Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Temat remontu drogi nad kolejową estakadą oraz uregulowania kwestii własności terenu wrócił podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Głogowie. O szczegóły postępów w rozmowach z PKP dopytywał radny PiS Krzysztof Sarzyński. Odpowiedzi udzielił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, wskazując, że po latach impasu wreszcie pojawiły się konkretne ustalenia.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Radny Sarzyński podkreślał, że kluczowe dla powodzenia inwestycji jest porozumienie z koleją. Interesowało go przede wszystkim, czy po niedawnym spotkaniu udało się wyznaczyć konkretne terminy oraz czy miasto jest na dobrej drodze do podpisania umowy regulującej podział własności terenu pod estakadą.
Prezydent R. Rokaszewicz przyznał, że ostatnie rozmowy były przełomowe. Jak zaznaczył, było to kolejne spotkanie z przedstawicielami spółek kolejowych, tym razem
z zarządcą infrastruktury, odpowiedzialnym za tory i obiekty inżynieryjne. - To efekt naszej konsekwencji i przygotowań do realizacji centrum przesiadkowego - tłumaczył.
Miasto planuje jeszcze w tym roku ogłosić przetarg w formule „zaprojektuj i buduj” na swoją część inwestycji - obejmującą m.in. dojazdy dla autobusów, parkingi, miejsca dla rowerów i wiaty. Kluczowe było skoordynowanie tych działań z planami modernizacji stacji kolejowej. Jak poinformował prezydent, choć początkowo strona kolejowa nie była skłonna do realizacji inwestycji, to determinacja samorządu przyniosła efekt - PKP zamierza ubiegać się o środki na dokumentację remontu peronów.
Najważniejsze ustalenia dotyczą jednak samej estakady. Obiekt jest dziś podzielony pomiędzy trzy podmioty: gminę miejską Głogów, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP. To od lat utrudniało prowadzenie spójnych działań remontowych. - Ustaliliśmy wstępnie, że każda ze stron wyremontuje swój odcinek, a następnie dojdzie do uporządkowania własności - mówił Rokaszewicz. Docelowo całość ma zostać przekazana PKP, przy czym miasto będzie odpowiadać za utrzymanie części drogowej, czyli górnej powierzchni estakady.
W najbliższych dniach do magistratu ma trafić projekt porozumienia przygotowany przez stronę kolejową. Po jego podpisaniu możliwe będzie przejście do kolejnego etapu, czyli realizacji prac. Istotną informacją jest także to, że to właśnie Głogów ma pełnić rolę lidera całego przedsięwzięcia. Jak podkreślił prezydent, ma to przyspieszyć proces inwestycyjny i zapewnić sprawniejszą koordynację działań. - Chcemy mieć wpływ na tempo realizacji. To gwarancja, że inwestycja nie utknie w procedurach - zaznaczył.
W szerszym kontekście Rokaszewicz zwrócił uwagę na rosnącą liczbę inwestycji kolejowych w regionie. Trwa modernizacja linii do Wrocławia, która ma skrócić czas przejazdu do około godziny. Planowane są także kolejne projekty, w tym rozwój linii nr 14.
Wszystko wskazuje na to, że po latach rozmów i niepewności temat estakady wchodzi w fazę konkretów. Jeśli zapowiadane porozumienie zostanie podpisane, mieszkańcy mogą wreszcie doczekać się długo oczekiwanego remontu i poprawy bezpieczeństwa w tej części miasta.
1. Dodane przez tak, w dniu - 07-05-2026 14:00 621 Przyjdzie Niemiec i zrobi porządek.
2. Dodane przez jan, w dniu - 07-05-2026 15:47 85 śmiech "" . - Chcemy mieć wpływ na tempo realizacji. To gwarancja, że inwestycja nie utknie w procedurach - zaznaczył. "" jaka gwarancja czego, neptun, fontanna, ronda, jubilat przecież tam miasto miało wpływ, ale gwarancja była jedynie tego że to się będzie ciągneło mega długo i będzie dużo droższe niż plan
3. Dodane przez do 1, w dniu - 07-05-2026 15:47 69 I już się szykuje. Oto szef niemieckiej dyplomacji Johann Wadephul wczoraj całkiem otwarcie zaproponował odejście od jednej z kluczowych zasad funkcjonowania Unia Europejska - jednomyślności w polityce zagranicznej. Jednocześnie poinformował, że już 12 państw chce się poddać pod przewodnictwo Niemiec.
4. Dodane przez Do kom1, w dniu - 07-05-2026 16:17 177 Ludzie co wy macie z tymi Niemcami to jakaś fobia
5. Dodane przez Re;1, w dniu - 07-05-2026 16:25 910 Jaki znowu porządek. Prezes wyraźnie powiedział, że jak przyjdą Niemcy to WSZYSTKO nam zabiorą. Nadzieja w szlachetnych czynach i obliczu Bąkiewicza, przyszłego prezydenta RP.
6. Dodane przez ROBS, w dniu - 07-05-2026 16:53 82 Ja tylko nieśmiał przypomnę, ,że remont nie jest nigdy inwestycją.To podstawowy obowiązek własciciela budynku / drogi czy innego obiektu budowlanego utrzymania wevwłasciwym stanie technicznym. To, że muszę naprawić chodnik pod swoim domem to nie żadna inwestycja , tyllko konieczność by sąsiad lub ktoś z rodziny nóg nie połamał. Chyba wysokiej klasy specjaliści wiedzą jaka jest różnica między tymi dwoma przedsięwzięciami w świetle prawa budowlanego i podatkowego..
7. Dodane przez tadek do 2 i do 6, w dniu - 07-05-2026 18:49 50 no właśnie panowie dramat u nas inwetycja nad którą zastanawia się prezydent to uwaga remont drogi , która i tak będzie na estakadzie której włąścicielem jest PKP. a w tym samym czasie w nowe soli szykuje się kopalnia heheheh śmiech na sali .....
8. Dodane przez henryk, w dniu - 08-05-2026 05:20 51 I to jest Miś na miarę naszych możliwości!
9. Dodane przez Rafael, w dniu - 08-05-2026 05:31 42 Urząd Miasta im. Stanisława Barei.
10. Dodane przez Czytelnik, w dniu - 08-05-2026 07:38 20 Jedynka zaczela od niemca i reszta tez. Cos nie tak z wami pismakami . Narzekacie na niemca ale q....a euro wam nie smierdzi
11. Dodane przez Beret., w dniu - 08-05-2026 08:39 10 To efekt naszej konsekwencji i przygotowań do realizacji centrum przesiadkowego - tłumaczył. To dokąd będziemy się tam przesiadać? Postawić więcej ławek - będziemy się przesiadać do woli. Tak jak w Holandii - ławka na ławce stoi !
12. Dodane przez Tomy., w dniu - 08-05-2026 09:32 30 Łatwym elektoratem są wystraszeni. Niemcy migrantami, Polacy Niemcami, Amerykanie światem, Rosjanie zachodem, Przy wsparciu algorytmów i miliarderów z tymi ludźmi można zrobić wszystko. Trzymani w informacyjnych bańkach, bez wiedzy ogólnej, niedouczeni, często wtórni analfabeci, są bezbronni. Podatni na kłamstwo odporni na argumenty że zostali wydymani.
13. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 08-05-2026 18:39 11 re 6 Remont estakady jest inwestycją w bezpieczeństwo. Prawda czy kłamstwo?
14. Dodane przez tokmek, w dniu - 08-05-2026 20:42 13 do Beret Mają ławki i ścieżki rowerowe tysiąc razy dłuższe niż w Polsce. Zdobywają sporo więcej medali na igrzyskach letnich i zimowych, chociaż jest ich dwa razy mniej niż nas. Może dlatego że jeżdżą na rowerach i siedzą na ławkach.
reklama
15. Dodane przez do 14, w dniu - 09-05-2026 20:28 30 W 18-milionowej Holandii/Niderlandach sporo tych medali, szczególnie na igrzyskach letnich, zdobywają migranci i osoby pochodzenia imigranckiego, które stanowią kilkanaście procent ludności tego kraju.
*Według danych Głównego Biura Statystycznego (CBS) z początku 2025 roku, około 16,8% ludności Holandii (ponad 3 miliony osób) to osoby urodzone za granicą. Jeśli weźmiemy pod uwagę szerszą definicję, obejmującą osoby, których przynajmniej jeden z rodziców urodził się poza Holandią (tzw. drugie pokolenie), odsetek ten jest znacznie wyższy i przekracza 24-25% populacji. W Polsce, według szacunków, na początku 2026 roku imigranci stanowią ok. 6,6 proc. do 7,5 proc. ludności kraju (przy populacji ok. 37,5 mln osób), co w liczbach bezwzględnych daje ok. 2,52,8 mln osób.
16. Dodane przez do 14, w dniu - 09-05-2026 22:17 20 Holendrzy zdobywają sporo więcej medali głównie na igrzyskach zimowych i raczej dlatego, że jeżdżą na łyżwach. Trochę statystyki: 1.Holandia jest potęgą w łyżwiarstwie szybkim i w 23 startach na zimowych igrzyskach olimpijskich zdobyła łącznie ponad 150 medali (średnio 6,5 medali w jednym starcie). Polska w 25 startach zdobyła łącznie 27 medali (średnio 1,1 medal w jednym starcie). 2. Holandia w 28 startach na letnich igrzyskach olimpijskich zdobyła łącznie 289 medali (średnio 10,3 medali w jednym starcie), Polska, w 23 startach - 308 medali (średnio 13,4 medali w jednym starcie). 3. W sumie na igrzyskach letnich i zimowych Holandia zdobyła łącznie 439 medali, Polska - 335 medali.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.