Nowoczesne boisko już gotoweApel o to, aby dbać i nie niszczyć |
| 24.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - To kolejne boisko w powiecie głogowskim, które oddajemy do użytku uczniom, młodzieży i mieszkańcom. Bardzo się cieszę, że inwestycja została zrealizowana przede wszystkim w terminie. Już 1 września właśnie na tym boisku zainaugurujemy nowy rok szkolny. Tak naprawdę jednak obiekt będzie służył mieszkańcom już od dziś, po zakończeniu odbiorów technicznych - podkreślał starosta głogowski Michał Wnuk. Koszt inwestycji wyniósł 1,6 mln zł. Na realizację zadania powiat pozyskał 400 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałe 800 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu. Podczas konferencji prasowej poseł Łukasz Horbatowski podkreślał znaczenie współpracy samorządów z instytucjami rządowymi i wojewódzkimi. - Kolejne boisko przy szkole średniej zostało wyremontowane dzięki wsparciu rządowemu i samorządowemu. Cieszę się, że takich inwestycji w powiecie głogowskim jest coraz więcej. Będziemy robić wszystko, aby kolejne środki na rozwój infrastruktury sportowej trafiały do naszych samorządów - mówił parlamentarzysta. Zakres prac był bardzo szeroki. Jak wyjaśniała Dorota Młodecka, członek zarządu powiatu - obiekt zyskał całkowicie nową nawierzchnię oraz funkcję boiska wielofunkcyjnego. - Powstało boisko do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Wykonaliśmy również małą architekturę, nowoczesne trybuny stadionowe, piłkochwyty oraz oświetlenie. Wszystko po to, aby uczniowie mogli korzystać z obiektu w bezpiecznych i komfortowych warunkach - zaznaczyła. Zadowolenia z zakończenia inwestycji nie kryła także dyrektor szkoły. - Jeszcze niedawno było tu stare, asfaltowe i popękane boisko, które stwarzało zagrożenie dla użytkowników. Dziś mamy nowoczesny obiekt, z którego bardzo się cieszymy. To również wyjątkowy prezent dla naszej szkoły, ponieważ w przyszłym roku będziemy obchodzić 60-lecie jej istnienia - mówiła Sylwia Chodor. Dyrektorka zaapelowała także do mieszkańców o odpowiedzialne korzystanie z boiska, aby mogło ono służyć uczniom i mieszkańcom przez długie lata. Władze powiatu zapowiadają już kolejne inwestycje w szkłach. W planach są modernizacje boisk przy Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Nowe boisko przy Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych jest już trzecim obiektem sportowym wyremontowanym przez powiat głogowski w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej podobne inwestycje zrealizowano przy Zespole Szkół Politechnicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącym.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama

















667 70 70 60


