Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
13
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Antoni, Lucjan,
Maria Magdalena,
Tobiasz
Do końca roku 201 dni.
Start arrow Głogów arrow Budowa obwodnicy Głogowa ma ruszyć już w lipcu

Nowy most przez Odrę coraz bliżej

Budowa obwodnicy Głogowa ma ruszyć już w lipcu

27.05.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały

(fot. Leszek Wspaniały )
W kluczowy etap wchodzi budowa obwodnicy Głogowa. Podczas konferencji prasowej przedstawiono wizualizacje nowego mostu, szczegóły techniczne inwestycji oraz harmonogram prac. Jak zapowiedział wicewojewoda Artur Jurkowski, jeśli nie pojawią się komplikacje formalne, roboty budowlane rozpoczną się już w lipcu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60

Nowy most powstanie w ciągu drogi krajowej nr 12 i będzie jednym z najważniejszych elementów obwodnicy Głogowa. - Konstrukcja będzie miała 700 metrów długości, niemal 27 metrów szerokości i zostanie oparta na dwunastu przęsłach. Projekt przewiduje również 13-metrowy prześwit nad najwyższym punktem żeglownym Odry, co pozwoli zarówno
na bezpieczny ruch podczas wysokiego stanu wód, jak i na swobodny przepływ jednostek pływających. Wszystko zostało tak zaprojektowane, żeby można było korzystać z mostu nawet podczas podwyższonego poziomu Odry. Statki również będą mogły pod nim przepływać
- podkreślał A. Jurkowski.

Na moście znajdzie się także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Projekt zakłada budowę chodnika oraz drogi rowerowej, oddzielonych barierami ochronnymi od jezdni. Dokumentacja techniczna inwestycji jest już praktycznie gotowa. W najbliższych tygodniach wojewoda ma wydać decyzję ZRID, co otworzy drogę do rozpoczęcia budowy.

Wójt gminy Głogów Bartłomiej Zimny podkreślał ogromne znaczenie inwestycji dla lokalnego układu komunikacyjnego. - Serby i Grodziec Mały są dziś mocno zakorkowane, szczególnie w niedziele i poniedziałkowe poranki. Most został zaplanowany w bardzo dobrym miejscu również z perspektywy rozwoju strefy przemysłowej - mówił włodarz, który zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Konstrukcja mostu została wyniesiona ponad koronę wału, co ma umożliwić sprawne prowadzenie działań w razie zagrożenia powodziowego.

Podczas konferencji zdradzono również, jak będzie przebiegała budowa samej przeprawy. Most ma powstawać z gotowych elementów, które będą sukcesywnie nasuwane na przygotowane podpory tymczasowe. Proces budowy nie jest dziś tak skomplikowany jak kilkadziesiąt lat temu. Gotowe elementy będą przyjeżdżały na miejsce i most będzie budowany.
 
Komentarze (49)
1. Dodane przez stary układ, w dniu - 27-05-2026 20:30 14 22
Ju z był przetarg .....uniewazniono.....i tak dwa latka przeleciało...
2. Dodane przez Ciekawy, w dniu - 27-05-2026 20:44 31 21
"Budowa obwodnicy Głogowa ma ruszyć już w lipcu". Ok, ale w którym roku?
3. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 27-05-2026 20:50 44 47
Tusk musi odejść!
4. Dodane przez Radny, w dniu - 27-05-2026 20:56 15 8
I co ja będę teraz obiecywał i inputował wybrańcom?
reklama
5. Dodane przez Rafael, w dniu - 27-05-2026 21:03 20 9
a kiedy ruszy budowa przejścia przy zamku?
6. Dodane przez do 3, w dniu - 27-05-2026 21:42 7 12
Nadal masz halucynacje nędzna podróbko? 
Boli cię ten wójt głogowski "Rafaelu".
7. Dodane przez Do 5, w dniu - 27-05-2026 21:46 30 19
Budowa obwodnicy ruszyłaby wcześniej, gdyby syn bibliotekarza głosował, zamiast się zrywać, by nakarmić kota na Żoliborzu...
8. Dodane przez Do 7, w dniu - 27-05-2026 21:53 15 20
Czego w tobie człowieku tyle nienawiści i zła? 
Czym ty się karmisz?
9. Dodane przez tokmek, w dniu - 27-05-2026 22:03 9 6
Niektórzy, nawet jak po nim przejadą, powiedzą że przejechali po wodzie. 
Albo i przeszli.
10. Dodane przez czeslaw, w dniu - 27-05-2026 22:37 21 5
Jeszcze miesiac temu mowili ze budowa ma sie zaczac w czerwcu ,a teraz mowia o lipcu gdzie jest prawda?jeszcze nic nie wykupili od rolnikow,nie ma jeszcze zgodyZRID jak sami podkreslaja.Jaka jest prawda a czas ucieka ,koszty beda rosly.i bedzie jak na podkarpaciu.Mostostal Warszawa zeszedl z budowy
11. Dodane przez KOL, w dniu - 27-05-2026 22:54 9 5
W lipcu ale którego roku chyba w kampanii wyborczej do Sejmu
12. Dodane przez do 3, w dniu - 28-05-2026 00:10 5 5
Odejdzie ale wtedy kiedy on będzie chciał a nie jakaś łachudropodszyw
13. Dodane przez do 10, w dniu - 28-05-2026 00:11 5 3
Jeszcze miesiąc temu nie kumałeś kiedy i dzisiaj nadal nie kumasz
14. Dodane przez do 5, w dniu - 28-05-2026 00:15 2 1
A PiS cię obchodzi
15. Dodane przez Zosia, w dniu - 28-05-2026 01:21 0 3
Tylko spróbuj ponownie mnie okraść
16. Dodane przez Zosia, w dniu - 28-05-2026 02:43 0 0
Będzie chorób więcej jak mnie okradnie
17. Dodane przez ZENEK, w dniu - 28-05-2026 04:12 6 3
A gdzie Rafał? Nie widzę Go na zdjęciu?
18. Dodane przez XD, w dniu - 28-05-2026 05:44 6 2
Nie, nikt nie mówił że ma się zacząć w czerwcu, po co siać zamęt?
19. Dodane przez xyz, w dniu - 28-05-2026 06:54 5 1
Jakie to polskie. Sam jad.
20. Dodane przez huk, w dniu - 28-05-2026 07:35 4 4
A co tam robi ten z Gminy Wiejskiej -(...) parcie na szkło jest.
21. Dodane przez John, w dniu - 28-05-2026 08:09 7 1
"jeśli nie pojawią się komplikacje formalne..." Czyli kolejna furtka do przełożenia inwestycji w czasie.
22. Dodane przez mmm, w dniu - 28-05-2026 08:12 7 0
Ten portal to jeden z ostatnich gdzie można komentować anonimowo i to widać jak obsiadło go grono smutnych ludzi, którym jest cały czas smutno i ten smutek wylewają w swoich komentarzach...
23. Dodane przez wójt głogowski, w dniu - 28-05-2026 08:23 8 6
Rządy p0 czy k0 bieda bezrobocie emigracja!
24. Dodane przez Pan że slawy, w dniu - 28-05-2026 08:34 6 1
Planują już od 30 lat? A może podajcie datę zakończenia budowy mostu?
25. Dodane przez NIErząd, w dniu - 28-05-2026 08:41 12 1
Super że będzie ale na szczęście budżet mamy z gumy nawet dla artystów pieniędzy wystarczy haha tfuu ten rząd i wszystkich uśmiechniętych
26. Dodane przez Jan, w dniu - 28-05-2026 08:49 6 2
obwodnica Głogowa (w ciągu DK12) wraz z nowym mostem na Odrze została wpisana do rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 20202030, program ten wprowadził rząd PIS.
27. Dodane przez D69, w dniu - 28-05-2026 08:50 11 1
Polacy to dziwny naród co by nie było zrobione to i tak będą narzekać &.. dalszy komentarz zbędny.
28. Dodane przez Xyz, w dniu - 28-05-2026 09:08 0 0
O której godzinie ?
29. Dodane przez Do 27., w dniu - 28-05-2026 09:31 3 2
To tak jak rząd, gadka wina PiS .
30. Dodane przez Do 25, w dniu - 28-05-2026 09:38 6 1
o piniądze sie nie martw. Za dwa lata zarabiając najniższą będziesz wpadał w drugi próg podatkowy, ku uciesze władzy.  
zawsze też można tymczasowo, (JAK 15 LAT TEMU!!!) podnieść VAT do 24 
no i zawsze można się wesprzeć opłatami: cukrową, tłuszczową. mięsną, warzywną, czy jaką tam sobie zażyczysz. zawsze się znajdą specjaliści, którzy w trosce o nasze zdrowie, wprowadzą opłaty za jedzenie mięsa, owoców ....
31. Dodane przez tak, w dniu - 28-05-2026 09:40 0 0
za 5 dwunasta
32. Dodane przez Ciekawy., w dniu - 28-05-2026 10:13 3 2
Już w 2006 r. przed wyborami L. Szulc i W Zubowski rozpoczeli obiecanki o moście , mija 20 lat iii no właśnie czy się doczekamy???
33. Dodane przez do 25, w dniu - 28-05-2026 10:21 6 9
Skomlesz bo braknie dla artystów PiSowskich nierobów którzy dali się kupić za 500+ i złodziejskiego rządu PiS ,których trzeba łapać po całym świecie a to też kosztuje nierobie .
34. Dodane przez do 2, w dniu - 28-05-2026 10:26 2 7
Ciekawy ale tu...... , jeden z wielu ograniczonego elektoratu PiS .Wyrażnie pisze ,, już w lipcu ,, dla mądrych wystarczająca informacja.
35. Dodane przez do 17, w dniu - 28-05-2026 10:32 0 1
Rafał PiSowski tak samo jak Zenek w Mopsie
36. Dodane przez do 31, w dniu - 28-05-2026 10:33 0 0
Dokładnie za 6
reklama
37. Dodane przez do 30, w dniu - 28-05-2026 10:41 2 5
Najlepiej jak byś wpadł to za 9 miesięcy masz do najniższej 800+ . Najlepiej to się wżiąść do solidnej roboty to nie będziesz musiał korzystać ze wsparcia rządowego nierobie . Najlepiej do wymienionych przez Ciebie wsparć było by wsparcie psychiatryczne PiSologa bo tu jest przyczyna twego zaawansowanego de.......uuuuuuuuuuuu . Zainwestuj w kamizelkę odblaskowa to będziesz biegał po granicy i jej pilnował albo Belwederu za piwo
38. Dodane przez do 27, w dniu - 28-05-2026 10:44 4 4
Nie dziwny naród. Ludzie nie wierzą w bajki, które opowiadają politycy. Wielokrotnie przekonali się, że są okłamywani. Podobnie jest z obwodnicą i mostem. Poszperaj po swoich szarych komórkach, a zobaczysz od ilu lat budowana jest przez polityków obwodnica Głogowa. W komentarzu nr 10 Czesław wyjaśnił Tobie jaka jest rzeczywistość. Obudź się.
39. Dodane przez Artur, w dniu - 28-05-2026 10:59 0 1
O jeden most za mało.
40. Dodane przez do 10, w dniu - 28-05-2026 12:54 4 0
Aby zacząć prace, decyzja ZRID musi być prawomocna/ostateczna. Aby zapłacić za grunty musi być decyzja, która jest podstawą do tego. Jak ktoś nie ma pojęcia o procedurach realizacji inwestycji ZRID to potem pisze takie kocopoły jak czesio. Naprawdę, nie każda myśl wymaga przelania jej na komentarz w internetach.
41. Dodane przez lala, w dniu - 28-05-2026 15:59 10 0
Jak już będzie obwodnica, to o czym będziecie biadolić?
42. Dodane przez Do 37, w dniu - 28-05-2026 16:58 5 7
Towarzyszu, to nie pis obiecywał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki 100 konkretów na 100 dni.  
Ale cóż szkodzi obiecać, głupi lud to kupi.  
Na szczęście idzie nowe, Kraków już pokazał kto będzie rządził po najbliższych wyborach.  
Ale nie martw się, putin tobie i całemu ko udzieli azylu
43. Dodane przez do 42, w dniu - 28-05-2026 19:16 3 5
To nowe nie idzie, a ślimaczy się, gdy Tusk z akolitami bezkarnie topią Polskę.
44. Dodane przez tokmek, w dniu - 28-05-2026 21:34 3 2
do 42 
Nie ,,głupi" a ,,ciemny". Pamiętamy kto to powiedział. 
Ten od dwóch ślubów kościelnych.
45. Dodane przez Do 44, w dniu - 28-05-2026 22:58 0 0
Tego towarzyszą nie przekona nawet to, że to Ziemia krąży wokół Słońca.
46. Dodane przez do 26, w dniu - 28-05-2026 23:02 3 2
Przypomnij kto skreślił budowę obwodnicy w 2016 roku. 
Jak sobie przypomnisz to napisz nam jeszcze co oprócz wpisania przed wyborami ten PiS zrobił w tej sprawie.  
Oni nawet promu nie potrafili zbudować a co dopiero obwodnicę.
47. Dodane przez do 44, w dniu - 29-05-2026 10:14 4 4
Tego towarzysza trzeba szanować oby wszyscy byli towarzyszami to by wiele rzeczy zrobili więcej i szybciej . Krytyczne komentarze wobec budowy obwodnicy to tylko zagłuszanie sprawy po 8 latach nic nie zrobienia przez PiS . Nie pomogą tu wynaturzania się elektoratu PiS
48. Dodane przez do 44, w dniu - 29-05-2026 15:31 2 1
No i co z tego, że powiedział? Od kiedy to dla ciebie taki autorytet?
49. Dodane przez Do 37, w dniu - 31-05-2026 13:35 2 0
Do roboty to możesz ty się WZIĄŚĆ,BYŁO BY dla ciebie lepiej,nie proponuj komuś psychologa, sam sobie zamów wizytę u specjalisty od poprawnej polszczyzny!!!!!
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama