Mieszkańcy tłumnie przywitali otwarcie nowego basenu w ŚcinawieWodnik znów tętni życiem |
| 27.06.2026. Radio Elka, Iwona Mierzwiak | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 - No w końcu, w końcu. Moje dzieciństwo to ja tu na basenie, jeszcze po niemieckim, spędziłam - mówiła nam jedna z mieszkanek Ścinawy. - Tutaj latem pływałam codziennie. Jak dla dzieci, było pięknie. A to, co teraz, to jest cudo - przyznała z uśmiechem. - Wkrótce przyjadą do babci wnuki, zobaczą i pójdziemy razem się kąpać. Jak podkreśla Andrzej Niemiec, prezes zarządu ZGK Ścinawa, nowy kompleks może jednocześnie przyjąć 800 osób, z czego 300 może przebywać w wodzie. - Na naszym obiekcie możemy zaoferować naprawdę wiele. To jeden z najpiękniejszych obiektów na Dolnym Śląsku. Mamy jedną z nielicznych zjeżdżalni pontonowych, rwącą rzekę, gejzery, wiele atrakcji wodnych, a przede wszystkim brodzik z podgrzewaną wodą i licznymi atrakcjami dla dzieci. To rozwiązania, których trudno szukać w wielu innych miejscach. Dbamy też o najwyższy standard - u nas pachnie czystością, wszystko jest perfekcyjnie przygotowane i przykładamy do tego ogromną wagę - mówił. To jednak nie koniec planów. Zarządca obiektu zapowiada dodatkowe atrakcje dla całych rodzin. - W niedziele planujemy bezpłatne animacje dla dzieci, a dla seniorów gimnastykę w wodzie. Chcemy, żeby na naszym basenie zawsze coś się działo. Kolejne niespodzianki będziemy sukcesywnie ujawniać na facebookowym profilu ZGK Ścinawa - zapowiedział Andrzej Niemiec. Modernizacja Wodnika kosztowała ponad 19 milionów złotych i została zrealizowana przy wsparciu środków rządowych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła podkreślał, że mieszkańcy czekali na tę inwestycję od wielu lat. - Cieszymy się, że po latach zaniedbań i braku kompleksowego podejścia do tego bardzo potrzebnego miejsca rekreacji udało się przebudować i zmodernizować cały obiekt. Dziś, na początku wakacji i przy pięknej pogodzie, możemy oddać go mieszkańcom oraz wszystkim, którzy będą chcieli z niego korzystać. Moje dzieci są już w wodzie, seniorzy i młodzież również. Przed chwilą usłyszałem od młodych ludzi podziękowania za tak świetny obiekt. To dla nas najlepsza nagroda - mówił burmistrz. Nowy Wodnik ma być miejscem nie tylko letniego wypoczynku, ale także rodzinnych spotkań i aktywnego spędzania czasu. Jeśli pierwsze godziny funkcjonowania są zapowiedzią całego sezonu, jedno jest pewne - chętnych do korzystania z basenu w Ścinawie nie zabraknie. Obiekt jest czynny codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
reklama
reklama
















667 70 70 60


