Janowie i Janiny świętowali przy pomnikuTo już 17-letnia tradycja |
| 25.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - To już 17. edycja naszych spotkań przy Janie. Wszystko zaczęło się od pomysłu pana Jana Hłubowskiego. Zaproponował takie spotkanie, uznaliśmy, że to świetna inicjatywa i tak już zostało - mówiła podczas uroczystości Grażyna Szyszka z Tygodnika. Przez wszystkie lata nie udało się przerwać tradycji. Nie przeszkodziły ani niesprzyjająca pogoda, ani pandemia. Co roku uczestnicy spotykają się przy pomniku słynnego głogowskiego uczonego, by złożyć kwiaty, wysłuchać muzyki i wspólnie świętować. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest również sadzenie pamiątkowych drzew. Dzięki temu w Parku Sapera z roku na rok rozrasta się tzw. Janowy Las. W tym roku posadzono kolejne cztery drzewa. Zrobili to przedstawiciele E-Towers Famaba, 4. Batalionu Inżynieryjnego, Banku Spółdzielczego oraz szkółki drzew i krzewów Józefa Płochy Wśród uczestników nie zabrakło osób, które od lat regularnie odwiedzają pomnik Jana z Głogowa w dniu swoich imienin. Jedną z nich jest pani Janina Rzeźnik. - Odkąd mieszkam w Głogowie, zawsze biorę udział w miejskich uroczystościach. Na spotkania przy pomniku Jana przychodzę od samego początku. Najpierw świętuję tutaj, oficjalnie, a później z rodziną w domu - opowiadała mieszkanka. Jak co roku wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców, którzy wspólnie pielęgnują jedną z najbardziej charakterystycznych i sympatycznych głogowskich tradycji.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


