Temat dla reporteraBędą barierki przy drodze pieszo-rowerowej? |
| 24.06.2026. Radio Elka, Leszek Wspaniały | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - Po niedawnej wycince drzew prowadzonej przez PKP odsłonięta została wysoka skarpa znajdująca się pomiędzy trasą rowerową a torowiskiem. Dodatkowo ciężki sprzęt wykorzystywany podczas prac uszkodził nawierzchnię. Przydałaby się jakaś barierka wzdłuż ścieżki. Szczególnie teraz, gdy nie ma już drzew - mówił słuchacz na radiowej antenie. Jak podkreślają przedstawiciele magistratu, sprawa jest już znana urzędnikom, a pierwsze działania zostały podjęte kilkanaście dni temu. - Wycinka spowodowała odkrycie całej skarpy od ścieżki pieszo-rowerowej do torów kolejowych i zrobiło się po prostu niebezpiecznie. Dlatego wysłaliśmy wniosek do konserwatora zabytków z propozycją montażu barierek ochronnych. Chcielibyśmy postawić tam metalowe barierki staromiejskie, które poprawią bezpieczeństwo użytkowników ścieżki - powiedział prezydent miasta Rafael Rokaszewicz. To jednak nie koniec planowanych inwestycji. - Rozpoczęliśmy projektowanie oświetlenia parkowego na całej długości tej ścieżki. Jeszcze wtedy nie było wycinki, ale mimo wszystko uznaliśmy, że trasa powinna być doświetlona. Jest bardzo chętnie i często uczęszczana przez mieszkańców - podkreślił prezydent. Obecnie miasto oczekuje na decyzję konserwatora zabytków. Po uzyskaniu wymaganych zgód planowany jest montaż barierek, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów korzystających z popularnej trasy.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


