Wyjątkowe spotkanie w głogowskiej biblioteceHimalaje, marzenia i własne granice |
| 24.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Obok Izabeli Owczarek o swojej himalajskiej przygodzie opowie także wykładowca Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie Zbigniew Waśkowski. Jak podkreśla Grażyna Sroczyńska z „Fotostopem Przez Świat”, do wystąpienia przed publicznością trzeba było dyrektor biblioteki długo namawiać. - Szkoda byłoby nie opowiedzieć o takiej wyprawie. To była nie tylko podróż, ale też spełnienie marzeń i ogromne przeżycie. Dlatego bardzo zależało mi, aby mieszkańcy mogli poznać tę historię - mówiła G. Sroczyńska. Sama Izabela Owczarek przyznaje, że himalajska wyprawa była czymś więcej niż zdobywaniem kolejnych wysokości. - To nie tylko podróż w góry wysokie, ale także podróż w głąb siebie. To dowód na to, że jeśli o czymś bardzo marzymy, to można to zrealizować w każdym wieku. Po tej wyprawie dostałam odpowiedź, że jeszcze mogę, jeszcze mogę iść wyżej i robić wspaniałe rzeczy - podkreśla. Celem wyprawy było zdobycie Mera Peak, uznawanego za najwyższy szczyt trekkingowy Nepalu. Jak zaznacza Owczarek, określenie „łatwy sześciotysięcznik” jest bardzo mylące. - Jeśli wspinanie odbywa się na wysokości ponad 6500 metrów, nic nie jest łatwe. Przez ponad osiem dni aklimatyzowaliśmy się powyżej 5000 metrów. To ogromny wysiłek dla organizmu - opowiada. W himalajskiej ekspedycji uczestniczyła grupa Polaków w wieku 50+, których połączyła pasja do gór, biegania i aktywnego stylu życia. Podczas spotkania uczestnicy poznają kulisy wyprawy, zobaczą zdjęcia i usłyszą historie o zmaganiach z wysokością, zmęczeniem i własnymi ograniczeniami. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie inspiracji dla wszystkich, którzy odkładają swoje marzenia na później. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


