35 uczniów z najwyższymi wynikami zostało wyróżnionych przez miastoNa świadectwach piątki i szóstki |
| 22.06.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak | ||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - Jestem z SP 10 i mam średnią 6,0 - mówiła Ola. Zapytana o receptę na taki sukces, z uśmiechem przyznała. - Nie mam na to pojęcia. Jak się czuję dzisiaj jako wyróżniona? Bardzo przyjemnie, bardzo dobre uczucie. Po ukończeniu ósmej klasy zamierza kontynuować naukę w I Liceum Ogólnokształcącym. Tak mnie do niego ciągnie po prostu - dodała. Druga z wyróżnionych Ola kończy szkołę ze średnią 5,7. - Najlepiej mi szło z matematyki i angielskiego - podkreślała. Także ona wybrała I LO, gdzie planuje naukę w klasie matematyczno-fizycznej. To wyróżnienie bardzo mnie zszokowało, przyznam, ale też bardzo dobrze. To takie bardzo specjalne uczucia - mówiła. W gronie nagrodzonych znalazła się również Irina Rogowska z klasy VIII. - Nie spodziewałam się, nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Takie miłe zaskoczenie - przyznała. Po wakacjach rozpocznie naukę w technikum przy ul. Szpakowej. Nie kryła wzruszenia także jej mama. - Bardzo dumna z niej jestem. Jesteśmy repatriantami z Kazachstanu i to była bardzo niełatwa droga. No, ona dała radę - mówiła. Hubert Stankiewicz z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej ukończył rok ze średnią 5,82. - Najlepiej czułem się z chemii, biologii i angielskiego - opowiadał. W rekrutacji jako pierwszy wybór wskazał I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Wśród wyróżnionych była także Alicja Paluszek z SP 10. - Mam tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu z chemii. Ogólnie cały ten rok nie spodziewałam się, że będzie taki dobry, bo ludzie mówili, że ósma klasa jest ciężka. Okazało się jednak, że jest dobrze. Na pewno trzeba było włożyć dużo pracy, bo niektórzy nauczyciele byli wymagający - przyznała. Jak podkreślał Andrzej Pudełko, naczelnik Wydziału Oświaty lubińskiego magistratu, wyróżnienie trafia nie tylko do najlepszych uczniów pod względem ocen. - Chcemy wyróżnić tych, którzy poprzez swoją pracę, zaangażowanie i wytrwałość osiągnęli znakomite wyniki w nauce, ale nie tylko. To uczniowie mocno zaangażowani w życie szkoły, pomagający innym, działający w wolontariacie i osiągający sukcesy sportowe. W tym roku takich uczniów mamy 35 -podsumował. Znaczenie takich inicjatyw podkreślał również przewodniczący Rady Miejskiej Lubina Tomasz Górzyński. - Warto zawsze zauważać tych, którym naprawdę się chce. Nie chodzi o oddzielanie innych dzieci, ale o docenienie grupy młodych ludzi, którzy ciężko pracują i konsekwentnie rozwijają swoje talenty. Na szczęście w Lubinie nie brakuje takich uczniów - zaznaczył. Każdy z nagrodzonych otrzymał kartę podarunkową o wartości 300 zł do wykorzystania w Empiku.
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


