Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartKGHM Transformacja, innowacje i współpraca z nauką w centrum debaty
W KGHM o przyszłości przemysłu
Transformacja, innowacje i współpraca z nauką w centrum debaty
27.05.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak
Transformacja technologiczna i energetyczna przemysłu, bezpieczeństwo surowcowe oraz nowoczesne rozwiązania w zakresie ESG były głównymi tematami konferencji zorganizowanej w siedzibie KGHM Polska Miedź. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, świata nauki, kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz eksperci sektora przemysłowego i technologicznego.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Konferencja stała się przestrzenią do rozmowy o wyzwaniach stojących przed przemysłem ciężkim w obliczu zmian geopolitycznych, rosnących kosztów energii i konieczności prowadzenia odpowiedzialnej polityki środowiskowej.
- Przede wszystkim chcemy pokazać, co jest
przed nami, jakie są wyzwania, ale też ile zostało już zrobione w grupie kapitałowej KGHM. Spółki mają wiele do powiedzenia - wiele innowacji, wiele zmian i dalszych perspektyw rozwoju. W obliczu zmian geopolitycznych na świecie, rosnących cen energii, ale także konieczności dbania o surowce, kluczowe jest ich rozsądne, mądre i ekonomiczne wydobycie w zgodzie z poszanowaniem środowiska - podkreślił Jarosław Dudkowiak, prezes zarządu Związek Pracodawców Polska Miedź.
Jednym z ważnych akcentów wydarzenia było także podkreślenie roli edukacji i współpracy przemysłu ze szkołami technicznymi. Tegorocznej konferencji towarzyszył jubileusz 65-lecia Zespół Szkół w Chocianowie, placówki od lat kształcącej specjalistów dla regionu i branży przemysłowej.
- Bardzo się cieszymy, że możemy być pełnoprawnym i równorzędnym partnerem dla KGHM i spółek kapitałowych. Podczas konferencji prezentujemy zawód mechatronika, który jest naszym głównym kierunkiem kształcenia. To zawód, który naszym zdaniem idealnie odnajdzie się w każdym obszarze działalności spółek grupy kapitałowej, ale również samego KGHM - zaznaczył Piotr Machoń, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie.
Organizatorami wydarzenia byli Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Centrum Badań Jakości sp. z o.o.
1. Dodane przez Jan, w dniu - 27-05-2026 09:49 70 Łubudubu
2. Dodane przez Mietek., w dniu - 27-05-2026 12:53 90 Na jakim etapie, jest budowa zakładu odsalania wód kopalnianych przy HMG ? Fauna i flora rzeki Odry tylko na to czeka .
3. Dodane przez xxx, w dniu - 27-05-2026 13:04 50 Czyli co - postawili fabryki, mają swoje produkty, sieć dystrybucji i sprzedają gotowe komponenty zamiast surowca? Bo w ten sposób mogliby sprzedawać produkty przy minimalnym wydobyciu - chyba o to chodzi w zdaniu "mądre i ekonomiczne wydobycie w zgodzie z poszanowaniem środowiska".
4. Dodane przez przerażony, w dniu - 27-05-2026 13:37 190 Boże drogi, wychowawca WF-u specjalistą w KGHM.? Nie idźcie tą drogą.........................
reklama
5. Dodane przez do 3, w dniu - 27-05-2026 14:02 07 Jak na to wpadłeś ??? Popatrz , no popatrz jaki on mądry
6. Dodane przez Do5, w dniu - 27-05-2026 15:17 100 Nie musiał wpadać, wystarczył, że zobaczył co robią Chińczycy, kupują od nas surowiec, a z drugiej strony dostarczają nam gotowe produkty i zarabiają na tym 100 razy więcej. Przy czym surowiec kiedyś się u nas skończy a oni dalej mają technologię, fabryki, sieć dystrybucji i będą nam sprzedawać gotowe produkty. A przypominam, że jeszcze w 1995 roku, to Polska eksportowała do nich Polonezy. A dziś to oni zalewają nas swoimi samochodami. Widzisz różnicę?
7. Dodane przez Do 6, w dniu - 27-05-2026 22:04 26 Kghm to firma wydobywcza. Żadna kopalnia na świecie nie przerabia wydobywanej miedzi na gotowe produkty. Tak samo jak rolnik, który choduje krowy, nie sprzedaje hamburgerów. A kopalnia rudy żelaza nie produkuje karoserii do samochodów. Nikt ci nie bronię otworzyć firmy i produkować półprzewodniki.
8. Dodane przez Marian, w dniu - 27-05-2026 22:08 12 Najważniejsze żebym sie dziś wyspał na nocce jak już pogram w karty. I pomyśleć że oni mi za to jeszcze całkiem dobrze płacą. Ale tak jest jak człowiek skończy porządną zawodówkę.
9. Dodane przez do kom 7, w dniu - 27-05-2026 22:22 60 Nie porównuj kopalnię miedzi do rolników, których na świecie jest setki tysięcy. To nie ta liga i nie ten tok myślenia. Przez tyle lat co istnieje KGHM można byłoby produkować z przerobionego surowca masę rzeczy. To dodatkowy zysk, miejsca pracy jak i mocny fundament biznesowy dla Spółki. Lepsze to niż Bigos z Lubinpexu.
10. Dodane przez Do7, w dniu - 27-05-2026 23:25 31 Pomyliłeś się i to bardzo mocno, a może to Twoja niewiedza. Firmy technologiczne - największe na tym świecie mają w swoich zasobach nawet kopalnie i to one odpowiadają za cały cykl produkcji - od wydobycia po sprzedaż gotowego produktu. Nawet firmy z Chin posiadają w swoich rękach kopalnie złota - i nie sprzedają sztabek złota - tylko wykorzystują to złoto do produkcji między innymi elektroniki. Tesla bardzo mocno chce wejść w posiadania własnych surowców - na ten moment ma kontrakty z kopalniami ale przetwarza całość już samodzielnie. Apple na drugą rękę inwestuje mocno w projekty wydobywcze szukające surowców - chce mieć swoje źródło. To samo Samsung.
11. Dodane przez Do9, w dniu - 28-05-2026 05:17 12 Która kopalnia miedzi na świecie produkuje gotowe wyroby? Kopalnia miedzi wydobywa radę, przerabia ją na miedź i sprzedaje. Koniec kropka. Bardzo dobrze że kghm trzyma sie tego modelu biznesowego. Poprostu nie masz pojęcia o czym piszesz.
12. Dodane przez SAR, w dniu - 28-05-2026 06:43 21 Czy ktos wspomnial o osiagnieciach ESG? W 2025 roku KGHM zwiększył o 20% do powietrza, a do wody o 25% emisje ARSENU?
13. Dodane przez Do11, w dniu - 28-05-2026 09:10 30 Chcesz przykłady? BYD, CATL, Zijin Mining, Tsingshan Holding Group - czyli model od kopalni do gotowego produktu i mają kopalnie miedzi. Samsung, Apple, Tesla - inwestuje w poszukiwanie surowców, by móc wydobywać samodzielnie surowce i chętnie zakupiliby jakieś kopalnie, ale to nie takie proste, bo źródła na świecie są ograniczone, więc jak może zauważyłeś właściciel Tesli buduje promy kosmiczne, aby wylądować na Marsie i być pierwszym w dostępie do surowców.
14. Dodane przez edo do 7, w dniu - 28-05-2026 11:13 51 KGHM to nie tylko kopalnie. Chłopie ogarnij się. Skoro pod swoimi skrzydłami ma huty, Pol-Miedż itp. to również może wybudować i posiadać w swoich strukturach zakłady produkujące gotowe wyroby. PROSTE I JASNE?
reklama
15. Dodane przez Wuefista, w dniu - 28-05-2026 16:38 00 On jeszcze uczy WFu?
16. Dodane przez hutnik, w dniu - 02-06-2026 08:06 00 Nowoczesne rozwiązania ?. My w HML CuSO4 ładujemy w worki na zdezelowanej 20 letniej wadze której pomagamy w pracy młotkiem gumowym. Worki dźwigamy ręcznie na palety, bo szkoda kupić maszynę do wspomagania bo kosztuje 200tys. 8 osób po operacjach kręgosłupa. Przyszła komisja pani doktor z okresowych , BHP i stwierdzili, że to nasza wina bo źle podnosimy worki (my rozumiemy prawo po swojemu). Technologie są robione tylko tam gdzie jest na pokaz. I połowa z nich przynosi więcej strat niż pożytku dla firmy. Ale odpowiednie osoby za modernizację coś przytulą. Życzę zdrowia.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.