Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Rynek w Polkowicach zamienił się w prawdziwe centrum strażackiej akcji. Czerwone wozy bojowe, pokazy ratownictwa, historyczna sikawka konna i tłumy dzieci z zainteresowaniem zaglądających do kabin pojazdów, tak mieszkańcy świętowali Dzień Strażaka podczas rodzinnego festynu przygotowanego przez strażaków PSP i druhów OSP z całego powiatu. Wydarzenie było nie tylko okazją do zabawy, ale także do promocji służby i edukacji najmłodszych.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- Na dzisiejszym pikniku strażackim dla dzieci można zobaczyć sprzęt pożarniczy, samochody. To głównie jest po to, żeby zachęcić młodzież i dzieci, żeby mogli zobaczyć nasz sprzęt, jak działamy. Są pokazy z pierwszej pomocy. Jest też zabytkowa nasza sikawka konna, która kiedyś była używana przez strażaków. Na ten moment mamy dużo większe samochody, sami dowozimy wodę, kiedyś trzeba było to bardziej organizować. Jak widać, dzieci też
się angażują, żeby zobaczyć jak to było kiedyś, że trzeba było użyć dużo więcej siły, żeby ten pożar zgasić. Dzieci mają dostęp do pojazdów, mogą usiąść sobie w pojeździe, czy to na miejscu kierowcy, dowódcy czy ratownika, zobaczyć jak to wygląda z perspektywy strażaka przy dojeździe do zdarzenia - mówił nam młodszy kapitan Adrian Ziemiański, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Polkowicach.
Festyn przygotowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach wspólnie z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. To jednak był dopiero początek obchodów. Jeszcze tego samego dnia na rynku zaplanowano uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną medale prezydenckie, resortowe i związkowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
Podczas święta strażacy podsumowali również miniony rok swojej pracy. - Poprzedni rok mieliśmy bardzo intensywny. Zanotowaliśmy łącznie 1027 zdarzeń, z czego 295 pożarów, 640 miejscowych zagrożeń i 92 fałszywe alarmy. W stosunku do roku 2024 to wzrost o 11 procent. Dodam tylko, że w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy uratowali mienie o łącznej wartości ponad 98 milionów złotych - podkreślał starszy brygadier Piotr Woźniakiewicz, komendant powiatowy PSP w Polkowicach.
Na terenie powiatu polkowickiego służbę pełni obecnie 53 funkcjonariuszy PSP oraz trzech pracowników cywilnych. Działa tu także 28 jednostek OSP, z czego blisko 500 strażaków w grupach operacyjno-technicznych pozostaje w stałej gotowości do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
W ramach obchodów Powiatowego Dnia Strażaka zaplanowano także: o godz. 14. Msze Świętą w Kościele pw. św. Barbary, a godz. 15. Uroczysty apel na Rynku w Polkowicach.
1. Dodane przez Mama, w dniu - 23-05-2026 09:04 83 Zauawazyla, że w Polkowicach gdyby panie w przedszkolach i rodzice nie mobilizowały sie z dziecmi na takie wydarzenia to frekwencja by byla taka jak kot napłakał. Polkowice bardzo sie zamknęły w sobie i nie ma takiego zapału jak kiedyś. Moim zdaniem to przykąłd z góry patrzy sie tylko na lans a czlowiek staje tylko do zdjecia :-(
2. Dodane przez Do mamy, w dniu - 23-05-2026 10:07 45 Jejku, zaproszenie na to wydarzenie szkoły i przedszkola dostały wcześniej, jest to zorganizowane właśnie dla dzieci. A że robią zdjęcia?Teraz zdjęcie robi się nawet przed posiłkiem#
3. Dodane przez Kolo, w dniu - 23-05-2026 16:57 21 Przypominam o elewacji na ociosowej
4. Dodane przez Adas, w dniu - 23-05-2026 17:08 20 Jak cię praca w ręce parzy - idź do straży
5. Dodane przez państwo z dykty.., w dniu - 24-05-2026 08:51 41 Wczoraj wieczorem doszło do skandalicznej i bezprecedensowej sytuacji. Po anonimowych zgłoszeniach dotyczących możliwego pożaru oraz zagrożenia życia osób przebywających w lokalu, służby - straż pożarna oraz policja - weszły siłowo, wyważając drzwi, do domu rodzinnego prezydenta Karola Nawrockiego w Gdańsku. Red.Sakiewicz: Mogli skuć małżonkę prezydenta. Mocne oskarżenia pod adresem Kierwińskiego.
6. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 24-05-2026 09:08 50 Red.Stanowski bezlitosny dla ludzi Tuska po włamie do domu prezydenta! "Odwińcie taśmę o tydzień, żeby wskazać debili" Red. Krzysztof Stanowski zauważył, że szybkiej reakcji władzy, nagłego zwoływania rządu i służb, nie było w sytuacji, gdy była seria fałszywych alarmów i kuriozalnych interwencji służb w domach konserwatywnych dziennikarzy czy mediów.
7. Dodane przez do 6, w dniu - 24-05-2026 12:13 60 Dziwnym trafem alarmy omijają szerokim łukiem dziennikarzy, media i polityków lewicowo-liberalnych i konfederacyjnych.
8. Dodane przez do 5, w dniu - 24-05-2026 12:13 30 Na kogo teraz kolej?
9. Dodane przez do 6, w dniu - 24-05-2026 12:23 50 Obraz państwa pogrążonego w rozpadzie, które nawet wobec prostych działań dywersyjnych okazuje się bezbronne.
10. Dodane przez do 5, w dniu - 24-05-2026 13:28 40 Straż pożarna oraz policja, po przybyciu na miejsce przeprowadziły rozpoznanie tak, że kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o siłowym wejściu do lokalu. No i po rozwaleniu drzwi okazało się, że nie stwierdzono zagrożenia pożarowego ani obecności osób poszkodowanych. Pytanie: Na czym musiało polegać to uśmiechnięte "nowoczesne" rozpoznanie, które skutkowało potrzebą łomiarskiego wyważenia drzwi?
11. Dodane przez do 6, w dniu - 24-05-2026 13:34 60 Skoro szef MSWiA ogłaszał publicznie, że Prezydent Polski jest "zdrajcą" i jest na "kursie kolizyjnym z polskim interesem narodowym", to jak może skutecznie dbać o bezpieczeństwo Głowy Państwa?
reklama
12. Dodane przez do 5 i 6, w dniu - 24-05-2026 13:50 50 Dwa wnioski: 1.Wtargnięcie policji do mieszkania naczelnego TV Republika = wet za wyjazd Ziobry z Węgier do USA na wizie dziennikarskiej i przyjęcie przez niego roli komentatora tej stacji. 2.Siłowe wejście do mieszkania prezydenta RP = wet za decyzję Donalda Trumpa dotyczącą wysłania pięciu tysięcy amerykańskich żołnierzy do Polski, w podjęciu której główną rolę odegrał prezydent Karol Nawrocki.
13. Dodane przez Do5, w dniu - 24-05-2026 16:55 14 W tv riepublika mówili, że to dom batyra?
14. Dodane przez do 13, w dniu - 24-05-2026 20:58 30 Co ty możesz wiedzieć o Batyrze.
15. Dodane przez 2., w dniu - 24-05-2026 21:15 31 Hej , czy burmistrz Polkowic określi się w sprawie (...)? On tak lubi niebieskie (...)wieszać obok polskiej flagi !
reklama
16. Dodane przez do 13., w dniu - 24-05-2026 21:24 40 Pogratuluj mieszkańcom Krakowa , że wysłali prezydenta miasta na zieloną trawkę.
17. Dodane przez Przemek, w dniu - 25-05-2026 07:55 10 Z Polkowic do Krakowa - podobna droga ;-)
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.