Ćwierć wieku GPK GłogówRybka: Możemy być dumni, że się udało |
| 22.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Jak podkreślał prezes GPK Głogów, Zbigniew Rybka, historia przedsiębiorstwa jest nierozerwalnie związana z rozwojem miasta. - To jest kawał historii Głogowa. Właściwie wtedy, kiedy byłem prezydentem miasta, ta spółka powstała. Przekształcaliśmy zakłady budżetowe w spółki miejskie. Powstały wtedy między innymi wodociągi i nasza spółka komunalna zajmująca się gospodarką odpadami. Te 25 lat minęło bardzo szybko - mówił. Prezes przypomniał, że przez ćwierć wieku przedsiębiorstwo przeszło ogromną drogę rozwoju. - Pamiętam początki i widzę, gdzie jesteśmy dziś. Mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Możemy być dumni z tego, że mamy firmę zatrudniającą 240 osób. To naprawdę duża armia ludzi związanych z naszym miastem i powiatem. Udało się - podkreślał. GPK Głogów od lat odgrywa kluczową rolę w systemie gospodarki odpadami nie tylko w samym Głogowie, ale także w całym regionie. Zdaniem prezesa spółka należy dziś do liderów tej branży. - Jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami w regionie to tak można powiedzieć, że jesteśmy potentatem. Trzeba pamiętać, że naszym drugim, bardzo ważnym wspólnikiem jest firma PreZero, która również jest jednym z liderów gospodarki odpadami nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To druga noga, która bardzo mocno nas wzmacnia - zaznaczył Z. Rybka. Jubilat, jak określano GPK Głogów, ma się dobrze i z optymizmem patrzy w przyszłość. - Mam nadzieję, że kolejne 25 lat będzie równie owocne - podsumował prezes. Obchody jubileuszu zgromadziły pracowników, partnerów i gości związanych ze spółką, która od ćwierć wieku odpowiada za jeden z najważniejszych obszarów funkcjonowania miasta - gospodarkę odpadami i utrzymanie czystości.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


