Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
13
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Antoni, Lucjan,
Maria Magdalena,
Tobiasz
Do końca roku 201 dni.
Start arrow KGHM arrow KGHM przebudowuje kadrę kierowniczą?

Nowe twarze w Centrali spółki

KGHM przebudowuje kadrę kierowniczą?

02.06.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak


(Fot. Archiwum)
Po zmianie na stanowisku prezesa KGHM w centrali spółki trwają kolejne roszady kadrowe. Zmiany objęły m.in. obszary komunikacji, CSR, obsługi prawnej oraz jednostki zależne.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Jak potwierdziliśmy, od 1 czerwca Karolina Karwicka przestała kierować Departamentem Komunikacji i objęła funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Administracyjnej Zarządu. Jej miejsce zajął
Mirosław Kuk, związany wcześniej m.in. z branżą medialną i komunikacją korporacyjną.

Nowym szefem Departamentu CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) został Tomasz Półgrabski, były wiceminister sportu. Obszarem komunikacji kieruje Karol Smoląg, dyrektor naczelny ds. komunikacji.

Wcześniej ze stanowiska dyrektora naczelnego ds. prawnych odwołano Grzegorza Rataja. Obowiązki pełni obecnie Łukasz Dziewoński. Zmiany objęły również Fundację KGHM „Polska Miedź”, której prezesem został Tomasz Półgrabski.

Niedawno zmieniło się także kierownictwo Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji. Obowiązki po Dariuszu Grzegorku przejął Wojciech Brodziński.

Nieoficjalnie mówi się, że to nie ostatnie decyzje kadrowe w Grupie KGHM.
 
Komentarze (39)
1. Dodane przez rema, w dniu - 02-06-2026 13:57 60 2
a odchodzącym odprawy już wypłacono, jak niejakiej pani, która popracowała 3 miesiące i zgarnęła chyba 400 tys dodatkowej kasy?
2. Dodane przez Kilof, w dniu - 02-06-2026 13:58 48 4
Mało czasu cza napaść kolegów
3. Dodane przez Waciej Mójcik, w dniu - 02-06-2026 14:15 9 19
No dobra, a kiedy płacom?
4. Dodane przez Tomek7, w dniu - 02-06-2026 14:49 41 5
no i co te zmiany mają dac temu kghm-owi.bedzie lepiej? czy poprostu ci co se napchali kieszenie pieniedzmi juz im wystarczy i teraz kolejna partia z otwartymi kieszeniami czeka na wypelnienie bo tak poza tym to kghm nic wiecej z tego nie ma
5. Dodane przez Abc, w dniu - 02-06-2026 15:05 46 16
A czego się spodziewać PO kolesiach z partii rządzącej.
6. Dodane przez do 4, w dniu - 02-06-2026 15:39 31 5
A co ? Uwierzyłeś, że w wyniku przeprowadzonych w radach nadzorczych i zarządach czystek kadrowych po 15 października 2023 roku, będą przeprowadzane nowe nabory w oparciu o przejrzyste procedury konkursowe, do zarzadzania takimi firmami państwowymi dobierani będą eksperci z odpowiednimi kwalifikacjami, a nie klucza politycznego, w celu ich odpolitycznienia?
reklama
7. Dodane przez Probkobiorca, w dniu - 02-06-2026 16:03 15 2
A co z Energetyką? CBJ? Tam od brak jakichkolwiek zmian a zarządy kwalifikują się do pilnej wymiany,
8. Dodane przez Przeróbkarz, w dniu - 02-06-2026 16:13 39 2
Na produkcji brakuje ludzi. A wolontariat dalej się kręci :-(
9. Dodane przez Kilof, w dniu - 02-06-2026 16:27 28 7
Dobra zmiana PO i KO trzeba dać stołki, Departamenty i stołki dyrektorskie w centrali juz się nie mieszczą a etatyzacja w oddziałach produkcyjnych spada
10. Dodane przez ZENEK, w dniu - 02-06-2026 17:04 32 19
Precz z PO !!!
11. Dodane przez Wojtek, w dniu - 02-06-2026 17:04 37 4
Czy konkubent córki pana Wiceprezesa dalej będzie awansował w tak szalonym tempie?
12. Dodane przez Kopalnia, w dniu - 02-06-2026 18:30 11 8
Ludzie, jakie zmiany. Rządzi Solidarnoś wraz z wiceprezesem, który ich wspiera i awansuje ich oraz wspierających ich ludzi.
13. Dodane przez Kiedy, w dniu - 02-06-2026 18:35 7 4
Kiedy płacą klasycznie wiec tak panowie 
22 zysk niby jak zatwierdza na walnym  
17 grusza 
A wypłata to nie wiem czy 3 czy 5 ale chyba 5 raczej  
Pozdro
14. Dodane przez Irek, w dniu - 02-06-2026 18:50 23 1
Laskowski zawsze jest czy czerwoni czy niebiescy
15. Dodane przez Wacio, w dniu - 02-06-2026 21:19 11 2
Pani Karwicka, siostra Kamila i żona Kupaja z Legnicy.
16. Dodane przez Super, w dniu - 02-06-2026 21:22 13 2
Bardzo się cieszę. Te zmiany mają kluczowy wpływ na kierunek rozwoju pod przyszłą eksploatację i wyniki produkcyjne. Nie wiem czy to prawda, ale chodzą słuchy, że na G12 było na zmianie aż 2 górników, wieszali wentylator z lutnią, a sztygar miał newet 1 wolny weekend. A Marlena mówi do mnie wtedy wstawaj Jacek, trzeci raz już budzik przestawiasz!
17. Dodane przez tomcio, w dniu - 02-06-2026 21:37 14 1
załatwiam synkowi stanowisko nadsztygarskie, wujek stefek pomoże.
18. Dodane przez Krecik, w dniu - 02-06-2026 21:42 30 0
Tych wszystkich z biura zarządu zapraszam w sobotę do pracy niech się wykażą w weekend pozdrawiam
19. Dodane przez Szymon, w dniu - 02-06-2026 22:02 15 1
Panowie dobre zmiany i dobrze się mamy,,, Napewno ma to ogromny wpływ na poprawę na oddziałach górniczych,,, Niczego nam nie brakuje,,,,, Mamy wszystko już i nieoddamy,,,,,,,,
20. Dodane przez Johnny, w dniu - 02-06-2026 23:15 13 1
Cyrk na kółkach
21. Dodane przez Obserwator, w dniu - 03-06-2026 06:36 11 0
Pan (...)....stan umysłu. I to ma być nadsztygar...... Ludzie kogo wy tam trzymacie?
22. Dodane przez mirek, w dniu - 03-06-2026 07:34 22 1
Ale zmiany,z pokoju do pokoju. 
W każdym pokoju 4 kąty,a w każdym kącie dyrektor.
23. Dodane przez Nr 21 z SG, w dniu - 03-06-2026 12:05 8 0
Żeby nie było wątpliwości.
24. Dodane przez Nie no, w dniu - 03-06-2026 13:09 2 0
Za to przebiegł Narnię wzdłuż i wszerz, a ten drugi wygrał Miss Olimpia!
25. Dodane przez górnik, w dniu - 03-06-2026 21:03 11 5
Wymusić na Zarządzie, by wprowadził zmiany w podpisywaniu umów pracowników w Centrali. Żadnych odpraw. Odprawy dla tych, co odchodzą na emerytury, a nie do innego zakładu. korporacji itp. Związkowcy zjednoczcie się i weście się do pracy, bo ograbią KGHM. Wówczas Wy też stracicie ciepłe posadki.
26. Dodane przez Psycholog z SG, w dniu - 03-06-2026 23:17 6 1
Na szybowym cudnie, kawka, gazetka w klapkach. A kiedy barbórke płacą?
27. Dodane przez Wójt Głogowski, w dniu - 04-06-2026 07:28 5 6
Koryto Obywatelskie!
28. Dodane przez Bob, w dniu - 04-06-2026 07:44 6 3
KGHM przebudowuje kadrę kierowniczą? Skok na stołki zwykły.
29. Dodane przez Do 25, w dniu - 04-06-2026 08:05 1 3
Tam większość pracuje na kontaktach, to jak to sobie wyobrażasz?
30. Dodane przez ŻegnamyPisich, w dniu - 04-06-2026 19:32 7 2
ŻegnamyPisich
31. Dodane przez Zwrowiec, w dniu - 04-06-2026 21:21 8 4
Fenomenem dla mnie jest, że rządzi KO. A do tej pory nie porobiono zmian w spółkach zależnych. Taki wolontariat, dalej ma się dobrze, gdzie udział biorą pracownicy ze słusznych związków. A na produkcji brakuje ludzi. Śmiesznie to wygląda, jak razem na zdjęciach, w pokazach dla dzieci biorą udział osoby, które krytykują obecną władzę, a obok stoi Pan Minister. Szczęść Boże !!!
32. Dodane przez goniec, w dniu - 05-06-2026 12:43 4 1
Drogi zarządzie kghm zmiany w spółkach trza przyspieszyć w mercusie , mcz, lubinpex, cieplicach i nnych władze do zmiany tj. rady nadzorcze i zarządy , czas ucieka a efektów brak !
33. Dodane przez emerytka, w dniu - 05-06-2026 19:40 7 0
Za PRL był w każdej firmie tylko dyrektor, jego zastępca i księgowy i nie było komputerów!
34. Dodane przez Do 33, w dniu - 07-06-2026 19:14 0 3
Dlatego,że to był PRL
35. Dodane przez Mietek., w dniu - 07-06-2026 22:15 0 2
Dobrze napisane : " kolejne roszady kadrowe ".
36. Dodane przez Do 29, w dniu - 08-06-2026 11:26 2 0
Normalnie. W kontrakcie nie umieszczać zapisu o odprawie w razie odwołania. Proste? Ktoś kto nie spełnia oczekiwań na danym stanowisku jest odwoływany i w nagrodę dostaje odprawę. To jest słuszna zasada? Jeśli jest dobrym menadżerem, to bez względu na opcję polityczną (każdy może mieć własne przekonania) zostaje i pracuje. Nie robi kreciej roboty tylko dlatego, że nastała inna władza.
37. Dodane przez ZENEK, w dniu - 09-06-2026 03:33 2 2
Precz z PiS.
reklama
38. Dodane przez Maruder, w dniu - 09-06-2026 13:07 1 1
Pojawiają się głosy: precz z PiS, precz z KO.... A kiedy pojawią się głosy przecz z nepotyzmem w KGHM i KO?
39. Dodane przez Arek, w dniu - 09-06-2026 14:45 2 1
Brawo komentarz 25 i 31
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
reklama
reklama