Wybiorą nowych radnych |
| 05.03.2012. Radio Elka, Mateusz Kowalski | ||||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Rada gminy wygasiła mu mandat, gdyż radny jednocześnie był członkiem stowarzyszenia Dragon Jaczów. Klub prowadził działalność z wykorzystaniem mienia gminnego, a tego zakazuje ustawa. Być może los kolegi podzielą także Aleksander Makara i Jan Woźniak, którym rada również wygasiła mandaty. Ci dwaj odwołali się jednak od tej decyzji i na razie czekają na orzeczenie sądu. - Nie mamy jeszcze informacji jak ta skarga została rozpatrzona przez Sąd Administracyjny. Z naszej strony postępowanie jest więc zawieszone do czasu tego orzeczenia - mówi Małgorzata Zając, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy. Mandaty dwóm radnym uchylono w grudniu, Kurkowi w styczniu. Ten ostatni nie odwołał się jednak od tej decyzji, dlatego ruszyła cała procedura wyborcza, by wybrać nowego rajcy. Może się zatem okazać, że wyborcy w Jerzmanowej będą dwa razy w tym roku szli do urny. - Myślę, że sąd mniej więcej w jednym czasie wyda orzeczenie w sprawie dwóch pozostałych. Gdyby skargi zostały oddalone, a radni nie odwoływali się ponownie, to prawdopodobnie w jednym czasie będą wybierani ich następcy. Na pewno te wybory będą w późniejszym terminie niż kwietniowe, bo tu już wszystkie procedury zostały uruchomione - dodaje M. Zając. W takim wypadku w kwietniu mieszkańcy gminy będą wybierać jednego nowego radnego. Ewentualnie, w zależności od wyniku odwołania, ogłoszone zostaną kolejne wybory. Te jednak będą na pewno w innym terminie. (mat)
reklama
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||||||
reklama
reklama
reklama















Dziś mija termin zgłaszania komitetów wyborczych w Jerzmanowej, gdzie zarządzono wybory uzupełniające. Samo głosowanie zaplanowano na 22 kwietnia. Dodatkowe wybory są konsekwencją utraty mandatu przez Sławomira Kurka.
667 70 70 60


