Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
13
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Antoni, Lucjan,
Maria Magdalena,
Tobiasz
Do końca roku 201 dni.
Start arrow KGHM arrow Rekordowe przychody i wzrost zysków

KGHM z najlepszym otwarciem od ponad dekady

Rekordowe przychody i wzrost zysków

14.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak

(fot. Iwona Mierzwiak)
Ponad 3,5 mld zł zysku netto, rekordowe 11,9 mld zł przychodów i ponad dwukrotny wzrost EBITDA, tak KGHM wszedł w 2026 rok. Wyniki za pierwszy kwartał są najlepsze od ponad dekady i pokazują, że miedziowy gigant nie tylko korzysta z dobrej koniunktury, ale konsekwentnie buduje swoją siłę operacyjną i finansową. 
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zarząd spółki podczas konferencji w centrali KGHM szczegółowo przedstawił wyniki produkcyjne i finansowe Grupy, nie ukrywając satysfakcji z osiągniętych rezultatów.

- Uzyskaliśmy bardzo dobre, w niektórych zakresach rekordowe, nienotowane od ponad dekady, rezultaty naszej działalności - mówił podczas konferencji wynikowej Remigiusz Paszkiewicz, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. - Poziomy produkcji w Polsce to jest kilkuprocentowy, ośmioprocentowy wzrost, jeśli chodzi o produkcję miedzi
płatnej. W całej grupie wykonaliśmy, czy zrealizowaliśmy produkcję o 4% wyższą. Po pierwsze uzyskaliśmy dwukrotnie wyższą EBITDĘ niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku i trzykrotnie wyższy zysk netto. I te dwa poziomy to są rekordy nieosiągane przez grupę od roku 2014 i 2012, to jest to, co powiedziałem, że od ponad dekady KGHM jako grupa w całości z utrzymaną kontrybucją aktywów zagranicznych na niezmniejszonym poziomie od ponad dekady -
podsumował prezes Paszkiewicz.

W pierwszych trzech miesiącach 2026 roku przychody Grupy KGHM wzrosły rok do roku o niemal 2,9 mld zł, osiągając poziom 11,9 mld zł. Rekord zanotowała także sama Polska Miedź, jej przychody wyniosły blisko 10,5 mld zł, co oznacza wzrost o 39 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Jak podkreśla zarząd, mocny początek roku nie jest efektem krótkoterminowych działań, ale konsekwentnie realizowanej strategii.
- Jakbym mógł podsumować w jednym zdaniu ten kwartał i to, co obserwujemy, to nie zarządzamy spółką pod jeden kwartał. My patrzymy w długim horyzoncie - mówił Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. finansowych. - Natomiast my też, patrząc na to, nie wyciskaliśmy w pierwszym kwartale tego wyniku ponadnormatywnie. To było wiele zdarzeń biznesowych, które pozwoliły nam osiągnąć taki, a nie inny wynik. I patrzymy pozytywnie w kolejnych okresach - podkreślił.

Istotny wkład w wyniki Grupy mają również aktywa zagraniczne, które nadal wzmacniają pozycję finansową koncernu.
- Aktywa zagraniczne kontrybuują pozytywnie do wyników całej grupy kapitałowej - mówiła Anna Sobieraj-Kozakiewicz, wiceprezes zarządu KGHM ds. aktywów zagranicznych. - Aktywa zagraniczne w pierwszym kwartale wpłaciły do grupy kapitałowej 175 milionów dolarów, w tym 165 milionów wpłaciła Sierra Gorda, 10 milionów wpłacił KGHM International. Jeśli chodzi o Sierra Gordę łącznie kopalnia od początku roku spłaciła 300 milionów dolarów pożyczek właścicielskich i to jest połowa tego, co w zeszłym roku zostało spłacona, także jesteśmy dobrej myśli - podsumowała.

Dobra kondycja finansowa pozwala spółce patrzeć ambitnie w przyszłość. W całym 2026 roku KGHM planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 4,1 mld złotych.
 
Komentarze (35)
1. Dodane przez Pyram, w dniu - 14-05-2026 13:56 23 13
Kiedy nagroda z okazji 55 lecia huty i 65lecia kghm?
2. Dodane przez Kilof, w dniu - 14-05-2026 14:13 3 11
O bedzie kasa na wycieczkę a nawet dwie
3. Dodane przez Władek, w dniu - 14-05-2026 14:14 4 13
Kiedy płacom?
4. Dodane przez Miś, w dniu - 14-05-2026 14:18 22 4
To może pora pomyśleć o przyszłości? 
Skąd te zyski? ano z braku inwestycji. 
Maszyny sie sypią, przenośniki zaplanowane do oddania w 2023 roku... nie przygotowane nawet dla nich wyrobisko. 
Jeszcze 2-3 lata takich zysków, a urobek zaczniemy taczkami wozić i kilofami wykuwać,.
5. Dodane przez MenelzDworca, w dniu - 14-05-2026 14:20 11 23
Najwyższe słowa uznania dla całego zarządu KGHM, za ich ponad przeciętne zaangażowanie i profesjonalizm. Widok kilku specjalistów zajmujących się różnymi aspektami działalności napełnia moje serce radością. Praca w kopalni to dla mnie zaszczyt jestem wielce wdzięczny że moje być częścią tak wielkiego projektu. Z górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże.
6. Dodane przez ZENEK, w dniu - 14-05-2026 14:21 33 9
Wzywam Związki Zawodowe do rozmów z Zarządem dot. premii dla pracowników. Tak wysoki zysk jest wynikiem poświęcenia i przede wszystkim ciężkiej pracy pracowników a nie Zarządu.
7. Dodane przez Miły Miś, w dniu - 14-05-2026 14:53 7 9
No to tego.... Kiedy płacą??
8. Dodane przez obserwator, w dniu - 14-05-2026 14:58 16 5
Nadsztygarzy odpowiedzialnie w danym pionie za inwestycje już zacierają ręce. Trzeba za coś kupić synkowi domek w Hiszpani i nie tylko.
9. Dodane przez Et, w dniu - 14-05-2026 15:01 28 7
Oczywiscie te rekordowe wyniki wypracowane w 40 stopniach i w siarkowodorze przeloza sie na premie. Dla zarzadu.
10. Dodane przez Maciek, w dniu - 14-05-2026 15:20 2 9
W zeszłym roku też było bardzo dobre pierwsze półrocze, gorzej było w drugim. zobaczymy jaki cały rok będzie.
reklama
11. Dodane przez Johnny, w dniu - 14-05-2026 15:28 10 4
To zyski dla załogi idąc tym trendem jak nic się nie odwali to max 24 procent .
12. Dodane przez do kom. 1., w dniu - 14-05-2026 15:38 10 4
nagroda z okazji 55 lecia huty i 65 lecia kghm jest, ale nie dla każdego.  
Od kierowników wzwyż. Ponoć ma być rozszerzona do mistrzów i nie są to marne ochłapy, jakie dostają pracownicy.
13. Dodane przez Jan, w dniu - 14-05-2026 16:00 18 6
Pora na realizację postulatów z poczatku roku jeśli będę dobre zyski to wypłata premi przeszerwgowania itd. związki do dzieła albo wypad
14. Dodane przez DO 9, w dniu - 14-05-2026 16:17 7 6
40 STOPNI TO I TAK LUKSUS
15. Dodane przez Franek, w dniu - 14-05-2026 19:32 13 6
No i oddamy to w podatkach, gdzie te obiecanki wyższa kwota wolna ,pewnie wiek emerytalny I podatki w górę po wyborach,dziadostwo nastało.
16. Dodane przez Johnny, w dniu - 14-05-2026 19:40 0 1
Do kom 10 : pojęcia nie masz. To za 1 kwartał !
17. Dodane przez Johny, w dniu - 14-05-2026 20:18 17 11
Prezes Szydło to prawdziwy menadżer. Szkoda, że go odwołano.
18. Dodane przez jeden z was, w dniu - 14-05-2026 21:12 15 2
Komisja Etyki na SW to fikcja. Kiedyś wam opowiem co zrobili.
19. Dodane przez zzz, w dniu - 14-05-2026 23:51 8 0
A wszystko dlatego, że miedź jest droga. Pytanie jakie będą zyski jak surowiec się skończy? Gdyby produkowali komponenty z miedzi, projektowali je i sprzedawali - to byłoby się czym chwalić. Wtedy można funkcjonować nawet jak złoża się skończą.
20. Dodane przez Ale bełkot, w dniu - 15-05-2026 06:53 2 1
Aktywa zagraniczne kontrybuują pozytywnie do wyników całej grupy kapitałowej - mówiła Anna Sobieraj-Kozakiewicz, wiceprezes zarządu KGHM ds. aktywów zagranicznych. - Aktywa zagraniczne w pierwszym kwartale wpłaciły do grupy kapitałowej 175 milionów dolarów, w tym 165 milionów wpłaciła Sierra Gorda, 10 milionów wpłacił KGHM International. Jeśli chodzi o Sierra Gordę łącznie kopalnia od początku roku spłaciła 300 milionów dolarów pożyczek właścicielskich i to jest połowa tego, co w zeszłym roku zostało spłacona, także jesteśmy dobrej myśli - podsumowała.
21. Dodane przez Hutnik Emeryt, w dniu - 15-05-2026 07:09 8 0
Pracownik fizyczny to dostanie , ale więcej roboty ,a potem kopa w doo&ę te zyski to potem za leki odda , nawet dwa razy więcej za leczenie prywatne. jak chce żyć ? , bo na NFZ nie doczeka terminów .Ale pozdrawiam Brać Hutniczą i Górniczą .Ludzi Pracy trzeba doceniać , zyski powinny być dla pracowników Sowite , bo przez 8 lat to Rządzący brali Grubo , bo ,, im się należało a pracującym chudo bo nierobom też trzeba było dać , głosy się liczyły to raz , dwa i tak jeszcze dorzucili .Teraz to Kogel -Mogel masz.Może będzie lepiej , może gorzej , jeśli pożyjemy zobaczymy ,
22. Dodane przez olo, w dniu - 15-05-2026 09:40 13 16
Wystarczyło pogonić tą zbieraninę Morawieckiego, Kubowa, Sasina i innych pociotków Pisekty i proszę jakie wyniki. Brawo, tak trzymać
23. Dodane przez do 22., w dniu - 15-05-2026 10:48 10 11
Twoja propaganda jest tak słaba , jak ta ekipa KO przy sterach.
24. Dodane przez Hutnik, w dniu - 15-05-2026 10:53 6 1
Do 12. 
Możesz rozwinąć tą kwestie zysków dla kierownictwa.
25. Dodane przez supernadoperator, w dniu - 15-05-2026 10:55 5 2
e tam dobre wyniki- po prosta wojna zapędza koniunkture i tyle w temacie medziowe gamonie się mondrujecie ;-P
26. Dodane przez stary młody, w dniu - 15-05-2026 11:54 16 1
według starej tradycji , za to że kury zniosły rekordową ilość jajek , to swinie przy korycie postanowiły przyznać sobie specjalną wysoką nagrodę
27. Dodane przez Do 26, w dniu - 15-05-2026 12:11 4 0
Dobre! Polac jemu!
28. Dodane przez max, w dniu - 15-05-2026 12:44 8 1
A zarobki jak w Afryce.
29. Dodane przez Red, w dniu - 15-05-2026 15:43 4 0
Przeżrą wszystko....
30. Dodane przez Paweł, w dniu - 16-05-2026 06:55 1 7
Chwalą się zyskami a to dzięki ludziom pracującym na dole w KGHM i w grupie kapitałowej wypracowy jest ten zysk przykładem jest PeBeKa w której pracownik zarabia o wiele mniej podobnie jest w Zanam i Mercus. Grupa kapitałowa KGHM to tania siła robocza i tyle. A firma matka nie dzieli się chętnie z córkami. Powinna się dzielić sprawiedliwie.
31. Dodane przez Stefan, w dniu - 17-05-2026 13:27 1 1
Kiedy płacom?
32. Dodane przez mirek, w dniu - 17-05-2026 14:23 1 0
A szyb w Kwielicach 2-gie 10-cio lecie w budowie.Brawo!!! 
Wszystko zgodnie z planem.
33. Dodane przez Ja, w dniu - 17-05-2026 17:34 0 6
Zyski głównie dzięki hutomz
reklama
34. Dodane przez Spokojnie, w dniu - 18-05-2026 07:47 3 4
Spokojnie, to wyniki za kwartal. Do konca roku daleko, porobi sie odpisy i pracownicy guzik dostana, a nie nagrode.
35. Dodane przez Yesman, w dniu - 20-05-2026 21:18 2 4
Wystarczyło pogonić zlepek pisich szkodników i odrazu poprawił się stan.
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama