Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLubin Spięcie Myrdy i Borysa podczas "Debaty Dolnośląskiej"
Ostre zarzuty personalne na antenie Radia Elka
Spięcie Myrdy i Borysa podczas "Debaty Dolnośląskiej"
27.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki
Tymoteusz Myrda i Marcin Borys
To była wyjątkowo burzliwa dyskusja na antenie Radia Elka Zagłębia Miedziowego. Podczas „Debaty Dolnośląskiej” radni sejmiku Tymoteusz Myrda i Marcin Borys rzucili w swoim kierunku szereg oskarżeń. Rozmowa o absolutorium dla zarządu województwa szybko eskalowała w osobisty spór, w którym padły zarzuty o kłamstwa, manipulowanie faktami oraz „brak rozumienia rzeczywistości”.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Ożywioną dyskusję wywołało omawianie tematu niedawnego udzielenia absolutorium zarządowi województwa. - Było gorąco, było dużo dyskusji, pytań i stwierdzeń. Jeżeli chodzi o merytorykę dotyczącą raportu o stanie województwa i absolutorium, to niewiele pytań dotyczyło tych tematów. Bardziej miały one zaczepić i w jakikolwiek sposób wyodrębnić swój pokaz i móc nagrać rolkę do mediów społecznościowych - stwierdził Tymoteusz Myrda z klubu PSL i Bezpartyjnych
Samorządowców.
Marcin Borys przyznał, że dziwi się słowom radnego, bo ich rolą nie jest zabłyśnięcie w polityce. - Wiemy, czego dotyczyły rozmowy koalicyjne. Zależało nam, żebyśmy my jako 16 radnych mieli większe znaczenie i większe możliwości oddziaływania na to, co się dzieje na Dolnym Śląsku. Tajemnicą nie jest, że dzisiaj sejmikiem rządzą Bezpartyjni Samorządowcy - mówił radny Koalicji Obywatelskiej.
Borys stwierdził też, że istnieje duża dysproporcja w środkach, jakie otrzymują gminy będące w Stowarzyszeniu Rzeczpospolita Samorządna, którego prezesem jest Myrda. - Śmieszna jest argumentacja, że stowarzyszenie wprowadza jakieś większe wpływy w województwie, bo ilość pieniędzy przekazywana przez województwo wskazuje, że wiele miast i gmin, które nie są jego członkami, partycypuje o wiele mocniej w tych środkach i w żaden sposób uczestnictwo w organizacji nie powoduje, że mają większe szanse - odpowiedział Myrda.
Radni później spierali się jeszcze o uczestnictwo Myrdy podczas sesji dotyczącej depopulacji i bezpieczeństwa, na co radny PSL i Bezpartyjnych Samorządowców zarzucił radnemu KO, że ten kłamie. - To jest już żenujące. (…) W mojej ocenie ma pan problem z rozumieniem rzeczywistości - stwierdził Myrda.
Według Borysa Myrda skłamał w jednym z wywiadów, mówiąc, że wiadukt w Lubinie w stronę Legnicy będzie budowany przez PKP PLK. Ten drugi ponownie zarzucił mu kłamstwo, mówiąc, że nigdy czegoś takiego nie powiedział. Na koniec Borys stwierdził, że zachowanie radnego Myrdy jest przykre, bo ciągle rozkłada ręce, przerywa mu i manipuluje faktami.
1. Dodane przez mirek, w dniu - 27-05-2026 16:24 2834 Jacy Bezpartyjni? To jest PiS do kwadratu!!!
2. Dodane przez Gzz, w dniu - 27-05-2026 16:42 2931 Wczoraj Miszalski, jutro Raczyński! Czas odwołać kRRula. Wystarczy zebrać 5240 podpisów w ciągu 60-ciu dni.
3. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 27-05-2026 16:42 74 I co w związku z tym? Kilka lat tłuczecie jako bezpartyjni temat tunelu/wiaduktu i nic z tego nie ma. To samo z przejściem podziemnym na KEN. Prezydent doszedł do porozumienia z Tymoteuszem Myrdą i miasto robi kładkę a województwo resztę. I gdzie ta reszta?
4. Dodane przez Tyu, w dniu - 27-05-2026 16:56 336 Z Panem Borysem mialem do czynienia kiedys i jak nie znosze Pisu to o tym czlowieku nie moge powiedziec nawet jednego dobrego slowa.
5. Dodane przez Wikary z KO, w dniu - 27-05-2026 17:03 146 Na grupie Platformy już krążą wiadomości żeby głosować że wygrał Borys
6. Dodane przez Ja, w dniu - 27-05-2026 17:08 195 No widać po Borysku że wybory coraz bliżej. Trzeba się pokazać
7. Dodane przez do 6, w dniu - 27-05-2026 17:37 140 Tu akurat się nie pokazał.
reklama
8. Dodane przez ..., w dniu - 27-05-2026 18:10 235 Z panem Borysem miałem styczność w 2 LO w Lubinie. Już wtedy (…...widzę, że nic się nie zmieniło przez 25 lat od matury.
9. Dodane przez marszałek pół dolnośląski, w dniu - 27-05-2026 19:33 61 Zagłębie Miedziowe leży w województwie dolnośląskim, panie marszałku. Czas powrócić do szkoły i się douczyć. A nie udawać co innego. Gdzie są autobusy KD do Polkowic?
10. Dodane przez Niezależna., w dniu - 27-05-2026 19:54 286 Miałam styczność z Borysem i jednego jestem pewna. Raczyński i ktokolwiek z jego ekipy nawet najgorszy i tak będzie lepszy niż boryski i ich ekipa. Lubin pójdzie wtedy na dno totalne. Wiem że zaraz mi tu napiszecie że jestem z pisu, bezpartyjnych albo pracuje w urzędzie to oświadczam, że nic takiego nie ma miejsca. PO prostu wiem kto to jest obiecanka i co potrafi, a raczej nic nie potrafi
11. Dodane przez obserwator, w dniu - 28-05-2026 08:14 125 Borys kolejna kompromitacja .... co za wstyd , już w PO się ciebie wstydzą , to już chyba Gosek vel "Tądi" jest inteligentniejszy ....
12. Dodane przez edo, w dniu - 28-05-2026 10:19 30 Politykom słowo prawda jest obce. Pinokio przy nich, to mały pikuś. Niestety gro ludzi bierze z nich przykład.
13. Dodane przez Do 9, w dniu - 28-05-2026 10:44 32 Racja. Marszałek uchyla się od swojego obowiązku zorganizowania komunikacji autobusowej obejmującej siedzibę powiatu polkowickiego z siedzibą województwa. Szkoda, że o ten temat media nie dopytują. Inne województwa potrafią ogarnąć temat komunikacji dowozowej z gmin, gdzie nie ma jeszcze połączeń kolejowych. I na czas braki takiego połączenia marszałek ma obowiązek orfanizacjo połączeń autobusowych. I uchyla się od tego od wielu lat.
14. Dodane przez Łukasz, w dniu - 28-05-2026 11:49 50 Oboje siebie warci :D
15. Dodane przez Bezpartyjna koteria !!!, w dniu - 28-05-2026 12:31 74 Panie Myrda co z szumnie zapowiadaną przez Raczyńskiego największą w RP strefą przemysłową???!!! Lubin od lat potrzebuje alternatywy do kopalni i wszyscy świadomi mieszkańcy Lubina to wiedzą a mimo to od lat nic się nie dzieje w temacie chleba w tym mieście !!!!
16. Dodane przez Do2, w dniu - 28-05-2026 13:35 29 Wczoraj Miszalski. Jutro Nawrocki. Oblicz ile podpisów trzeba.
17. Dodane przez do 16, w dniu - 28-05-2026 17:59 41 Odpowiedz, po co obliczać ile podpisów jest potrzebnych do odwołania prezydenta Nawrockiego, skoro Konstytucja RP w ogóle nie dopuszcza możliwości skrócenia kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w drodze referendum ogólnokrajowego.
18. Dodane przez Andrew LB, w dniu - 28-05-2026 18:10 33 Myrda, Raczyński i reszta tych tzw. bezpartyjnych to tylko interesy robią pomiędzy sobą. Wystarczy wejść na strony internetowe, które pokazujá zależności pomiędzy spółkami i poszczególnymi osobami i można wszystko zobaczyć. Czase sieć jest tak gęsta, źe łatwo się pogubić. To samo dotyczy większości tzw. samorządowców. To jedna wielka klika. Oto pan Myrda: https://rejestr.io/osoby/1127126/tymoteusz-myrda
19. Dodane przez do 12, w dniu - 28-05-2026 18:14 10 "Pinokio" przynajmniej nie był patologicznym kłamcą. Jego kłamstwa były elementem procesu politycznego dorastania. Uczył się na własnych błędach, zrozumiał wartość prawdy i ostatecznie przestał oszukiwać, co zostało nagrodzone przemianą w prawdziwego męża stanu. Wskazują na to chociażby jego działania w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak przeprowadzenie polskiej gospodarki przez pandemię COVID-19 czy radzenie sobie ze skutkami wybuchu wojny w Ukrainie, m.in. pomoc dla uchodźców). Świadczą również sukcesy gospodarcze - okresy dynamicznego wzrostu gospodarczego, uszczelnienie systemu podatkowego (np. walka z luką VAT) oraz ambitne programy społeczne jako dowód na myślenie w kategoriach dobra państwa. Pikusiem w tym przypadku z całą pewnością nie jest człowiek, który w życiu słowa prawdy nie powiedział, który nie uczy się na własnych błędach, nie rozumie wartości prawdy i od męża stanu jest o lata świetlne za "Pinokiem".
20. Dodane przez do17, w dniu - 28-05-2026 18:26 24 Konstytucjonalista się znalazł, chłe, chłe. A o inpiczmencie słyszałeś. I o niewykonywaniu podstawowych obowiązków konstytucyjnych?
21. Dodane przez do 20, w dniu - 28-05-2026 19:55 11 A Ty słyszałeś, że zarówno do postawienia Prezydenta RP w stan oskarżenia (polski odpowiednik impeachmentu), jak i do pociągnięcia głowy państwa do odpowiedzialności konstytucyjnej, nie jest wymagane zbieranie podpisów obywateli - art.145 Konstytucji RP? Czy po prostu nie ogarniasz czego dotyczy polemika zawarta tu we wpisach: 2, 16, 17?
22. Dodane przez do kom., w dniu - 29-05-2026 09:08 150 Wczoraj Miszalski, jutro Trzaskowski, pojutrze Sutryk, i to jak najszybciej. Za póltora roku Borys i spółka na aut,i to raz na zawsze.
23. Dodane przez do kom., w dniu - 29-05-2026 09:15 170 Dla zdecydowanej większości,wystarczy obraz Borysa zasłaniającego własną piersią Tuska przed Rachoniem. Żałosna błazenada. Wraz z własnym Panem dostaną sromotne lanie w nadchodzących wyborach, a w lokalnej polityce Borys nie będzie miał czego szukać,bo po wyborach zaczną się rozliczenia zgodnie z prawem,tak jak ono jest napisane,a nie tak jak to prawo rozumie ekipa Borysa.
24. Dodane przez do kom 2, w dniu - 29-05-2026 09:20 161 Ty lepiej zgodnie z sugestią tej waszej ministry, idż zbieraj plastikowe butelki zamiast podpisy, w tym przypadku masz większe szanse na sukces.
25. Dodane przez do 20, w dniu - 29-05-2026 09:29 170 Słuchałem konstytucjonalisty wykładowcy n UW. Ryszarda Piotrowskiego,że w wielu przypadkach ekipa Tuska złamała Konstytucje. Natomiast odnośnie działań Pana Prezydenta, idealnie wyłożył legalność jego posunięć, dla takich partyjnych knechtów od brudnej roboty jak ty.
26. Dodane przez Checheszki, w dniu - 29-05-2026 09:54 00 Koty w marcu lenin w październiku a ty teraz.
27. Dodane przez do 26, w dniu - 29-05-2026 10:25 00 A tak konkretnie to co i od kogo ty chciałeś?
reklama
28. Dodane przez do 25, w dniu - 29-05-2026 13:16 170 Partyjni knechci wsłuchują się jedynie w "fantasmagorie prawnicze" wygłaszane przez Zolla, Safjana, Tuska, Giertycha, Żurka i im podobnych autorytetów prawnych.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.