Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Ponad 3,5 mld zł zysku netto, rekordowe 11,9 mld zł przychodów i ponad dwukrotny wzrost EBITDA, tak KGHM wszedł w 2026 rok. Wyniki za pierwszy kwartał są najlepsze od ponad dekady i pokazują, że miedziowy gigant nie tylko korzysta z dobrej koniunktury, ale konsekwentnie buduje swoją siłę operacyjną i finansową.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zarząd spółki podczas konferencji w centrali KGHM szczegółowo przedstawił wyniki produkcyjne i finansowe Grupy, nie ukrywając satysfakcji z osiągniętych rezultatów.
- Uzyskaliśmy bardzo dobre, w niektórych zakresach rekordowe, nienotowane od ponad dekady, rezultaty naszej działalności - mówił podczas konferencji wynikowej Remigiusz Paszkiewicz, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. - Poziomy produkcji w Polsce to jest kilkuprocentowy, ośmioprocentowy wzrost, jeśli chodzi o produkcję miedzi
płatnej. W całej grupie wykonaliśmy, czy zrealizowaliśmy produkcję o 4% wyższą. Po pierwsze uzyskaliśmy dwukrotnie wyższą EBITDĘ niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku i trzykrotnie wyższy zysk netto. I te dwa poziomy to są rekordy nieosiągane przez grupę od roku 2014 i 2012, to jest to, co powiedziałem, że od ponad dekady KGHM jako grupa w całości z utrzymaną kontrybucją aktywów zagranicznych na niezmniejszonym poziomie od ponad dekady - podsumował prezes Paszkiewicz.
W pierwszych trzech miesiącach 2026 roku przychody Grupy KGHM wzrosły rok do roku o niemal 2,9 mld zł, osiągając poziom 11,9 mld zł. Rekord zanotowała także sama Polska Miedź, jej przychody wyniosły blisko 10,5 mld zł, co oznacza wzrost o 39 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Jak podkreśla zarząd, mocny początek roku nie jest efektem krótkoterminowych działań, ale konsekwentnie realizowanej strategii.
- Jakbym mógł podsumować w jednym zdaniu ten kwartał i to, co obserwujemy, to nie zarządzamy spółką pod jeden kwartał. My patrzymy w długim horyzoncie - mówił Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych. - Natomiast my też, patrząc na to, nie wyciskaliśmy w pierwszym kwartale tego wyniku ponadnormatywnie. To było wiele zdarzeń biznesowych, które pozwoliły nam osiągnąć taki, a nie inny wynik. I patrzymy pozytywnie w kolejnych okresach - podkreślił.
Istotny wkład w wyniki Grupy mają również aktywa zagraniczne, które nadal wzmacniają pozycję finansową koncernu.
- Aktywa zagraniczne kontrybuują pozytywnie do wyników całej grupy kapitałowej - mówiła Anna Sobieraj-Kozakiewicz, wiceprezes zarządu KGHM ds. aktywów zagranicznych. - Aktywa zagraniczne w pierwszym kwartale wpłaciły do grupy kapitałowej 175 milionów dolarów, w tym 165 milionów wpłaciła Sierra Gorda, 10 milionów wpłacił KGHM International. Jeśli chodzi o Sierra Gordę łącznie kopalnia od początku roku spłaciła 300 milionów dolarów pożyczek właścicielskich i to jest połowa tego, co w zeszłym roku zostało spłacona, także jesteśmy dobrej myśli - podsumowała.
Dobra kondycja finansowa pozwala spółce patrzeć ambitnie w przyszłość. W całym 2026 roku KGHM planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 4,1 mld złotych.
1. Dodane przez Pyram, w dniu - 14-05-2026 13:56 2313 Kiedy nagroda z okazji 55 lecia huty i 65lecia kghm?
2. Dodane przez Kilof, w dniu - 14-05-2026 14:13 311 O bedzie kasa na wycieczkę a nawet dwie
3. Dodane przez Władek, w dniu - 14-05-2026 14:14 413 Kiedy płacom?
4. Dodane przez Miś, w dniu - 14-05-2026 14:18 224 To może pora pomyśleć o przyszłości? Skąd te zyski? ano z braku inwestycji. Maszyny sie sypią, przenośniki zaplanowane do oddania w 2023 roku... nie przygotowane nawet dla nich wyrobisko. Jeszcze 2-3 lata takich zysków, a urobek zaczniemy taczkami wozić i kilofami wykuwać,.
5. Dodane przez MenelzDworca, w dniu - 14-05-2026 14:20 1123 Najwyższe słowa uznania dla całego zarządu KGHM, za ich ponad przeciętne zaangażowanie i profesjonalizm. Widok kilku specjalistów zajmujących się różnymi aspektami działalności napełnia moje serce radością. Praca w kopalni to dla mnie zaszczyt jestem wielce wdzięczny że moje być częścią tak wielkiego projektu. Z górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże.
6. Dodane przez ZENEK, w dniu - 14-05-2026 14:21 339 Wzywam Związki Zawodowe do rozmów z Zarządem dot. premii dla pracowników. Tak wysoki zysk jest wynikiem poświęcenia i przede wszystkim ciężkiej pracy pracowników a nie Zarządu.
7. Dodane przez Miły Miś, w dniu - 14-05-2026 14:53 79 No to tego.... Kiedy płacą??
8. Dodane przez obserwator, w dniu - 14-05-2026 14:58 165 Nadsztygarzy odpowiedzialnie w danym pionie za inwestycje już zacierają ręce. Trzeba za coś kupić synkowi domek w Hiszpani i nie tylko.
9. Dodane przez Et, w dniu - 14-05-2026 15:01 287 Oczywiscie te rekordowe wyniki wypracowane w 40 stopniach i w siarkowodorze przeloza sie na premie. Dla zarzadu.
10. Dodane przez Maciek, w dniu - 14-05-2026 15:20 29 W zeszłym roku też było bardzo dobre pierwsze półrocze, gorzej było w drugim. zobaczymy jaki cały rok będzie.
reklama
11. Dodane przez Johnny, w dniu - 14-05-2026 15:28 104 To zyski dla załogi idąc tym trendem jak nic się nie odwali to max 24 procent .
12. Dodane przez do kom. 1., w dniu - 14-05-2026 15:38 104 nagroda z okazji 55 lecia huty i 65 lecia kghm jest, ale nie dla każdego. Od kierowników wzwyż. Ponoć ma być rozszerzona do mistrzów i nie są to marne ochłapy, jakie dostają pracownicy.
13. Dodane przez Jan, w dniu - 14-05-2026 16:00 186 Pora na realizację postulatów z poczatku roku jeśli będę dobre zyski to wypłata premi przeszerwgowania itd. związki do dzieła albo wypad
14. Dodane przez DO 9, w dniu - 14-05-2026 16:17 76 40 STOPNI TO I TAK LUKSUS
15. Dodane przez Franek, w dniu - 14-05-2026 19:32 136 No i oddamy to w podatkach, gdzie te obiecanki wyższa kwota wolna ,pewnie wiek emerytalny I podatki w górę po wyborach,dziadostwo nastało.
16. Dodane przez Johnny, w dniu - 14-05-2026 19:40 01 Do kom 10 : pojęcia nie masz. To za 1 kwartał !
17. Dodane przez Johny, w dniu - 14-05-2026 20:18 1711 Prezes Szydło to prawdziwy menadżer. Szkoda, że go odwołano.
18. Dodane przez jeden z was, w dniu - 14-05-2026 21:12 152 Komisja Etyki na SW to fikcja. Kiedyś wam opowiem co zrobili.
19. Dodane przez zzz, w dniu - 14-05-2026 23:51 80 A wszystko dlatego, że miedź jest droga. Pytanie jakie będą zyski jak surowiec się skończy? Gdyby produkowali komponenty z miedzi, projektowali je i sprzedawali - to byłoby się czym chwalić. Wtedy można funkcjonować nawet jak złoża się skończą.
20. Dodane przez Ale bełkot, w dniu - 15-05-2026 06:53 21 Aktywa zagraniczne kontrybuują pozytywnie do wyników całej grupy kapitałowej - mówiła Anna Sobieraj-Kozakiewicz, wiceprezes zarządu KGHM ds. aktywów zagranicznych. - Aktywa zagraniczne w pierwszym kwartale wpłaciły do grupy kapitałowej 175 milionów dolarów, w tym 165 milionów wpłaciła Sierra Gorda, 10 milionów wpłacił KGHM International. Jeśli chodzi o Sierra Gordę łącznie kopalnia od początku roku spłaciła 300 milionów dolarów pożyczek właścicielskich i to jest połowa tego, co w zeszłym roku zostało spłacona, także jesteśmy dobrej myśli - podsumowała.
21. Dodane przez Hutnik Emeryt, w dniu - 15-05-2026 07:09 80 Pracownik fizyczny to dostanie , ale więcej roboty ,a potem kopa w doo&ę te zyski to potem za leki odda , nawet dwa razy więcej za leczenie prywatne. jak chce żyć ? , bo na NFZ nie doczeka terminów .Ale pozdrawiam Brać Hutniczą i Górniczą .Ludzi Pracy trzeba doceniać , zyski powinny być dla pracowników Sowite , bo przez 8 lat to Rządzący brali Grubo , bo ,, im się należało a pracującym chudo bo nierobom też trzeba było dać , głosy się liczyły to raz , dwa i tak jeszcze dorzucili .Teraz to Kogel -Mogel masz.Może będzie lepiej , może gorzej , jeśli pożyjemy zobaczymy ,
22. Dodane przez olo, w dniu - 15-05-2026 09:40 1316 Wystarczyło pogonić tą zbieraninę Morawieckiego, Kubowa, Sasina i innych pociotków Pisekty i proszę jakie wyniki. Brawo, tak trzymać
23. Dodane przez do 22., w dniu - 15-05-2026 10:48 1011 Twoja propaganda jest tak słaba , jak ta ekipa KO przy sterach.
24. Dodane przez Hutnik, w dniu - 15-05-2026 10:53 61 Do 12. Możesz rozwinąć tą kwestie zysków dla kierownictwa.
25. Dodane przez supernadoperator, w dniu - 15-05-2026 10:55 52 e tam dobre wyniki- po prosta wojna zapędza koniunkture i tyle w temacie medziowe gamonie się mondrujecie ;-P
26. Dodane przez stary młody, w dniu - 15-05-2026 11:54 161 według starej tradycji , za to że kury zniosły rekordową ilość jajek , to swinie przy korycie postanowiły przyznać sobie specjalną wysoką nagrodę
27. Dodane przez Do 26, w dniu - 15-05-2026 12:11 40 Dobre! Polac jemu!
28. Dodane przez max, w dniu - 15-05-2026 12:44 81 A zarobki jak w Afryce.
29. Dodane przez Red, w dniu - 15-05-2026 15:43 40 Przeżrą wszystko....
30. Dodane przez Paweł, w dniu - 16-05-2026 06:55 17 Chwalą się zyskami a to dzięki ludziom pracującym na dole w KGHM i w grupie kapitałowej wypracowy jest ten zysk przykładem jest PeBeKa w której pracownik zarabia o wiele mniej podobnie jest w Zanam i Mercus. Grupa kapitałowa KGHM to tania siła robocza i tyle. A firma matka nie dzieli się chętnie z córkami. Powinna się dzielić sprawiedliwie.
31. Dodane przez Stefan, w dniu - 17-05-2026 13:27 11 Kiedy płacom?
32. Dodane przez mirek, w dniu - 17-05-2026 14:23 10 A szyb w Kwielicach 2-gie 10-cio lecie w budowie.Brawo!!! Wszystko zgodnie z planem.
33. Dodane przez Ja, w dniu - 17-05-2026 17:34 06 Zyski głównie dzięki hutomz
reklama
34. Dodane przez Spokojnie, w dniu - 18-05-2026 07:47 34 Spokojnie, to wyniki za kwartal. Do konca roku daleko, porobi sie odpisy i pracownicy guzik dostana, a nie nagrode.
35. Dodane przez Yesman, w dniu - 20-05-2026 21:18 24 Wystarczyło pogonić zlepek pisich szkodników i odrazu poprawił się stan.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.