Tragiczny wypadek podczas wypoczynku nad wodąFinał poszukiwań na jeziorze. Strażacy wyłowili ciało 57-latka |
| 23.06.2026. Radio Elka, Emila Wojciechowska | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Poszukiwania trwały od niedzielnego południa, kiedy służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w rejonie plaży głównej w Sławie. O zdarzeniu poinformowali dwaj mężczyźni, którzy przebywali na łodzi razem z 57-latkiem. - Z pierwszych ustaleń wynika, że 57-letni mieszkaniec Dolnego Śląska wskoczył do wody, by się ochłodzić, i niestety już na łódź nie wrócił - mówił Marek Cieślakowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. W działania zaangażowano policjantów, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, a także grupy płetwonurków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze. Na miejscu działała również specjalistyczna grupa z sonarem ze Świebodzina oraz straż leśna wykorzystująca drona. We wtorek (23 czerwca) przed godziną 17.00, w pobliżu miejsca, w którym mężczyźni przebywali na łodzi, odnaleziono ciało poszukiwanego 57-letniego mieszkańca gminy Rudna. Jak przekazał Marek Cieślakowski, przed godziną 19.00 potwierdzono jego tożsamość.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama

















667 70 70 60


