Jubileusz OSP Wilków80 lat służby i oddania |
| 22.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Jubileusz rozpoczął się od uroczystego przemarszu ulicami miejscowości przy akompaniamencie orkiestry zakładowej Huty Miedzi Głogów. Następnie uczestnicy wzięli udział w oficjalnej części obchodów, podczas której nie zabrakło podziękowań, wyróżnień oraz odznaczeń dla zasłużonych strażaków. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz mieszkańcy Wilkowa. W swoich wystąpieniach goście podkreślali ogromną rolę, jaką przez dziesięciolecia pełnili i nadal pełnią druhowie ochotnicy. - Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować wyjątkowy i podniosły jubileusz 80-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie. To osiem dekad budowy i rozwijania szeroko pojętej służby pożarniczej. Straż to nie tylko walka z żywiołem i działania ratownicze. To również pozyskiwanie sprzętu, dbanie o niego oraz codzienna gotowość do niesienia pomocy. To przede wszystkim na pierwszym miejscu ludzie - podkreślał prezes OSP Wilków Grzegorz Jasik. Przypomniano również, że strażacy i ich rodziny od pokoleń są integralną częścią Wilkowa. - To dzięki nim mamy dziś 80 lat historii. Ten jubileusz jest wyrazem głębokiego szacunku dla wszystkich, którzy przez te dekady tworzyli historię tej jednostki. Dzięki ich odwadze, ofiarności i determinacji nasza OSP przetrwała najtrudniejsze chwile - zaznaczał. Szczególnym momentem obchodów było wręczenie medali, odznaczeń i wyróżnień dla druhów, którzy swoją wieloletnią służbą oraz zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju jednostki. Nie zabrakło także podziękowań skierowanych do osób wspierających działalność strażaków oraz instytucji współpracujących z OSP Wilków. Podczas jubileuszu oddano również hołd założycielom jednostki i wszystkim pokoleniom strażaków. - Oddajemy dziś hołd naszym poprzednikom, druhom założycielom oraz wszystkim pokoleniom strażaków, którzy z narażeniem życia i zdrowia nieśli bezinteresowną pomoc bliźniemu, kierując się hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - zakończył G. Jasik. Szczególnym momentem obchodów było nadanie obiektowi remizy OSP Wilków imienia Zbigniewa Sławińskiego - zmarłego druha OSP Wilków, który przez znaczną część swojego życia angażował się w rozwój jednostki i lokalnego pożarnictwa.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


