Przejście zamieni się w galerię sztukiWyjątkowy mural w przejściu podziemnym |
| 25.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Jak informuje Magda Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział we Wrocławiu, przejście podziemne zarządzane przez GDDKiA zostało wcześniej wyremontowane, a obecnie trwa jego artystyczne zagospodarowanie. - Koordynacją zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury sprawujący opiekę nad artystami tworzącymi w tej przestrzeni. Przejście zostało wcześniej przez nas wyremontowane. A obecnie na jego ścianach powstają malowidła, które są inspirowane m.in. historią miasta oraz lokalnymi legendami. Projekt jest w toku, a jego zakończenie planowane jest pod koniec czerwca - przekazuje M. Szumiata. W realizację przedsięwzięcia zaangażowała się również Fundacja Kopalnia Rozwoju. Jak podkreślają jej przedstawiciele, mural wykonują młodzi artyści skupieni w kolektywie Kopalnia Sztuki, działającym przy fundacji. - Mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować i zrealizować mural w przejściu podziemnym przy ulicy Obrońców Pokoju. Wykonawcami są chłopcy należący do naszego kolektywu Kopalnia Sztuki. To oni przygotowali projekt i wykonali wszystkie prace. Włożyli w to mnóstwo wysiłku, mimo trudnych warunków pogodowych - mówi Małgorzata Grouz z Fundacji Kopalnia Rozwoju. Twórcy nie ukrywają, że celem projektu jest promocja Głogowa oraz podkreślenie jego bogatej historii i dziedzictwa kulturowego. Na muralu znalazły się motywy przedstawiające najważniejsze zabytki i symbole miasta. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz miasta oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Projekt zyskał akceptację prezydenta Głogowa, a jego autorzy liczą, że odmienione przejście stanie się nową wizytówką miasta.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama

















667 70 70 60


