Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLubin Wciąż trwają poszukiwania sprawcy. Śledczy nie zdradzają szczegółów
W piątek sekcja zwłok ofiar strzelaniny
Wciąż trwają poszukiwania sprawcy. Śledczy nie zdradzają szczegółów
14.05.2026. Radio Elka, Hania Ciesielska
Ofiary strzelaniny na osiedlu Przylesie w Lubinie to mężczyźni w wieku 30 i 31 lat. Jak zapowiada prokuratura, jutro przeprowadzona zostanie sekcja zwłok obu mężczyzn. Śledczy nadal poszukują mężczyzny, który może odpowiadać za tragedię.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Do strzelaniny doszło w nocy z wtorku (12.05.) na środę (13.05.) w wieżowcu przy ul. Jastrzębiej. W mieszkaniu znaleziono
zwłoki dwóch mężczyzn. Jak poinformowała nas dzisiaj Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy jeden miał 30, drugi 31 lat.
W lokalu była też trzecia poszkodowana osoba. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.
Już wczoraj śledczy informowali o prowadzonych poszukiwaniach sprawcy tragedii, ale nadal nie zdradzają szczegółów. - Działania wciąż trwają - potwierdza Liliana Łukasiewicz.
1. Dodane przez Wiem co mówię, w dniu - 14-05-2026 14:32 916 Co ma na celu sekcja zwłok??? Pytam z ciekawości.
2. Dodane przez XXX, w dniu - 14-05-2026 15:12 101 Skoro wytypować sprawcę to dlaczego nie udostępnią jego zdjęcia?
3. Dodane przez Do kom1., w dniu - 14-05-2026 15:19 51 Widać jest potrzebna.
4. Dodane przez dlu, w dniu - 14-05-2026 15:27 142 do 1. na przykład czy byli naćpani
5. Dodane przez KKK, w dniu - 14-05-2026 15:30 145 Zamiast udostępnić wizerunek podejrzanego, zamiast zablokować granice, zrobić obławę jak należy to co robią organy ścigania? Przecież typek już dawno siedzi za granicą przez waszą opieszałość! Miał półtorej godziny do granicy! Brawo Policja mamy drugiego Jaworka!
6. Dodane przez Olgierd, w dniu - 14-05-2026 15:49 76 Wiemy tyle samo co o kierowcy który spowodował śmierć posła...czy to już jakiś nowy trend informacyjny ?
7. Dodane przez Colombo, w dniu - 14-05-2026 15:52 103 Jak to co.... będą wiedzieli pod jakim kątem kula przeszyła ciało a co za tym idzie dojdą w którym kierunku oddalił się sprafca...
8. Dodane przez laserowa-dzida, w dniu - 14-05-2026 16:08 75 na pewno kibole
9. Dodane przez Olka, w dniu - 14-05-2026 16:50 164 @Wiem co mówię Po pierwsze, trzeba ustalić, czy na pewno śmierć nastąpiła wskutek postrzału, czy może zawału. Dodatkowo ustalić, ile tych strzałów było, gdzie rany wlotowe, czyli kierunek i tor pocisku, czy z odległości, czy z przyłożenia, jak przy egzekucji, co dokładnie było przyczyną śmierci, np. czy wykrwawienie, czy uszkodzenie narządu itd. Dodatkowo pewnie należy zrobić toksykologię, ustalić czas zgonu, kolejność zdarzeń, wyjąć pocisk, by potem móc przeprowadzić badania batalistyczne i pewnie jeszcze mnóstwo innych czynności, które pomogą ustalić przebieg zdarzenia. Wszystko będzie potrzebne, by jak złapią sprawcę, móc skonfrontować jego zeznania z ustaleniami śledczych.
10. Dodane przez Aktualizacja!, w dniu - 14-05-2026 17:12 205 Koperta na Kościuszki przed lokalem z fryzurami nie namalowanie sobie prałat Jankowski pod niebieskie audi tylko pod nowe zlote autko... ryba psuje sie od głowy darrriuszu...
11. Dodane przez trelemorele, w dniu - 14-05-2026 17:16 191 Pokażcie zdjęcie , niech ludzie wiedzą z kim się mijają na ulicy. po co ten cały cyrk? Zaraz okaże się ,że znowu kogoś odstrzelił.
reklama
12. Dodane przez KK, w dniu - 14-05-2026 17:53 51 Czy nie byli naćpani.
13. Dodane przez Jop, w dniu - 14-05-2026 18:48 152 Przecież sprawcy od dawna w Lubinie nie ma.
14. Dodane przez Anetka, w dniu - 14-05-2026 20:07 121 Złoty a skromny Nasz Prezes Dariusz Narodowy Umiłowany
15. Dodane przez Rocky, w dniu - 14-05-2026 20:44 1621 Do komentarza nr 9 Olka: robi się badania balistyczne a nie batalistyczne. Jak ci poszedł egzamin ósmoklasisty? Pewnie kiepsko, ale to nic straconego, zapisz się do pisu, oni takich jak ty potrzebują.
16. Dodane przez do 15, w dniu - 14-05-2026 21:08 119 W KO takich nie potrzebują, bo tam u nich tylko sami tacy.
17. Dodane przez Do 15, w dniu - 14-05-2026 21:36 195 Wszystko co napisałeś apropos kom. 9, a potem ta końcówka z pis-em świadczy o jednym - masz Rocky problem! Po pierwsze epatujesz swoją pseudointeligencją, a po drugie pewnie grasz na uśmiechniętego nowoczesnego europejczyka. Ten Twój problem, można zdefiniować jako syndrom antypis. Biedny jesteś z tą schizą! Żenada!
18. Dodane przez Nija, w dniu - 14-05-2026 22:40 12 To koziołek matołek mi mówił Kubuś Puchatek z prosiaczkiem
19. Dodane przez Olka, w dniu - 14-05-2026 22:46 220 @Rocky z całego mojego komentarza wyłapałeś jedną pomyłkę wynikającą z pośpiechu i tego postanowiłeś się doczepić? W dodatku podczepiłeś pod to politykę? O wieku nawet nie wspomnę, podstawówkę kończyłam ponad 30 lat temu. Ale gratuluję bystrości umysłu, wyciągania wniosków i umiejętności dyskusji, pewnie cię duma rozpiera, że komuś wytknąłeś błąd. Brawo ty, chłopaku, brawo ty!
20. Dodane przez ponoć, w dniu - 14-05-2026 22:47 44 wszystko wiadomo cała 4 nie zyje
21. Dodane przez do 19, w dniu - 14-05-2026 23:25 80 Dobrze napisane.
22. Dodane przez DLU, w dniu - 15-05-2026 07:23 121 Niech ktoś wyjaśni logikę śledczych ? Czemu nie pokazują zdjęcia sprawcy, skoro znają dane? Ja wolałbym wiedzieć, czy na mojej ulicy nie chodzi jakiś oszołom z bronią, zagrażając dzieciom na placu zabaw!
23. Dodane przez Ja, w dniu - 15-05-2026 08:56 413 Do kom 20 też tak słyszałem dziś na nocce tz że sprawca jak brelok ale o t w szpitalu nic nie słyszałem . Ale te górnicze opowieści mają w sobie tyle prawdy co obietnice przedwyborcze POwalonych partii . Niech sprawa szybko się wyjaśni bo plotki ludzi nie POkoją
24. Dodane przez Do 23, w dniu - 15-05-2026 10:26 54 A najbardziej plotki interesują ciebie....
25. Dodane przez Opos, w dniu - 15-05-2026 12:21 52 Jaka prokurtura, ministerstwo sprwiedliwości i policja takie poszukiwania. Za ukradzionego batonika czy energola z marketu ciebie dojadą a tutaj zabawa w chowanego.
26. Dodane przez olo, w dniu - 15-05-2026 14:20 56 do kom 25 takie są efekty "reformy" zbiega do USA
27. Dodane przez makało, w dniu - 15-05-2026 16:31 01 i po makale
28. Dodane przez do 26, w dniu - 15-05-2026 16:39 45 Takie są efekty stosowania tej reformy, jak ją rozumie Tusk & Co.
29. Dodane przez Rocky, w dniu - 15-05-2026 19:32 27 Do kom.9 olka: nie jesteś dziecko dla mnie partnerem do rozmowy,a o inteligencji wiesz tyle co kot napłakał. Włącz sobie grę bo tam sie spełniasz i tam możesz być kimś w wirtualny ym świecie bo w realnym kompromitujesz się więc zamilcz.
30. Dodane przez do 29, w dniu - 15-05-2026 20:40 50 Straszny z Ciebie zarozumialec.
31. Dodane przez do 26, w dniu - 16-05-2026 13:09 51 Zbigniew Ziobro nie ma obecnie statusu oficjalnego zbiega w świetle prawa, ponieważ polski sąd jak dotąd nie wydał za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) ani listu gończego. Były szef MS nie uciekł z Polski i posługuje się dokumentem (tzw. paszportem genewskim) przyznanym mu wraz z prawem do azylu, który otrzymał na Węgrzech. Na tej podstawie może swobodnie podróżować poza Polską. Według samego rzecznika Prokuratury Krajowej "Zbigniew Ziobro nie jest osobą poszukiwaną międzynarodowo. Ani wczoraj nie był poszukiwany, ani dzisiaj nie jest poszukiwany, ponieważ nie ma do tego podstaw prawnych."
32. Dodane przez Do 31., w dniu - 16-05-2026 18:12 21 Chyba ten .... z kom.26 , tych oczywistych oczywistości nie zrozumie.
33. Dodane przez Rocky, w dniu - 16-05-2026 18:45 03 Do 29....prymitywku
34. Dodane przez do 29/33, w dniu - 16-05-2026 19:41 60 Jak Rocky z Rocky...
35. Dodane przez olo, w dniu - 16-05-2026 19:44 44 Do kom 31 Tylko zapomniałeś dodać, że ten sam rzecznik powiedział jeszcze, że " Ziobro jest poszukiwany w Polsce i Prokuratura stara się uruchomić procedury międzynarodowe".
36. Dodane przez Do 31, w dniu - 16-05-2026 20:11 45 To dlaczego nie wróci do kraju i nie wytłumaczy się kolegom z Prokuratury ze stawianych mu zarzutów? Przecież wielokrotnie powtarzał, że " ludzie uczciwi i niewinni nie mają się czego bać".
37. Dodane przez Rocky, w dniu - 17-05-2026 05:41 02 Do 33...prymitywie, ubodła jednak prawda , do kościoła nie zapomnij pójść pisowcy, bo dziś niedziela
38. Dodane przez Rocky, w dniu - 17-05-2026 08:06 03 Do kom 31....nie zapluj się ty pisowcy nawiedzony....do kościółka marsz
39. Dodane przez Rocky, w dniu - 17-05-2026 09:04 25 Do kom31 Człowieku, przecież to zwykły paranoik
40. Dodane przez do 35, w dniu - 17-05-2026 14:31 62 Według Żurka to sam Zbigniew Ziobro jest winien temu, że wciąż pozostaje nieuchwytny. To jego wina, że zarówno nie jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu, nie ma wystawionego Europejskiego Nakazu Aresztowania, jak i to, że nie ma decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie o tymczasowym aresztowaniu.
41. Dodane przez do 36, w dniu - 17-05-2026 14:51 62 Pod koniec 2025 r. Zbigniew Ziobro oświadczył wprost, że przyleci do kraju pierwszym samolotem, gdy Tusk i cała jego szajka przywróci elementarne zasady prawa, które w Polsce obowiązują, czyli przywróci: -system losowania sędziów, również do spraw karnych, -legalnych prezesów sądów i sędziów wydziałów karnych, którzy zostali odsunięciu od orzekania i udziału w losowaniu. -legalne kierownictwo Prokuratury Krajowej.
42. Dodane przez do 38, w dniu - 17-05-2026 14:55 60 Dzięki dobry człowieku za merytorycznie uśmiechnięte "słowa miłości".
43. Dodane przez do 39, w dniu - 17-05-2026 15:06 64 Czy wobec tego zwykłym paranoikiem jest też znany konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski, który ocenił, że Zbigniew Ziobro "Nie ma widoków na przyzwoity proces. W jego sprawie już się rozstrzygnięcie ukształtowało. Wydał je prezes Rady Ministrów.? ("Albo w areszcie, albo w Budapeszcie").
44. Dodane przez Do 43, w dniu - 17-05-2026 22:20 44 Zapomniałeś dodać, że ta opinia profesora wynika z krytycznej oceny wprowadzonej przez samego Ziobrę, reformy sądownictwa. Ta pseudo reforma spowodowała, że dzisiaj politycy mają duży wpływ na wymiar sprawiedliwości.
45. Dodane przez Do 41, w dniu - 17-05-2026 22:23 44 Ty chyba śmieszny jesteś. Od kiedy to oskarżeni mogą dyktować warunki??? Może jeszcze czerwony dywan na lotnisku??
46. Dodane przez do 44, w dniu - 18-05-2026 09:10 44 On chyba liczy na to, że na tym forum są wyłącznie ludzie jego pokroju, którzy wierzą tylko w to, co przeczytają na pasku w TV Ruspublika
47. Dodane przez Re 43, w dniu - 18-05-2026 10:34 34 Zwykłym paranoikiem to ty jesteś bo wklejasz fragment wypowiedzi profesora wyrwany z kontekstu i myślisz, że "ciemny lud" kupi takie bzdury.
48. Dodane przez do 44, w dniu - 18-05-2026 11:17 42 To jest tylko twoja imaginacja. Profesor w tej wypowiedzi wcale nie odnosił się do reformy sądownictwa, a do opinii Tuska, który stwierdził, że będzie przestrzegał prawa "tak, jak my je rozumiemy".
49. Dodane przez do 45, w dniu - 18-05-2026 11:39 41 Śmieszny to chyba Ty jesteś. Ziobro aktualnie ma status podejrzanego. Oskarżonym byłby wtedy, gdyby jego sprawa trafiła do sądu.
reklama
50. Dodane przez re 48, w dniu - 18-05-2026 13:19 24 To nie imaginacja, tylko efekt systemu, który Ziobro sam budował. Prof. Ryszard Piotrowski mówi o braku gwarancji bezstronności procesu właśnie dlatego, że politycy nauczyli się traktować wymiar sprawiedliwości jak narzędzie walki politycznej. Ziobro przez lata podporządkowywał prokuraturę politykom, rozwalał niezależność sądów i przekonywał, że ich sędziowie są źli, a nasi dobrzy. A teraz nagle oburza się, że politycy wpływają na wymiar sprawiedliwości?
51. Dodane przez do 49, w dniu - 18-05-2026 13:26 34 No i właśnie dlatego komentarz nr 45 był trafny. Podejrzany czy oskarżony nie stawia państwu warunków typu wrócę do kraju dopiero wtedy, gdy wymienicie ludzi w sądach i prokuraturze na takich, którzy mi pasują. To brzmi bardziej jak ultimatum obrażonego polityka niż niewinnego człowieka pewnego swoich racji. Jeśli Zbigniew Ziobro uważa się za niewinnego, to wraca, składa wyjaśnienia i walczy w sądzie. A nie urządza casting na legalnych sędziów i prokuratorów pod własne oczekiwania.
52. Dodane przez do 47, w dniu - 18-05-2026 13:54 43 A autentycznym paranoikiem-manipulatorem jest ten, kto podważa percepcję rzeczywistości, zarzucając komuś wyrwanie fragmentu wypowiedzi z kontekstu. Paranoik nieustanne szuka ukrytych motywów i drugiego dna w neutralnych słowach czy gestach innych ludzi. Manipulator tym sposobem próbuje zdyskredytować niewygodny dla siebie argument bez konieczności merytorycznego odniesienia się do niego. Dla paranoików-manipulatorów, a za nimi dla całego uśmiechniętego "jaśnie oświeconego plemienia", bzdurą może być fakt, że 7 listopada 2025 roku prof. Piotrowski na antenie Polsat News wyraził taką oto swoją opinie, bezpośrednio odnosząc się do sytuacji Zbigniewa Ziobry: A jakie on ma widoki na przyzwoity proces? Nie ma, dlatego że w jego sprawie rozstrzygnięcie już się ukształtowało, wydał je Prezes Rady Ministrów. Mamy do czynienia z działaniami w obrębie sądownictwa, które podporządkowują je rządowi, w szczególności dotyczące losowego przydziału spraw Mamy rozmaite przykłady świadczące o tym, że sędziowie mogą wyprawiać najdziksze swawole. Nie wiem, czy prokuratorzy, którzy pisali ten wniosek, byli powołani przez prokuratora Barskiego, czy Korneluka. Jeśli przez prokuratora Korneluka, to jest to nielegalne, oni są nielegalni. Natomiast Ziobrze to nie pomoże, powiedzieć można wszystko, ale teraz o tym, co jest legalne, a co nie, decyduje ten, kto rządzi Policją, Strażą Więzienną, wojskiem.
53. Dodane przez do 46, w dniu - 18-05-2026 14:03 43 On bardziej liczy na to, że na tym forum nie są wyłącznie bezrozumni antypisowcy i zaczadzeni zwolennicy tuskowego zamordyzmu.
54. Dodane przez do 41, w dniu - 18-05-2026 14:29 43 No i dlatego właśnie Wasze oba komentarze są tendencyjne, stronnicze, zgodne z linią Tuska, wpisujące się w walkę polityczną, którą szef polskiego rządu wypowiedział państwu i narodowi polskiemu. Wszystko mogłoby się zgadzać, gdybyśmy nie mieli do czynienia z politycznym zamówieniem Tuska, jego sposobem rozumienia prawa, jego "demokracją walczącą", a mieli chociażby legalnie funkcjonującą prokuraturę i autentyczną praworządność w państwie, a nie dyktaturę.
55. Dodane przez re 52, w dniu - 18-05-2026 15:05 34 Twój komentarz jest pełen logicznych absurdów i pustych etykietek, które mają sprawiać wrażenie głębokiej analizy, choć w praktyce zastępują argumenty. Po pierwsze sam robisz dokładnie to, o co oskarżasz innych. Piszesz o paranoikach, którzy wszędzie widzą manipulację i ukryte motywy, po czym sam przypisujesz ludziom złe intencje, manipulację i psychiczne mechanizmy, tylko dlatego, że ktoś zwrócił uwagę na kontekst wypowiedzi. To klasyczna projekcja. Po drugie kompletnie mieszasz pojęcia. Zwrócenie uwagi, że cytat może być wyrwany z kontekstu, nie jest żadnym podważaniem rzeczywistości, tylko normalnym elementem dyskusji. Kontekst istnieje właśnie po to, żeby ustalić sens wypowiedzi. Gdyby jego logika była prawdziwa, to każde doprecyzowanie cytatu byłoby manipulacją. Po trzecie używasz pseudopsychologicznych etykiet zamiast argumentów. Paranoik, manipulator, uśmiechnięte plemię, jaśnie oświeceni to nie są argumenty, tylko emocjonalne łatki mające zdehumanizować drugą stronę i ustawić ją jako z definicji niewiarygodną. To stary erystyczny trik: najpierw ośmieszyć przeciwnika, żeby nie trzeba było odpowiadać na meritum. Po czwarte sam tworzysz spiskową narrację, jednocześnie wyśmiewając paranoję. Sugestia, że istnieje jakieś jednolite oświecone plemię, które wspólnie manipuluje przekazem i unieważnia fakty, jest dokładnie tym rodzajem myślenia, który wcześniej przypisujesz innym. Po piąte cytat prof. Piotrowskiego nie dowodzi tego, co próbujesz zasugerować. To jest opinia jednego człowieka, nawet jeśli profesora. Można ją uznać za trafną albo błędną, ale przedstawianie jej jako faktu, którego nie wolno kwestionować, jest zwykłą manipulacją autorytetem. I wreszcie największy absurd: kreujesz się na obrońcę racjonalności i rzeczywistości, a cały twój wpis jest zbudowany niemal wyłącznie na emocjonalnych insynuacjach, pogardliwych etykietach i przypisywaniu innym ukrytych intencji czyli dokładnie na tym, co sam potępiasz.
56. Dodane przez do 55, w dniu - 18-05-2026 16:11 43 Twój komentarz jest zwyczajnie przeintelektualizowany. Jedyne czego nie załapałeś to po pierwsze, po drugie, po trzecie, po czwarte i po piąte - zamierzone (w rozszerzonej formie) zniżenie się do poziomu interlokutora. Może coś równie "analitycznego" wymodzisz wobec autora komentarza 47.
57. Dodane przez do 50, w dniu - 18-05-2026 17:13 32 Teraz to efekt systemu "Tuska".
58. Dodane przez re 56, w dniu - 18-05-2026 18:47 33 Sorry jeżeli nie rozumiesz ale to akurat było na poziomie szkoły podstawowej
59. Dodane przez do 58, w dniu - 18-05-2026 20:28 23 "Sorry Gregory", że nie załapałeś, ale to również było akurat na poziomie pierwszych klas "podstawówki".
60. Dodane przez re 59, w dniu - 19-05-2026 07:04 32 Im dłużej piszesz, tym bardziej udowadniasz, że szkoła podstawowa była dla ciebie wyzwaniem.
61. Dodane przez olo, w dniu - 19-05-2026 07:14 32 Na jednym ze stadionów kibice wywiesili transparent z takim napisem" Ziobro fujaro, dalej nie chcesz liczonych nocek w ZK?" Dali do zrozumienia co sądzą o byłym ministrze i jego ucieczkach przed wymiarem sprawiedliwości.
62. Dodane przez CCC, w dniu - 19-05-2026 07:19 31 Szybko skończyła się miłość do Batyra. Na meczu Legii Warszawa kibice do Nawrockiego krzyczeli: "Ziobro może zazdrościć"
63. Dodane przez Rocky, w dniu - 19-05-2026 07:28 32 Ziobro został pierwszym w historii korespondentem rosyjskiej telewizji z USA, który nie zna języka angielskiego
64. Dodane przez Do 59, w dniu - 19-05-2026 08:06 32 Ciekawe czy to zrozumiesz, Ziobro był w Polsce, upadł Kaczystan, uciekł na Węgry -upadł Orbanstan. Zwiał do USA- upadnie......??
65. Dodane przez do 54, w dniu - 19-05-2026 12:50 22 Według Pisekty, demokracja działa poprawnie tylko wtedy, gdy oni wygrywają, prokuratura ich nie ściga, a media biją brawo. W innym przypadku mamy już dyktaturę Tuska, walkę z narodem i pewnie jeszcze atak reptilian z Brukseli.
66. Dodane przez do kom 64, w dniu - 19-05-2026 12:58 22 To już nie polityk, tylko polityczny odpowiednik szarańczy gdzie osiądzie, tam po chwili zostają zgliszcza i konferencja o obronie demokracji. Jeśli USA zacznie się sypać, to Trump powinien sprawdzić, czy Ziobro przypadkiem nie dotknął Constitution Avenue.
67. Dodane przez do 60, w dniu - 19-05-2026 13:03 22 Im dłużej piszesz, dajesz dowody, że z Tobą było nie lepiej.
68. Dodane przez do 64, w dniu - 19-05-2026 13:19 22 W miejsce "kaczystanu" niemiecka UE zainstalowała kłaniający się Scholzowi "tuskostan", w którym dziś pod KPRM utworzył "patriotyczne getto". W miejsce "Orbanstanu" powstał "Orbanstan 2.0". Ziobro w USA - Tusk ogłasza się najlepszym, najbardziej lojalnym sojusznikiem Ameryki.
69. Dodane przez re 67, w dniu - 19-05-2026 14:25 22 No i potwierdzasz nawet riposta zrobiona metodą "kopiuj-wklej". Zero własnej myśli, tylko odbijanie cudzych zdań jak papuga po kursie politycznych komentarzy.
70. Dodane przez do 68, w dniu - 19-05-2026 14:39 12 To nie żadna UE, tylko wyborcy dokonali zmiany. To polscy wyborcy mieli dość Kaczystanu i dali kopa Pisiorom dojącym kraj
71. Dodane przez do 64, w dniu - 19-05-2026 14:45 21 He he, zapomniałeś dodać wybuch i Smoleńską brzozę
72. Dodane przez do 63, w dniu - 19-05-2026 15:09 22 Najpierw stań w prawdzie i nie powielaj kłamstw niejakiego "Pablo". Otóż Ziobro nie został żadnym korespondentem a komentatorem i nie rosyjskiej a propolskiej TV Republika. Przy okazji dowiedz się na czym polega różnica pomiędzy korespondentem a komentatorem. Aby komentować dla polskiej telewizji, czyli analizować wydarzenia, fakty, oceniać sytuację, wyrażać własne zdanie, .nie trzeba biegle posługiwać się j. angielskim.
73. Dodane przez Do 72, w dniu - 19-05-2026 15:27 22 Jaka telewizja taki korespondent
reklama
74. Dodane przez do 65, w dniu - 19-05-2026 15:49 23 Według uśmiechniętej sekty rządy pisiorów w latach 2007-2015 to był autorytaryzm, bo: -za pomocą serii uchwalonych ustaw przejęli kontrolę nad Krajową Radą Sądownictwa oraz upolitycznili Sąd Najwyższy i Trybunał Konstytucyjny, -w efekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji przejęli ostateczną kontrolę nad obsadzaniem stanowisk kierowniczych w TVP, Polskim Radiu i PAP i przekształcili Telewizję Polską w tubę propagandową rządu, co miało ograniczyć pluralizm medialny i utrudnić dostęp do obiektywnej informacji, -podporządkowali instytucje państwowe jednej partii i zmarginalizowali rolę parlamentu (np. przez częste korzystanie z szybkiej ścieżki legislacyjnej). Jeżeli wtedy to był autorytaryzm, to czym są dzisiejsze rządy Tuska, które robią dokładnie to samo, ale "jeszcze bardziej" - naśladują działania pisiorów, ale w znacznie gorszej, bardziej "podkręconej" formie "pały i uchwały".
75. Dodane przez do 66, w dniu - 19-05-2026 15:55 24 W Polsce jest tylko jeden polityczny odpowiednik szarańczy. Gdy wraca do Polski robi z niej państwo upadłe. Zanim USA zacznie się sypać, po państwie Tuska nie będzie już co zbierać.
76. Dodane przez do 69, w dniu - 19-05-2026 16:02 24 W politycznym polskim ZOO lepiej być komentatorską papugą, niż beczącym baranem na wypasie.
77. Dodane przez do 70, w dniu - 19-05-2026 16:25 24 Zmanipulowani odmrożeniem środków unijnych i 100 obietnicami naiwni wyborcy z Jagodna, Miasteczka Wilanów itp. uśmiechniętych środowisk, dali sobie i Polsce założyć sznur na szyję. UE w kontrze do demokracji opartej na suwerennej woli narodu, wspiera ponadnarodowe grupy interesów czy wręcz partie polityczne, które wspierają się wzajemnie w kolejnych kampaniach wyborczych. Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów umiędzynarodowienia krajowego sporu politycznego jest działalność szefowej Komisji Europejskiej. Przewodnicząca KE serdecznie wspierała Donalda Tuska, gdy ten jako lider opozycji przygotowywał się do objęcia władzy. Podczas wizyty w Brukseli w październiku 2023 r. mówiła: "Cieszę się na współpracę z panem, drogi Donaldzie, dla dobra silnej Europy i silnej Polski". Ponadto już wcześniej, w lipcu 2022 r. podczas wiecu Europejskiej Partii Ludowej, żegnając go w strukturach europejskich, wyraziła nadzieję, że "kiedy znów się spotkają, zobaczy go jako polskiego premiera.
78. Dodane przez do 73, w dniu - 19-05-2026 16:32 24 Słuszna uwaga. Skoro największa telewizja informacyjna w Polsce i największa konserwatywna w Europie, to i polityczny komentator - ekstraklasowy.
79. Dodane przez do 69, w dniu - 19-05-2026 16:46 13 Tu nie miejsce ani nie czas na debaty akademickie.
80. Dodane przez Do 77, w dniu - 19-05-2026 17:18 41 Czyli przyznajesz się do kłamstwa, że to nie UE tylko polscy wyborcy pogonili Pisektę?
81. Dodane przez Do 78, w dniu - 19-05-2026 17:32 51 Największa??? He he he, chyba tylko wg TVRuspublika. Krzykliwa propaganda z paskiem grozy 24/7 to jeszcze nie imperium medialne. W ich przypadku ogladalnosc nie równa się z wiarygodnością. Poza tym, nie wiadomo czy przetrwa do jutra bo żebrają o kasę.
82. Dodane przez re 76, w dniu - 19-05-2026 17:43 51 Lepiej byc baranem, który myśli sam, niż papugą powtarzające partyjne przekazy
83. Dodane przez Do 76, w dniu - 19-05-2026 17:52 51 Owca czasem skręci w bok. Papuga tylko powtarza.
84. Dodane przez re 77, w dniu - 20-05-2026 08:17 31 Ale wy naprawdę żyjecie w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. PiS przez 8 lat zrobił z Polski awanturnika Europy, skłócił Polaków bardziej niż ktokolwiek po 89, a teraz płaczecie, że ktoś umie rozmawiać z UE bez darcia ryja o niemieckiej okupacji. Von der Leyen wspiera Tuska? No wyobraź sobie przewodnicząca KE woli współpracować z politykiem, który nie urządzał codziennych antyunijnych pyskówek i nie robił z Polski pośmiewiska. Szok. Za to PiS dobierał sobie sojuszników perfekcyjnie: Orbán największy koń trojański Putina w UE, Le Pen finansowana rosyjskimi kredytami, Salvini w koszulce Putina, a do tego dyplomacja poziomu San Escobar. Tacy wielcy patrioci, że przez lata potrafili pokłócić się ze wszystkimi poza prorosyjską skrajną prawicą. I jeszcze ten bełkot o naiwnych wyborcach. Nie stary Polacy, nie tylko z Jagodna, Miasteczka Wilanów ale również 43,7 % ( wobec 21,5% za Pis) z miast powyżej 500 tys mieszkańców, po prostu mieli dość złodziei, nepotyzmu, TVP robiącej propagandę jak w Korei Północnej i bandy frustratów, którzy codziennie szczuli jednych Polaków na drugich. Kaczyński i Pis zostawili po sobie kraj zatruty nienawiścią, paranoją i wiecznym konfliktem, bo tylko na tym PiS umie żerować. Najbardziej zabawne jest to, że PiS nazywa innych marionetkami UE, a sam przez lata właził w dupę każdemu politykowi, który choć trochę pluł na Unię i demokrację. Patriotyzm według PiS: rozwalić relacje z Europą, skompromitować Polskę na świecie, a potem udawać, że izolacja to suwerenność. Tyle wam zostało obrażeni fanatycy i prorosyjskie towarzystwo wzajemnej adoracji.
85. Dodane przez Do 74, w dniu - 20-05-2026 08:45 31 W Polsce jest tylko jedna sekta-Pisekta
86. Dodane przez Do 84, w dniu - 20-05-2026 11:16 21 Bardzo mądrze, bo silna Polska to nie taka, która obraża wszystkich dookoła, tylko taka, która potrafi twardo bronić swoich interesów bez palenia mostów. Dyplomacja to nie konkurs na najgłośniejszy krzyk, tylko umiejętność budowania wpływów i sojuszy i Tusk nam to gwarantuje. A przez 8 lat rządów PiS zamiast wzmacniać pozycję Polski, karmiono ludzi emocją, strachem i podziałem, bo to było politycznie opłacalne. I chyba coraz więcej ludzi po prostu ma już tego dość.
87. Dodane przez do 80, w dniu - 20-05-2026 17:02 12 Bredzisz. Nie polscy wyborcy, a otumanieni m.in. przez Unię wyborcy "fajnopolscy".
88. Dodane przez do 81, w dniu - 20-05-2026 18:22 12 Gdy tumanerii obce są wyniki oglądalności informacyjnych stacji telewizyjnych, systematycznie podawane w raportach KRRiT przez Wirtualne Media czy AGB Nielsen Media Research, może pojawiać się coś głupkowatego w stylu "He he he". O wiarygodności danej stacji TV można się przekonać w czasie klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych, przełomowych decyzji politycznych czy ważnych wydarzeń społecznych. Na przykład: -Telewizja Republika od czasu zmiany władzy zanotowała gigantyczny wzrost oglądalności i np. w czerwcu 2024 r. wyprzedziła między innymi TVP Info, Polsat News, czy Wydarzenia 24, a w styczniu 2025 r. po raz pierwszy w skali miesiąca miała większy udział w rynku od TVN24. -podczas powodzi we wrześniu 2024 r. oglądalność TV Republika gwałtownie wzrosła, dzięki m.in. całodobowym relacjom na żywo z zalanych terenów, -liczne relacje i analizy dotyczące amerykańsko-izraelskiej wojny z Iranem przyniosły stacji rekordowe zainteresowanie, -w lutym 2026 r. była najchętniej oglądaną stacją informacyjną w Polsce, w marcu pozostała liderem wśród programów informacyjnych w Polsce - w rankingu ogólnym lepsze były tylko najważniejsze kanały ogólnotematyczne, czyli TVP1, TVP2, Polsat i TVN.
89. Dodane przez do 82, w dniu - 20-05-2026 18:51 02 Pisowskie papugi przynajmniej potrafią analizować strategie polityczne centralnie zarządzane i komunikowane przez ścisłe kierownictwo partii. KOwskie zaś barany bezrefleksyjnie wierzą człowiekowi, który w życiu słowa prawdy nie powiedział.
90. Dodane przez re 89, w dniu - 20-05-2026 22:46 20 Swoim komentarzem sam sobie zaprzeczasz.
91. Dodane przez Do 87, w dniu - 20-05-2026 22:49 20 Lepiej być "fajnopolakiem " niż Pisekciarzem.
92. Dodane przez re 88, w dniu - 21-05-2026 08:07 20 Posłuchaj łgarzu i manipulancie, wg informacji podanych przez Wirtualne Media i AGB Nielsen Media Research na których się powołujesz, w kwietniu 2026r najwyższą oglądalność wśród informacyjnych stacji telewizyjnych miał TVN 24. Trzeba być zwykłym oszustem, żeby po tylu wpadkach z kłamstwami dalej próbować pouczać innych i udawać autorytet. Kilka razy zostałeś złapany na manipulacji i podawaniu fałszywych informacji, więc dziś największym problemem nie jest już to, co piszesz, tylko fakt, że kompletnie straciłeś wiarygodność. Dyskusja z kimś, kto zmienia fakty zależnie od sytuacji, przypomina grę w szachy z gołębiem narobi bałaganu, przewróci pionki i jeszcze będzie przekonany, że wygrał. Szkoda czasu na takie przedstawienia, nauczysz się pisać prawdę to możemy podyskutować. Żegnam
reklama
93. Dodane przez Do 88, w dniu - 21-05-2026 09:23 20 Cały twój wywód to typowa manipulacja dużo dat, nazw i nadętego tonu, żeby ukryć banalny fakt: popularność nie ma żadnego związku z prawdą. Według twojej logiki największym autorytetem intelektualnym powinny być plotkarskie portale i patostreamerzy, bo też mają milionowe zasięgi. Ludzie oglądają to, co budzi emocje, a niekoniecznie to, co jest uczciwe i rzetelne. Najbardziej ironiczne jest jednak to, że piszesz o tumanerii, jednocześnie prezentując argumentację na poziomie internetowego agitatora. Im więcej pogardy i wyższości w twoich wpisach, tym bardziej widać, jak jesteś mało wiarygodny i bardzo brakuje ci realnych argumentów.
94. Dodane przez do 89, w dniu - 21-05-2026 12:47 00 Swoimi komentarzami udowadniasz, że to nieprawda
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.