Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLubin Wyrzucili go. Wrócił z pistoletem i zaczął strzelać
Jak doszło do tragedii na lubińskim osiedlu?
Wyrzucili go. Wrócił z pistoletem i zaczął strzelać
17.05.2026. Radio Elka, Hania Ciesielska
(Fot. Arch.)
Prokuratura ujawnia okoliczności strzelaniny na os. Przylesie w Lubinie. Jak wynika z ustaleń - po kłótni między uczestnikami spotkania jeden z nich został wyrzucony z mieszkania. Chwilę później wrócił z bronią i zaczął strzelać. Zabił dwóch mężczyzn, trzeciego zranił. Po kilku dniach ukrywania się przed policją, 21-latek popełnił samobójstwo.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Jak już informowaliśmy, poszukiwania podejrzanego zakończyły się w piątek rano. Policjanci otrzymali informację o nieznanym mężczyźnie, przebywającym na terenie rekreacyjnym jednej z miejscowości w powiecie gostyńskim w Wielkopolsce. - Tam na widok nadjeżdżającego radiowozu z posiadanego przy sobie pistoletu strzelił
on sobie w głowę. Od razu poniósł śmierć - opisuje Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Potwierdzono, że był to 21-latek poszukiwany w związku ze strzelaniną na os. Przylesie w Lubinie. Dzisiaj prokuratura ujawnia okoliczności tragedii, która wydarzyła się w nocy z 12 na 13 maja. Śledczy ustalili, że w mieszkaniu wieżowca na ul. Jastrzębiej doszło do sprzeczki między uczestnikami spotkania, po której Michał P. został wyrzucony z lokalu. Wrócił po chwili z bronią.
- Od progu zaczął strzelać do pokrzywdzonych. Dwóch z nich (30 i 31-latek) zginęło na miejscu po oddaniu po jednym strzale. Trzeci mężczyzna został ranny. To jego matka powiadomiła policję i pogotowie. 34-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu nie zagraża obecnie - relacjonuje rzeczniczka prokuratury.
Jeszcze 14 maja prokurator postawił Michałowi P. zarzut podwójnego zabójstwa i usiłowania pozbawienia życia kolejnego z pokrzywdzonych, a następnie wydano postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego, któremu groziło dożywocie.
21-latek nie żyje, ale tragedia pozostaje przedmiotem badania śledczych.
- Postępowanie w sprawie jest w toku, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Lubinie - dodaje Liliana Łukasiewicz.
1. Dodane przez Tadeusz, w dniu - 17-05-2026 14:24 1038 Dobry scenariusz na film sensacyjny można z tej historii zrobić ciekawy film który będzie miał duże zainteresowanie . A ludzie lubią oglądać takie filmy .
2. Dodane przez prawnik, w dniu - 17-05-2026 14:34 268 W jaki sposób uzyskał dostęp do bronii palnej?
3. Dodane przez Darek., w dniu - 17-05-2026 16:42 110 Szkoda
4. Dodane przez górnik, w dniu - 17-05-2026 16:42 639 To są skutki mobbingu i przemocy psychicznej. Szkoda 21 letniego chłopaka.
reklama
5. Dodane przez Do 1, w dniu - 17-05-2026 16:55 96 Szczególnie ty lubisz oglądać.
6. Dodane przez do kom.4, w dniu - 17-05-2026 17:28 684 Szkoda 21 letniego mordercy ??? Powiedz jeszcze , że brakuje nam empatii w człowieczeństwie . Mobbing , dyskryminacja ??? nie - to po prostu skutki zażywania narkotyków , trzeba to głośno powiedzieć a nie użalać się nad patologią , której pełno na każdym kroku
7. Dodane przez Piotr, w dniu - 17-05-2026 17:48 248 Takie historie na szczęście zbyt często się nie zdarzają, ale wyobraźcie sobie co by było jakby każdy kto chce miał dostęp do broni? Jeden by zastrzelił drugiego tylko dlatego że się krzywo spojrzał.
8. Dodane przez Do 6, w dniu - 17-05-2026 18:13 262 Bardzo rozsądny komentarz.
9. Dodane przez Do 1, w dniu - 17-05-2026 18:31 1310 Film to można nakręcić o Marcinie Najmanie jest wybitnym bokserem mistrzem Europy
10. Dodane przez Do Piotra, w dniu - 17-05-2026 21:30 57 Do.6 Jak byłby wolny dostęp do broni to źle by się działo w Rynarcicach ,krzywo na siebie patrzą. Nie zganiaj na trawkę po tym się śpi.
11. Dodane przez Strachu, w dniu - 17-05-2026 22:41 35 Dajcie dokończyć rzeczniczce płokułatuły...
12. Dodane przez Do 9., w dniu - 18-05-2026 07:31 83 Żartujesz sobie , prawda ? Choć faktycznie ,bokserem jest ale na pewno nie pięściarzem i w dodatku wybitnym
13. Dodane przez trelemorele, w dniu - 18-05-2026 11:12 41 Wczoraj piłem bimber i dziś nie mam kaca.
14. Dodane przez martino latino, w dniu - 18-05-2026 12:01 121 Dlaczego prokuratura zapewniała, że mieszkańcom nic nie grozi skoro aż do czasu identyfikacji zwłok służby nie miały żadnej wiedzy gdzie znajduje się morderca? Takie olewatorskie podejście do sprawy jest karygodne. Przecież on mógł dalej zabijać. Tym bardziej, że w grę wchodziło odurzenie narkotykami i brak samokontroli który jednoznacznie wynika z popełnionego czynu. Trzeba było od razu udostępnić wizerunek, a tak to gość jeździł sobie po województwie bez szansy na identyfikację przez postronne osoby i możliwości ewentualnej ucieczki lub zgłoszenia.
15. Dodane przez do 14, w dniu - 18-05-2026 15:22 98 Bo prokuratura zapatrzona jest w ministrów rządu Tuska, którzy też lekceważą, wyśmiewają i bagatelizują obawy TV Republiki o bezpieczeństwo dziennikarzy i ich rodzin, wobec od ponad pięciu dni ponawianych ataków na stację i związanych z nimi działań policji.
16. Dodane przez W, w dniu - 18-05-2026 21:21 50 Dlaczego nikt nie mowi ze to syn policjanta?
17. Dodane przez zibi, w dniu - 19-05-2026 05:06 46 DO kom15 pisior nie zapomnij zrobić wpłaty na szczujnię
18. Dodane przez Do16, w dniu - 19-05-2026 05:07 20 Pewnie broń ,,pożyczy..od ojca i teraz dopiero zrobił się problem.
19. Dodane przez Rocky, w dniu - 19-05-2026 07:56 35 A może to jest akcja tej ruskiej telewizji żeby wyżebrać więcej wpłat bo ostatnio cienko przędą?
20. Dodane przez Do19, w dniu - 19-05-2026 14:18 20 No była straz pożarna beda te szambo płukać
21. Dodane przez do 19, w dniu - 19-05-2026 14:20 42 A może jest to akcja TV WSIarzy, która przechodzi pod kuratelę syna znajomego prezydenta USA? Czy może "czystej gnojowicy" (w opinii posła KO telewizji na telefon rządzących), w której antypisowsko zafiksowani eksperci wytykają jej podsycanie pogardy wśród tak zwanych elit liberalno-lewicowych dla zwyczajnego człowieka, a nawet zaproszona publiczność w programach "na żywo" głosuje wbrew oczekiwaniom i ku zgorszeniu dziennikarskich "hien roku"?
22. Dodane przez Do 21, w dniu - 19-05-2026 15:32 24 Może napiszesz coś na trzeźwo bo teraz to zdecydowanie kom nr 19
23. Dodane przez do 22, w dniu - 19-05-2026 17:20 33 Więcej korzystaj z różnych źródeł informacji wtedy może uda ci się lepiej ogarnąć kom. 21.
24. Dodane przez do 23, w dniu - 20-05-2026 11:19 22 Albo coś łyknąć, podobnie jak autor kom21 hehe
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.