Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

29.05.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Łukasz Jaremkiewicz, Chrobry Głogów)
Tak blisko...W ponad 70-letniej historii klubu Chrobry Głogów nie było ważniejszego meczu. Głogowscy piłkarze po pierwszej połowie barażowego pojedynku z Koroną w Kielcach witali się ekstraklasą, potem gospodarze wyrównali, jednak głogowianie nie przestali walczyć. Gdy wydawało się, że losy pojedynku rozstrzygnięte zostaną w konkursie rzutów karnych, Jacek Kiełb trafił na 3:2, wprawił w euforię kieleckich kibiców i zakończył piękny sen głogowskich piłkarzy o historycznym awansie.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Chrobry zaczął ostrożnie, nieco cofnięty, ale czujny i czekający na możliwość wyprowadzenia kontry. Pierwsza okazja do wyjścia z szybkim atakiem pojawiła się już w 4 minucie. Mateusz Bochnak rozpędził się prawą stroną boiska, zagrał w pole karne i gdyby Dominik Piła lepiej ułożył stopę przy strzale, pewnie byłoby 1:0. Dobra akcja dodała gościom odwagi, ale to piłkarze Korony pierwsi cieszyli się z bramki. Radość strzelca, Adama Frątczaka i jego kolegów z kieleckiego zespołu na moment została przerwana, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Po analizie VAR okazało się jednak, że spalonego nie było i od 18 minuty kielczanie prowadzili 1:0.

Podopieczni
Leszka Ojrzyńskiego przejęli kontrolę nad meczem i mieli ją do 38 minuty. Wtedy właśnie wydarzyło się coś, co zmieniło obraz gry w pierwszej części spotkania. Dwa koszmarne błędy przy wyprowadzeniu piłki popełnił 20-letni defensywny pomocnik Korony Marcin Szpakowski. Najpierw skorzystał Mikołaj Lebedyński. Przejął piłkę w polu karnym, minął zwodem obrońcę i pokonał Konrada Forenca. Nie upłynęła minuta, a piłkarze Chrobrego znowu cieszyli się z gola. Tym razem błąd Szpakowskiego wykorzystał Michał Rzuchowski. Zabrał piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki Korony, wreszcie strzelił sprzed pola karnego, niezbyt mocno, ale precyzyjnie i było 2:1 dla gości. W tym momencie podopieczni Ivana Djurdevica witali się z ekstraklasą.

Już pierwsze minuty drugiej części spotkania pokazały, że utrzymanie korzystnego wyniku będzie bardzo trudnym zadaniem. Korona dyktowała warunki, a Chrobry się bronił, momentami zresztą bardzo nerwowo i rozpaczliwie. W 62 minucie Michał Ilków-Gołąb interweniując w polu karnym wysoką uniesioną nogą, trafił w głowę rywala i po analizie VAR sędzia przyznał gospodarzom rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Adam Frątczak i w meczu był remis 2:2.

Korona dominowała, goście z Głogowa sprawiali wrażenie coraz bardziej zmęczonych, ale w regulaminowym czasie kolejne bramki już nie padły. W 82 minucie Frątczak dobił wprawdzie piłkę po efektownym uderzeniu z dystansu Jacka Kiełba, jednak był na spalonym.

W trakcie drugiej połowy wydawało się, że zespół Ivana Djurdevica traci siły z każdą upływającą minutą, a jednak w dogrywce głogowianie uruchomili rezerwy i potrafili przejąć inicjatywę. Teraz to Korona była w tarapatach, bo Chrobry zepchnął kielczan do obrony. Wigor odzyskał Dominik Piła i niewiele brakowało, by zaskoczył Forenca. Coraz większą nerwowość na ławce zdradzał trener Ojrzyński, a jego podopieczni właściwie nie potrafili odzyskać kontroli nad meczem.

Gdy wydawało się, że decydujące bramki padną dopiero w konkursie rzutów karnych, Korona wykonała jeden, jedyny zryw. Akcję rozpoczął Jacek Kiełb i on też wystąpił w roli egzekutora. W 119 minucie na stadionie w Kielcach zapanowała euforia. Chrobry mógł jeszcze wyrównać, świetną okazję miał Mateusz Machaj, ale strzelił niecelnie i tylko chwycił się za głowę w geście niedowierzania.

Chrobry przegrał najważniejszy mecz w historii, nie wywalczył pierwszego awansu do ekstraklasy, ale zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Głogowianie nie byli faworytem pojedynku z Arką, niewielu stawiało na nich również przed spotkaniem w Kielcach, pokazali jednak charakter i ani przez moment nie przestali marzyć.