Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartPiłka ręczna Miedziowe w potrójnej koronie. Wygrały ligę szósty rok z rzędu
KGHM MKS Zagłębie - PGE MKS El-Volt Lublin 29:26
Miedziowe w potrójnej koronie. Wygrały ligę szósty rok z rzędu
22.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki
(fot. Artur Starczewski)
Nie było łatwo. Decydujący o tytule mecz przyniósł mnóstwo nerwów, twardej, ostrej gry i nagłych zwrotów akcji, ale na koniec kibice w hali RCS w Lubinie oszaleli ze szczęścia. Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia pokonały odwieczne rywalki z Lublina 29:26 i przypieczętowały mistrzostwo Orlen Superligi. To dla nich idealne zwieńczenie sezonu, w którym sięgnęły po potrójną koronę na krajowym podwórku.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Jak można było się spodziewać, na parkiecie iskrzyło od pierwszych minut. Obie ekipy zawzięcie walczyły o każdy centymetr boiska, a sędziowie raz po raz dyktowali rzuty karne. Niemal przez całą pierwszą połowę trwała twarda wymiana ciosów i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi. Przy stanie 10:10 podopieczne Bożeny Karkut wreszcie wrzuciły wyższy bieg. Kinga Jakubowska najpierw trafiła z gry, chwilę później dołożyła gola
z rzutu karnego, a skutecznym rzutem popisała się też Cesareo. Przewaga gospodyń mogła wzrosnąć nawet do czterech trafień, ale karnego nie wykorzystała Alicia Fernandez. W ostatniej akcji pierwszej połowy Daria Przywara zmniejszyła straty i zawodniczki schodziły na przerwę przy wyniku 14:12 dla Miedziowych.
Lublinianki nie zamierzały jednak odpuszczać i już po sześciu minutach drugiej połowy doprowadziły do remisu 17:17. To wywołało natychmiastową reakcję sztabu Zagłębia - Bożena Karkut wzięła czas, by uspokoić emocje i przekazać kluczowe wskazówki. Chwilę później kibice zobaczyli akcję, która mogła okazać się punktem zwrotnym całego meczu. Cesareo obejrzała dwuminutowe upomnienie, ale grające w osłabieniu gospodynie uratowała Monika Maliczkiewicz, kapitalnie broniąc rzut karny. Ta interwencja natchnęła miejscowe. Miedziowe grając później w przewadze ruszyły do zmasowanego ataku, błyskawicznie odskakując rywalkom. W szeregi przyjezdnych wkradło się zmęczenie i proste błędy, a gra Lublina kompletnie się posypała.
Na 10 minut przed końcową syreną przewaga Zagłębia wynosiła już cztery bramki i złote medale były na wyciągnięcie ręki. W końcówce na ławkę kar powędrowała jeszcze Jakubowska i mistrzynie Polski musiały radzić sobie w osłabieniu. Lublin zdołał odrobić dwa trafienia z rzutów karnych, ale to było zdecydowanie za mało, by odebrać zwycięstwo ekipie z Dolnego Śląska. Ostatecznie Miedziowe wygrały wojnę nerwów 29:26. Szczypiornistki Zagłębia Lubin wywalczyły szósty z rzędu, a siódmy w historii klubu tytuł mistrzyń Polski.
Bramki dla Zagłębia rzuciły: Karolina Kochaniak - 8, Alicia Fernandez - 6, Kinga Jakubowska - 5, Julia Pietras - 3, Elisabeth Cesareo - 2 oraz po jednym trafieniu Adriana Cardoso, Joanna Drabik, Mariane Fernandes, Malena Cavo i Kinga Grzyb.
1. Dodane przez górnik, w dniu - 22-05-2026 23:00 721 Było już to wiadome prawie od początku sezonu że Karkutowa i jej ekipa będą mistrzyniami w amatorskiej superligi. RRodzina się cieszy kasę Kulesza zaoszczędził degradując Panów do ligi centralnej. Kibicki a raczej wyboRRcy dostali darmowe wejściówki i poudawali wielkich kibicóu. Zaś europejskie puchary i zaś łomot. Ten sezon był ustawiony pod RRodzinną drużynkę zaś będą na wzajem lizać się po czterech litetach jaki to sukces. Ale Zagłębie to RRodzina żaden sport tylko korupcja. Bawcie się ale do czasu.
2. Dodane przez Do 1, w dniu - 22-05-2026 23:10 124 Do 1 ty naprawdę masz problem ze sobą, poważny i beznadziejny . ciebie chyba ktoś skrzywdził... i to twoje prostackie "zaś"... ze wsi jesteś?
3. Dodane przez Do1, w dniu - 22-05-2026 23:13 94 Ale ty masz smutne życie.
4. Dodane przez Do 1, w dniu - 22-05-2026 23:43 123 Biedny zakompleksiony sfrustrowany człowieczku.
5. Dodane przez ola, w dniu - 22-05-2026 23:55 134 To był super mecz przy pełnych trybunach i rewelacyjnym dopingu. Kolejny złoty medal. Brawo dziewczyny, trenerka oraz zarząd za wspaniały sezon trzy korony zdobyte. Lubin to potęga.
reklama
6. Dodane przez GóRRnik, w dniu - 23-05-2026 00:14 131 Widać boli że wygwizdali ministra, oj boli&&& Gratulacje WZL!
7. Dodane przez Do górnik, w dniu - 23-05-2026 01:02 111 Fajny chłopak jesteś, ale naucz się pisać, jak już musisz publikować te swoje śmieci
8. Dodane przez JPRD, w dniu - 23-05-2026 01:27 63 Załatwcie szybko jakiegoś lekarza na cito ! ... dla gościa , który pod każdym artykułem o piłce ręcznej kobiet Zagłębia marginalizuje wysiłek dziewczyn wniesiony w cały sezon. Walić RR , doceń wysiłek...
9. Dodane przez do pseudgórnika spod 1, w dniu - 23-05-2026 05:19 101 Jest i on!! Post o Zagłębiu? Pierwszy legnicki troll od razu musi napisać. Boli mistrz? I bardzo dobrze. PS Internet dobrze chodzi z 800+ ciężko zarobionych dla ciebie przez górników??!!
10. Dodane przez Do 1, w dniu - 23-05-2026 07:38 74 Górniku czas zmienić lekarza
MAMY MAJSTRA BRAWO PANIE BRAWO ZAGŁĘBIĘ
11. Dodane przez jergol, w dniu - 23-05-2026 07:57 84 Do ''górnik'. Czy ty taki głupi się urodziłeś, czy tą głupotę nabyłeś ?
12. Dodane przez Marcin, w dniu - 23-05-2026 09:35 42 Gratulacje.
13. Dodane przez Jola, w dniu - 23-05-2026 11:18 34 Najlepiej przyjść na halę co niektórzy raz do roku bo darmowe wejściówki i poudawać wielkich kibiców na pokaz. Sami wyboRRcy i nikt poza tym.
14. Dodane przez Arek, w dniu - 23-05-2026 11:24 32 Do 11. Głupich się nie sieje oni się tacy rodzą...... Odnośnie do 1. Nie masz pojęcia ile pracy wkładają takie dziewczyny w sport aby coś osiągnąć. A ty co? Piwko po zmianie, pseudogórniku i to jest to co możesz osiągnąć. Żal. Szacunek dla prawdziwych górników.
15. Dodane przez AntyKomuna, w dniu - 23-05-2026 11:30 28 Tutaj widać jak na załączonym obrazku hejt.Hejt o niesamowitej sile. Słów obrażania"górnika"jest tyle że co niektórym specjaliści od głów nie pomogą. Mali zawistni chamscy pełni agresji ludzie którzy na pewno są fanatykami Dumnych z Lubina lub są nimi pokazują swoje prawdziwe oblicze. Tacy rządzą i mieszkają w Lubinie. Górnik napisał prawdę o tym RRodzinnym klubie i opluto Go oraz potrakowano wiadrem pomyj. To wy macie kompleksy i coś z głowami. Gorzej być z wami nie może.
16. Dodane przez Do kom.5, w dniu - 23-05-2026 11:40 41 Ola daj spokój z tą wazeliną.
17. Dodane przez Bogumił, w dniu - 23-05-2026 13:16 22 Jaka liga taki mistrz.
18. Dodane przez do czerwonego spod 15, w dniu - 23-05-2026 15:00 22 Widać, że nie skończyłeś nawet podstawówki skoro słowa jednych dla ciebie są hejtem, a wieczne obrażanie całego Zagłębia ( czy to nożnej czy ręcznej bez różnicy, czy to kobiety czy mężczyźni - bez różnicy ) są słowami prawdy i nie ma w nich nic złego. Marne musisz mieć życie z tych 800 plus, współczuję. Można nie być fanem RR ale, co winne kobiety, że wygrywają?? W prawdzie już weekend ale od pn psychiatrzy przyjmują ponownie. Chętnie cie przyjmą.
19. Dodane przez gonzor wspaniały, w dniu - 23-05-2026 18:40 20 Cieszycie się z mistrzostwa kobiet, OK, a o spadku mężczyzn do LC nikt nie mówi ?
20. Dodane przez Voja, w dniu - 24-05-2026 08:50 22 Brawo dla dziewczyn. Smutne natomiast jest, że jakiś tam osobnik mający czelność podpisać się górnik, naśmiewa się z tego sukcesu, wątpiąc w uczciwość ligi. Podważa uczciwość sędziów? co już nadaje się do prokuratora. Podważa pracę oraz zaangażowanie wszystkich osób we wszystkich klubach. Ciekawe czy kiedykolwiek próbował pobiegać pół godziny w sali, nie z taką intensywnością jak na meczu, tylko tak relaksacyjnie. Co robi dla utrzymania kondycji? Będzie lepiej się czuł jak sam pobiega. Może wtedy zmieni zapatrywanie.
21. Dodane przez Bobi, w dniu - 24-05-2026 09:22 12 Polska beznadziejna liga kobiet w PR.Lubin nie ma się czymś szczycić to dobre i to
reklama
22. Dodane przez gonzor wspaniały, w dniu - 24-05-2026 09:29 10 "Wygrały szósty rok z rzędu..." Panie redaktorze, czy się przełoży to na europejskie rozgrywki, czy będzie jak do tej pory blamaż? Z uporem maniaka wspomnę o drużynie męskiej, od kilku lat była sekowana, brak nakładów na zespół,tylko zespół pani Karkut, zawodniczki wybitnej, trenerka niekoniecznie. Proszę nie mówić tyle wygrała, OK , rozgrywki międzynarodowe DNO.
23. Dodane przez Kibic, w dniu - 24-05-2026 11:55 20 Zawsze zastanawiam się dlaczego trenerka piłkarek ręcznych Natasza Tsvirko w czasie meczów siedzi na trybunach a nie na ławce że sztabem trenerskim?Czy ktoś odpowie mi na to pytanie?
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.