Dziś wieczorem rusza dezynsekcja terenów zielonychKomary i kleszcze pod lupą |
| 24.06.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - 24 czerwca rozpoczniemy kompleksową dezynfekcję terenów zielonych w Lubinie. Taką akcję przeprowadzamy każdego roku i ma ona na celu ograniczenie populacji komarów oraz kleszczy po to, żeby podnieść komfort i bezpieczeństwo mieszkańców odpoczywających na świeżym powietrzu - zapowiada Joanna Dziubek, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. - Żeby utrzymać długofalowy efekt ochronny takiego działania przez cały sezon letni. Zaplanowaliśmy łącznie trzy etapy, właśnie 24 czerwca, kolejny w drugiej połowie lipca i ostatni w drugiej połowie sierpnia. W ten sposób wszystkie miejskie strefy rekreacji zostaną bezpieczną przestrzenią dla miłośników odpoczynku w plenerze. Wybór godzin wieczornych i nocnych nie jest przypadkowy - pozwala to na maksymalną skuteczność preparatów, a zarazem na ograniczenie wpływu na codzienne funkcjonowanie mieszkańców oraz ochronę pożytecznych owadów. Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada firma Karaś Sp. z o. o. - informuje miasto.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


