Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Głogów uczcił 81. rocznicę zakończenia II wojny światowej
Hołd dla bohaterów
08.05.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały
(fot. Leszek Wspaniały )
Przy pomniku w Parku Sapera w Głogowie odbyły się uroczyste obchody 81. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji patriotycznych oraz mieszkańcy. Podczas uroczystości oddano hołd ofiarom najtragiczniejszego konfliktu w historii świata oraz wyróżniono osoby szczególnie zasłużone dla pielęgnowania pamięci narodowej.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
W swoim przemówieniu starosta głogowski Michał Wnuk przypomniał o dramatycznych losach Polski podczas II wojny światowej. - Nasz kraj padł ofiarą dwóch totalitarnych reżimów - nazistowskich Niemiec i Związku Radzieckiego, a miliony obywateli straciły życie w obozach koncentracyjnych, łagrach i podczas deportacji. II wojna światowa była najstraszniejszym konfliktem w dziejach ludzkości, ale w historii Polski
odcisnęła piętno szczególne. Polscy żołnierze walczyli na wszystkich frontach konfliktu, wspierając wysiłek koalicji antyhitlerowskiej - mówił starosta.
W przemówieniu przypomniano również o ogromnych stratach materialnych i kulturowych, jakie poniosła Polska, a także o powojennej rzeczywistości, w której mimo zakończenia wojny kraj przez wiele lat pozostawał bez pełnej suwerenności. - Prawdziwą wolność Polacy wywalczyli dopiero wiele lat później. Integracja Polski z NATO i Unią Europejską ostatecznie pogrzebała jałtański porządek świata - podkreślał Michał Wnuk.
Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było odznaczenie sztandaru Powiatu Głogowskiego oraz starosty Michała Wnuka Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Przedstawiciele organizacji podkreślali zaangażowanie samorządu w organizację uroczystości patriotycznych oraz wspieranie inicjatyw budujących świadomość historyczną młodego pokolenia.
Szczególnie wzruszającym momentem było nadanie tytułu honorowego prezesa Zarządu Powiatowego Związku Kombatantów RP porucznikowi w stanie spoczynku Wiktorowi Wolskiemu, który w tym roku obchodzi 100. urodziny. Przypomniano jego wojenną drogę - od służby w II Armii Wojska Polskiego jako łącznościowiec, po udział w walkach zakończonych pod Berlinem. Po wojnie Wiktor Wolski należał do pionierów odbudowujących polski Głogów. Sam jubilat nie krył wzruszenia. - Jestem uczestnikiem II wojny światowej. Osiemnaście lat miałem, kiedy trafiłem do wojska w Żytomierzu. Szlakiem II Armii Wojska Polskiego doszedłem pod Berlin. Zostałem ranny, ale cieszę się, że mogę dziś być z państwem. Za kilka miesięcy skończę 100 lat - mówił porucznik Wiktor Wolski, dziękując uczestnikom za obecność.
Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów i oddaniem hołdu wszystkim ofiarom II wojny światowej.
1. Dodane przez Taki tam, w dniu - 08-05-2026 18:26 187 Tusk się zbroi, wziął pożyczkę SAFE. Przed kim się zbroi? No właśnie przed kim??? Ktoś mądry odpowie? Czy to nie on zlikwidował mnóstwo jednostek wojskowych? Czy to nie on zredukował Wojsko Polskie poniżej 100tyś. żołnierzy? Czy to nie on wyśmiewał się z żołnierzy WOT-u? Czy to nie on wyśmiewała się z "płotu". na granicy z Białorusią? Czesi na nas nie napadną, Słowacy zapewne też nie, Ukraina? Wątpię! No to kto? Niemcy? No co, przecież to przyjaciele, zostali ruski! No ale: "Nigdy nie pozwolę by Polska prowadziła antyrosyjską krucjatę". Dalej: "Chcemy dialogu z Rosją, taką, jaka ona jest"! No i " My ze swej strony, z premierem Putinem przypilnujemy by nikt piasku w tryby nie sypał" Wiecie czyje to są słowa?? Czy te słowa nie świadczą o zażyłości z Putinem? No to jaka wojna którą straszy? Przed kim się zbroimy??? Czekam na mądre odpowiedzi, pozdrawiam mądrych! Redakcjo, nikomu nie ubliżam, piszę kulturalnie ... . Przejdzie?
2. Dodane przez Re; 1., w dniu - 08-05-2026 20:45 105 W sumie to Rosja już z nami wygrywa. Umiejętnie i dyskretnie wpływa na naszą nacjonalistyczną, faszyzującą prawicę w celu osłabienia sojuszu z NATO i UE. Stwarzając wrażenie potencjalnego zagrożenia, wpływa na gigantyczne wydatki zbrojeniowe, co teraz odbija się na opiece medycznej i Polskiej nauce. Niezadowoleni, wystraszeni, zubożali obywatele będą głosować na coraz to bardziej szurniętych polityków, a z nimi co już widać, za jakiś czas, znajdziemy się w Rosyjskiej strefie wpływów. Pogratulować moskalom skuteczności, ale znają nas jak zły szeląg i wyciągają wnioski. Nie martw się polityką Tuska, martw się polityką następców, będą coraz ciekawsi.
3. Dodane przez do 1, w dniu - 08-05-2026 21:08 96 Przy okazji tego zbrojenia się Tusk i ferajna naruszają unijne i polskie prawo: -zastosowali złą podstawę prawną - wykorzystali art. 122 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który dotyczy sytuacji kryzysowych, a z takową obecnie nie mamy do czynienia. Użycie złej podstawy prawnej do tworzenia SAFE miało umożliwić całkowite pominięcie Parlamentu Europejskiego. Naruszenie unijnego traktatu ws. sprawie SAFE trafiło już do Trybunału Sprawiedliwości Europejskiej, który ma się w tej kwestii wypowiedzieć. Rząd Donalda Tuska nie czekając na rozstrzygnięcie TSUE już dziś podpisał umowę pożyczki, która za chwilę może okazać się nielegalna. -naruszyli zapisy Traktatu Unii Europejskiej, które stanowią, że kwestie obronności pozostają zastrzeżone do wyłącznej kompetencji krajów członkowskich (art. 4 ust. 2 oraz art. 41 ust. 2 TUE). Jakakolwiek zmiana tego zapisu wymaga przeprowadzenia procedury zmiany traktatu, nie decyzji unijnych urzędników i szefów państw. Do zmiany traktatu stowarzyszeniowego niezbędna jest zgoda parlamentu danego kraju, a nawet przeprowadzenie krajowego referendum. -złamali osiem artykułów konstytucji RP: art. 26 ust. 1, art. 89, - art. 90, art. 126 ust. 2, art. 133, art. 134, art. 216 ust. 5. -złamali Ustawę o obronie ojczyzny: art. 24. pkt 1 ust. 1., pkt 1 ust. 2., pkt 1 ust. 3., pkt 1 ust. 4., pkt 1 ust. 6. oraz art. 25.
4. Dodane przez do 1, w dniu - 08-05-2026 21:45 117 Tusk tylko udaje, że się zbroi. On na gwałt potrzebuje kasy, żeby zasypywać rosnącą w ekspresowym tempie dziurę budżetową.
5. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 08-05-2026 22:23 813 Komentarze ruskich onuc czy otumanionych ruską propagandą 1, 3 i 4 to typowo kremlowski przekaz. ad 1. - Konsolidacja, zmiana lokalizacji czy zmiana uzbrojenia to likwidacja? - Żołnierzy WOT-u miał dosyć nawet ich dowódca gen. Kukuła zmieniając choćby kolor beretu. - Śmieszny płot zbudowany przez PiS musiał być poprawiony i to zrobił Tusk. - Po śmierci prezydenta Kaczyńskiego jego brat mówił o przyjaciołach Rosjanach sprawdzonych jako prawdziwi przyjaciele Polski i Polaków, braci. Tusk tak daleko nie posunął się mówiąc o Rosji i Rosjanach. - Chciał dialogu z Rosją kiedy? To było przed rokiem 2010 a Kaczyński z PiS handlował z Rosją nawet po roku 2014 i do końca maja 2025. Masz odpowiedź.
3. - Nie ma sytuacji kryzysowej bo to nie rosyjskie rakiety latają nad Polską, to nie rosyjscy dywersanci niszczą tory, podpalają co się da i gdzie się da, to nie rosyjskie trole sieją dezinformację i atakują infrastrukturę komunikacyjną i to nie rosyjskie pieniądze pompowane są w partie prawicowe? Jak to nie jest kryzys to co nim jest? - Władze unijne, jej parlament nielegalnie finansuje polskie zbrojenia? Tak ci oficer prowadzący FSB powiedział czy sam na to wpadłeś? - Artykuły tej ustawy wyślij lokatorowi Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Może ktoś mu to wyjaśni jakie ma obowiązki.
4. Sam chyba nie wierzysz w to co napisałeś. 180 miliardów to zaledwie byłoby tylko polukrowanie dziury budżetowej jaką wykopał PiS. Nawet gdyby chciał ją zasypać to byłoby to dopiero na 1/5 jej głębokości.
6. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 08-05-2026 22:27 79 Jeszcze co do mądrości PiSowskiej i prezydenckiej. Znany z tego, że jest synem aferzysty z Góry błysnął jeszcze jednym grzmotem intelektualnym. Wg tego tuza intelektu, Polska powinna nadal opierać się na węglu bo np. czołgi na prąd z paneli fotowoltaicznych czy z wiatru nie pojadą. Tak sobie myślę, czy były czołgi na węgiel?
7. Dodane przez Do 6.), w dniu - 09-05-2026 04:40 112 Oj wójcie, widzę że kiepsko u ciebie z nauką, z wiadomościami! Z tego co mi wiadomo, z węgla kamiennego, a także brunatnego można uzyskać wysokiej jakości paliwo! Czyli przy odpowiedniej technologii (obniżenie kosztów produkcji) czołgi na "węgiel" pojadą! Pewnie przynajmniej w tym temacie się ze mną zgodzisz. Coś ci także nie wyszło w punkcie ad 1 Konsolidacja? Zmiana lokalizacji? Zmiana uzbrojenia? O czym ty człowieku bredzisz? Gdzie to wyczytałeś? Żołnierzy WOT, miał dość nawet Kukuła, ale już ich nie ma dość, czyli co? Kukuła to nie wyrocznia, przyczepiłeś się do koloru beretów. Wójcie, pomyśl? Czy nie ośmieszasz się? Oby Wojsko Polskie miało tylko taki problem! Śmieszny płot? Przypomnę ci słowa Tuska: tej "płot" niepowstanie za miesiąc, za trzy, ani za rok, on nigdy niepowstanie! Powstał? Oto (...) Tuska! Jego jakość? Masz pewność, że kaczor by go nie poprawił? To kolejna twoja bzdura! Myślę że znajdą się ludzie którzy podważą także twoje pozostałe mądrości.
8. Dodane przez Re6, w dniu - 09-05-2026 06:46 44 Owce już posneły?,barany jeszcze nie.
9. Dodane przez do 5, w dniu - 09-05-2026 12:48 111 Po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego jego brat w liście "Do braci Moskali" podziękował Rosjanom (nie Putinowi) za pomoc i życzliwość okazaną Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem. Dziękował za odruch współczucia i sympatii milionów Rosjan, który został przez Polaków dostrzeżony i doceniony: "Dziękujemy za każdą łzę, za każdy zapalony znicz, za każde wzruszające słowo. Polacy pamiętają ciosy i kule zbrodniarzy z NKWD, ale pamiętają także, że w tym strasznym czasie od bardzo wielu Rosjan spotykała ich pomoc. Pamiętają, że wielu Rosjan potrafiło podzielić się tym, co mieli, choć mieli bardzo, bardzo niewiele. Ja sam wiem, że mój dziadek Aleksander Kaczyński usłyszał od Rosjanina: "Aleksandrze Piotrowiczu, biegite". I dzięki temu uratował moją babkę, mojego ojca i siebie."
10. Dodane przez do 5, w dniu - 09-05-2026 13:44 91 Tusk chciał dialogu z Polską od 2007 roku i kontynuował go nawet po 2010 roku. W 2011 roku utworzono Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (w 2022 r. - po pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, przemianowane na Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego). Rok później w Polsce gościła ważna "twarz" reżimu Putina - patriarcha Cyryl. Na zaproszenie polskiego episkopatu na czele z abp Michalikiem (chwalony wówczas przez mainstream za dążenie do pojednania polsko-rosyjskiego, a także& podejmowanie decyzji niezależnych od "rusofobicznego" PiS) i z pełną aprobatą czołowych polityków PO, którzy uczestniczyli w spotkaniu z Cyrylem na Zamku Królewskim w Warszawie. Prasa pisała wówczas o nowej odsłonie relacji polsko-rosyjskich. Wizytę moskiewskiego patriarchy w Polsce krytykowało będące wówczas w opozycji Prawo i Sprawiedliwość. Dopiero po wydarzeniach na Ukrainie z 2013 r. i 2014 r., czyli nielegalnej aneksji Krymu i wojny w Donbasie, Tusk zaczął powoli dostrzegać to, o czym politycy PiS i nieżyjący już wówczas prezydent Lech Kaczyński mówili od lat. Mimo to w czasie rządów PiS postawę prezesa partii Tusk określał mianem "szarżowania". W 2022 roku najpierw twierdził, że Polska nie może "szarżować" z sankcjami na Rosję, ponieważ koszta mogłyby uderzyć w pierwszym rzędzie w nasz kraj, a na przełomie marca i kwietnia tegoż roku, a także w kolejnych latach (2024), zmienił retorykę, apelując o uszczelnienie sankcji i ostre działania przeciwko Rosji, wskazując, że sankcje "muszą przestać być fikcją". Innymi słowy, jak długo się dało, "troską" o Polskę maskował asekurancką postawę wobec reżimu, który coraz bardziej przesuwał granice swojej agresji, aż w końcu doszedł do takiego momentu, gdy mówi się już nie tyle o kosztach sankcji dla poszczególnych krajów czy wspólnot, ale o tym, że na drugiej szali jest życie Ukraińców i bezpieczeństwo całej Europy. Czym i w jaki sposób Kaczyński pod rządami Tuska handlował z Rosją nawet do końca maja 2025 roku? Masz odpowiedź?
11. Dodane przez do 5, w dniu - 09-05-2026 14:04 101 Tyle tylko, że wykorzystanie Art.122 do finansowania obronności budzi kontrowersje prawne. Artykuł ten bowiem jest tradycyjnie stosowany do kryzysów gospodarczych, a eksperci wskazują na ryzyko naruszenia zakazu finansowania działań wojskowych z ogólnego budżetu UE. Nawet niemiecki Bundestag ostrzega, że unijna pożyczka SAFE może być bezprawna i łamać Traktaty UE. Z analizy prawnej niemieckiego parlamentu wynika, że pożyczka z SAFE może naruszać unijne traktaty, a także być nieefektywna ekonomicznie. Autorzy raportu wskazali, że instrument może naruszać zakaz wykorzystywania funduszy UE na działania operacyjne o charakterze wojskowym lub obronnym. W ocenie autorów raportu wątpliwości budzi oparcie programu na art. 122 traktatów UE, który jest zwykle stosowany w sytuacjach kryzysów gospodarczych. W analizie zaznaczono, że takie rozwiązanie "nie jest powszechnie akceptowane", a także wskazano, że "nawet finansowanie towarów i usług związanych z obronnością" może podlegać traktatowemu zakazowi, zwłaszcza gdy "przeznaczone dla Ukrainy, a nie dla państw członkowskich UE". A jak już przyznał sam rząd Tuska część środków (co najmniej 8 miliardów złotych!) z pożyczki SAFE, którą sami będziemy spłacać przez 45 lat zostanie przeznaczona na rzecz Ukrainy. Niedawno podobne wnioski prawne przedstawił u nas prof. Ryszard Piotrowski, jeden z najbardziej uznanych polskich konstytucjonalistów, który wskazywał, że ustawa o pożyczce z SAFE jest niezgodna zarówno z Konstytucją RP, jak i Traktatami UE. Warto też przypomnieć, że do tej pory aż 8 państw zrezygnowało z uczestnictwa w programie - Austria, Irlandia, Luksemburg, Malta, Holandia, Słowenia, Szwecja oraz... Niemcy, które tak mocno kibicują, żebyśmy w ten program weszli.
12. Dodane przez do 5, w dniu - 09-05-2026 14:24 100 To co napisałeś wskazywać może, że nie doceniasz Tuska i jego niektórych ministrów, którzy dają wiarę popularnemu przysłowiu: "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka" czy zasadzie: "małymi krokami do celu". A czym, jak nie zaledwie polukrowaniem jest np. zaoszczędzenie przez MZ 625 mln zł poprzez wprowadzenie niższych stawek za tzw. nadwykonania w badaniach diagnostycznych (gastroskopia, kolonoskopia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa)?
13. Dodane przez Człek, w dniu - 10-05-2026 08:30 82 SAFE jest po to, żeby go wziąć. Później będzie płacz, jak z frankowiczami. Ale co tam, Tuska już nie będzie przy władzy, a nasze dzieci będą spłacać.
reklama
14. Dodane przez do 13, w dniu - 10-05-2026 13:32 62 Stowarzyszenie Prawnicy dla Polski wystąpiło do Tuska z wnioskiem o ujawnienie pełnej treści umowy na SAFE: "Domagamy się ujawnienia całej umowy wraz ze wszystkimi załącznikami i wersjami językowymi, ponieważ dokument ten może dotyczyć wielomiliardowego zadłużenia obciążającego wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. Państwo prawa nie może opierać się na komunikatach PR i konferencjach prasowych. W demokracji treść umów zawieranych przez władzę musi być jawna dla obywateli."
15. Dodane przez do 1, w dniu - 10-05-2026 14:11 46 PiS zaczął w 2005 roku likwidować jednostki wojskowe a Tusk skończył .To PiS zaczął podskakiwać do bandytów Ruskich i z tego powodu Tusk zbroi nasz kraj , co w tym złego ?
16. Dodane przez do 3, w dniu - 10-05-2026 14:15 17 Nie zaprzątaj sobie tej pustej główki SAFE a te paragrafy , ustawy to ściema dla takich nie znających prawa jak Ty . Komentarz Twój jest idiotyczny .Amen
17. Dodane przez do 4, w dniu - 10-05-2026 14:15 05 Naprawdę ????
18. Dodane przez do 8, w dniu - 10-05-2026 14:23 00 Do kogo o to masz pretensje ? sąsiad hałasuje ?
19. Dodane przez 15, w dniu - 10-05-2026 15:59 53 Tusk przyjaciela Putina będzie atakować? Ha ha ha ha
20. Dodane przez do 17, w dniu - 10-05-2026 16:32 60 Tyle tylko, że na niby, na aby-aby i byle jak.
21. Dodane przez do 19, w dniu - 10-05-2026 16:34 72 Tusk przecież też nie musi się bronić przed przyjacielem.
22. Dodane przez do 16, w dniu - 10-05-2026 21:25 70 Bredząc właśnie wykazałeś swoją idiotyczną "znajomość" tych paragrafów, ustaw i prawa.
23. Dodane przez lala, w dniu - 14-05-2026 18:59 11 O czym będziecie pisać jak zabraknie Tuska? Wszyscy na wszystkich ujadają, szkoda słów!
reklama
24. Dodane przez do 23, w dniu - 14-05-2026 21:20 10 Jak zabraknie Tuska to i tak w temacie ujadania nic się nie zmieni. Takie czasy, tacy ludzie...
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.