Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się w Lubinie. Trzech obywateli Uzbekistanu miało sterroryzować nożem swojego znajomego z Tadżykistanu, zmusić go do wejścia do auta, a następnie wywieźć za miasto, gdzie został brutalnie pobity i porzucony bez pomocy. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów w tej sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 22 i 23 lat.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- Pokrzywdzony został zaczepiony przez sprawców w trakcie pracy. Sprawcy grożąc mu nożem zmusili go, aby wszedł wspólnie z nimi do samochodu, po czym wywieźli go za miasto. Tam 22-latek
został pobity. Do miasta wrócił o własnych siłach - relacjonuje Renata Ślęk z lubińskiej komendy. - Policjanci z Lubina natychmiast po uzyskaniu informacji o zdarzeniu podjęli szereg działań, aby jak najszybciej ustalić miejsce przebywania potencjalnych sprawców. Wykonane czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego trzech obywateli Uzbekistanu podejrzewanych o atak na 22-latka. Cała trójka trafiła do policyjnej celi, a następnie do prokuratury, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty - dodaje Ślęk.
Za bezprawne pozbawienie wolności, zmuszanie innej osoby do określonego działania, udział w bójce oraz kierowanie gróźb karalnych cała trójka odpowie teraz przed sądem. Podejrzanym grozi nawet do 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
1. Dodane przez Jan, w dniu - 26-05-2026 12:27 170 Bonanza na Dzikim Zachodzie...
2. Dodane przez xxx, w dniu - 26-05-2026 12:47 276 Powoli Lubin staje się miastem przestępców. Nie tak dawno dwóch zabitych i jeden ranny. Poszukiwany sprawca zabójstw popełnił samobójstwo - trzeci trup. Teraz porwanie i brutalne pobicie. W Polkowicach policja przestrzega przed imigrantami zaczepiającymi przechodniów. Tak zaczyna się powtarzać historia z zachodu Europy.
3. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 26-05-2026 14:50 223 Wreszcie jestesmy w Europie
4. Dodane przez Karol, w dniu - 26-05-2026 14:50 3421 Chcieliście Unii i Tuska z ferajną to macie!
5. Dodane przez Jarek., w dniu - 26-05-2026 15:07 180 Niech odsiadują we własnym kraju , nie mam zamiaru płacić za ich utrzymanie.
6. Dodane przez do 2, w dniu - 26-05-2026 15:11 150 W innych miastach nie jest lepiej.
7. Dodane przez 1234, w dniu - 26-05-2026 15:27 2524 Karol poczytaj trochę o tym kto wydawał wizy i kto wpuszczał do Polski w poszczególnych latach. Dane dostępne . To tak samo jak z zielonym ładem i mercosurem. Morawiecki i były komisarz rolnictwa z PISU podpisywali i zachwalali a winny Tusk. Ludzie włączcie myślenie. Chyba ,że nie macie czym , to sorki.
8. Dodane przez do 4, w dniu - 26-05-2026 15:40 249 Myślisz, że ferajna narzeka? Ona nadal karmi się 8-gwiazdkowym hasłem i żyje rozliczeniami, polowaniem na przeciwników. Z drugiej strony jest przeświadczona, jaka ta Unia i Tusk są fajni, nowocześni, otwarci na świat, uśmiechnięci, wyrozumiali dla słabości. Ferajna nie potrzebuje przekonywania do racji, programu Unii czy Tuska. Mobilizują ją przede wszystkim ustawki w brukowcach zaprzyjaźnionych z obozem władzy, na których widzą niekoniecznie mądrego, wybitnego, pochłoniętego ważnymi sprawami państwowymi, ale fajnego gościa, co to zatańczy na dachu pod polską flagą, pójdzie na zakupy, śmieci wyniesie, pieska pogłaszcze, pobawi się z wnukami, zje hot doga na stacji benzynowej - zbierze od wyznawców odpowiednio dużą liczbę lajków, aby w ten sposób "zgruzować" rywali. W tak rozumianej przez ferajnę polityce zaczyna brakować miejsca dla ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych.
9. Dodane przez Dżo Bajden, w dniu - 26-05-2026 15:50 235 Dalej korzystajcie z uberów i innych aplikacji. Kto ich w ogóle wpuścił do Polski. Niedługo będziemy gośćmi we własnym kraju
10. Dodane przez mati, w dniu - 26-05-2026 16:35 2219 PIS sprzedawał wizy więc do nich pretensje a nie do Tuska
reklama
11. Dodane przez Koper, w dniu - 26-05-2026 16:43 134 Kiedyś skinheadzi łazili po ulicach i był spokój. Teraz ich potomkowie martwią się, że rurki nie takie.
12. Dodane przez Więcej bolta!, w dniu - 26-05-2026 17:04 31 Jak w temacie wyżej...
13. Dodane przez Pakt migracyjny, w dniu - 26-05-2026 17:13 158 Jak widać pakt migracyjny działa. Deportować ich a nie będziemy płacić podatki na nich. Dalej głosujecie na tuska to będzie więcej takich u nas, a będziemy dzicz u nas
14. Dodane przez do 13, w dniu - 26-05-2026 19:42 1010 Ale to rząd pis podpisał kpo.
15. Dodane przez X, w dniu - 26-05-2026 20:16 1010 Dziwię się że ktoś z pisowców jeszcze nie wpadł na to , że panujące w tej chwili upały i susze to też jest wina Tuska.
16. Dodane przez do 14., w dniu - 26-05-2026 20:35 142 A co pakt migracyjny ma wspólnego z KPO ? Ty lepiej napisz kto zamroził środki z KPO i na czyje zlecenie . To będzie najciekawsze.
17. Dodane przez do 14, w dniu - 26-05-2026 20:38 70 Nawiązujesz do wpisu 13-go, ale w nim jest mowa o pakcie migracyjnym, a nie KPO.
18. Dodane przez do 15, w dniu - 26-05-2026 20:53 75 Od takich pomysłów to raczej tuskowcom cały czas szumi w głowach.
19. Dodane przez do 13, w dniu - 26-05-2026 20:55 111 Pakt migracyjny ostatnio tak zadziałał w Wiedniu, że studenci, chcący spędzić czas przy grillu, zostali przepędzeni przez muzułmanów. Agresorom nie spodobało się, że zamierzają wrzucić na ruszt tradycyjną dla kuchni austriackiej wieprzowinę. - Nie możecie tu grillować wieprzowiny, idźcie gdzieś indziej - zażądało dwóch mężczyzn, biesiadujących w pobliżu w towarzystwie swoich licznych muzułmańskich rodzin.
20. Dodane przez kolega, w dniu - 26-05-2026 21:08 1111 do kom.4 - przeciez to pis rozdawał wizy tysiącami, także podziekuj jarkowi i pinokio....
21. Dodane przez do 20, w dniu - 26-05-2026 21:36 86 A teraz Tusk ich nie rozdaje tysiącami?
22. Dodane przez do 11, w dniu - 26-05-2026 21:42 53 Kiedyś skinheadzi łazili po ulicach i był spokój. Teraz np. w Wielkopolsce młody beneficjent paktu migracyjnego z Kolumbii stracił właśnie panowanie nad pędzącym autem, zjechał ze swojego pasa i uderzył w jadący prawidłowo samochód, którym podróżowało małżeństwo z dzieckiem. Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy kolejne, w tym kilkumiesięczne dziecko, zostały przetransportowane do szpitali.
23. Dodane przez do 7, w dniu - 26-05-2026 21:46 138 Jeszcze trochę, a zaczniesz gawędzić, że SAFE to też podpisało Prawo i Sprawiedliwość.
24. Dodane przez Do 20, w dniu - 26-05-2026 22:57 512 Katolicy to niebezpieczni ludzie...
25. Dodane przez Pele, w dniu - 27-05-2026 03:15 13 Gdyby tylko rząd i premier mogli coś się z tym zrobić. Nie wiem, wysłać jakieś służby. To się za granicą chyba nazywa Policja i Wojsko. Ale u nas jeszcze tego nie wymyślili...
26. Dodane przez Rocky, w dniu - 27-05-2026 13:35 24 do 23 Po co się odzywasz jak nie kumasz o co chodzi
27. Dodane przez do 26, w dniu - 27-05-2026 16:48 41 Chcesz błysnąć, że ty wiesz i dlatego się odezwałeś?
28. Dodane przez Ony., w dniu - 27-05-2026 22:06 12 Wojna plemienna polsko - polska w najlepsze. Przecież wam nawet migrantów nie trzeba. Gdyby ich zabrakło znajdziecie sto innych powodów żeby plemię zwycięskie wybiło pokonane. Dlatego, że największym nieszczęściem kraju jest Kaczyński i wszystko co stworzył, zaczynając od metod władzy, skończywszy na ostatnich prostych widzach Republiki z jednym neuronem.
29. Dodane przez do 28 z pozdrowieniami, w dniu - 28-05-2026 01:00 31 Zgadzam się, ale z tą różnicą że to nie Kaczyński wymyślił. Gdyby nie on to w kolejce jest kilku takich Braunów itp. itd. Prawda jest taka, że w Europie migranci są konieczni. Dlaczego w 2004 r. Wielka Brytania, Holandia, Irlandia od razu zaczęły przyjmować migrantów z Polski? Teraz po brexicie w Wielkiej Brytanii pracują w tych samych sektorach "studenci" z Azji i Afryki. Gospodarki krajów zachodu w tym Polski potrzebują migrantów i tylko skończony głupiec łudzi się, że jest inaczej. Ważne branże w Polsce utrzymują się tylko na tym, że są u nas Ukraińcy, a i to tak mało. Przypomnę, że prawicowe środowiska w Wielkiej Brytanii też straszyły Polakami, a Polacy zresztą też popełniali na wyspach przestępstwa taj jak ci Uzbecy w Lubinie. Proponuję włączyć myślenie zamiast łykać tiktoka, gdzie najlepiej sprzedaje się nagonka i durne straszenie migrantami.
30. Dodane przez do 22, w dniu - 28-05-2026 01:03 00 a ilu Polaków traci panowanie nad swoimi pędzącymi pojazdami? Włącz myślenie i zastanów się nad rzeczywistością jaka ona jest, a nie jaką kreują na Tik-Toku.
reklama
31. Dodane przez lala, w dniu - 29-05-2026 19:59 00 Polacy do roboty! Dzieci rodzić!!!
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.