreślają również, że jeśli zauważymy pozostawione podczas upału dziecko lub zwierzę w samochodzie, należy natychmiast reagować i powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Każda minuta może uratować życie.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama

















667 70 70 60


